Menu

Recenze a srovnání Hecht 45

Dobré Celkové hodnocení

Levný výkon v kategorii Motorové pily

Klady

  • Nízká cena
  • Celkem slušný výkon

Zápory

  • Vyšší hmotnost
  • Složitější napínání řetězu
  • Horší kvalita použitých materiálů
2 700 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Motorová pila Hecht 45 je pilou fungující na benzínový pohon stejně jako všechny ostatní pily zahrnuté v našem výběru. Díky tomu je možné používat ji i v podmínkách kde není k dispozici připojení do elektrické sítě, díky čemuž je tento typ považován obecně za velmi praktický, na druhou stranu je samozřejmě nutné doplňovat palivo, které vyžaduje další investice. Co se týká délky lišty, pila nabídne 40 cm, což je lehce nadprůměrná hodnota stačící pro práci i se dřevem větších průměrů. Motor pak disponuje velmi slušným výkonem 2,7 kW a jeho objem se rovná hodnotě 45 ccm. Celkově se tyto vlastnosti promítají do vysoké kvality a možnosti využití i do těžších podmínek. Za relativní slabinu lze pak považovat hmotnost, která činí 5,4 kg. Méně fyzicky zdatným jedincům by tato hodnota rozhodně mohla při delším držení nadělat problémy a je potřeba vzít tento fakt v potaz.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Hecht

Pohon

Benzínový

Typ pily

Řetězová

Délka lišty (cm)

40

Hmotnost (kg)

5,4

Výkon (kW)

2,7

Objem motoru (ccm)

45

Hodnocení funkcí a vybavení

Co se týče vybavenosti funkcemi, pila Hecht 45 si vede také na výbornou. Nechybí jí funkce automatického mazání řetězu, bezpečnostní prvek brzdy řetězu, zubová opěrka ani tlumení vibrací. Jedinou absenci tak lze identifikovat v ohledu jednoduchého napínání řetězu. Díky tomu je nutné používat k napínání nářadí. Co se týče objemu nádrží, olejová nabízí kapacitu 0,26 litrů, což je průměrná hodnota stačící pro běžné pracovní úkony bez problémů. Kapacita palivové nádrže 0,55 litrů je lehkým nadprůměrem. Doplňování těchto tekutin by tedy nemělo být problémem a nemělo by často přerušovat vaši práci.

Parametr Tento produkt
Objem olejové nádrže (l)

0,26

Objem palivové nádrže (l)

0,55

Automatické mazání řetězu

Ano

Brzda řetězu

Ano

Tlumení vibrací

Ano

Jednoduché napínání řetězu

Ne

Zubová opěrka

Ano

 

Hodnocení dalších uživatelů

Spokojení majitelé pily hodnotí kladně především její výborný poměr ceny ku výkonu. Naopak za slabinu považují především vyšší hmotnost, která se promítá do obtížné manipulace, a hladinu hlučnosti.

Naše hodnocení a závěr

Pila Hecht 45 je kouskem, který nabízí za přijatelnou cenu velmi slušné parametry a je tak předurčena pro práci i do těžších podmínek. Je vhodná pro všechny zákazníky, kteří hledají dobrý výkon, ale nechtějí utrácet vysoké částky za pily nejvyšších kvalit. Její slabinou je vysoká hmotnost, která je poněkud nepraktická z pohledu manipulace. Pokud hledáte pilu s nižší hmotností můžeme vám doporučit například pilu Makita EA3500S.

2 700 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Hecht 45 | Hodnocení: Dobré
Kateřina shromažďuje nejnovější poznatky o motorových pilách a zná silné stránky konkrétních modelů. Dokáže poradit, kdy se hodí výkonnější motorovka a kdy naopak bude stačit nižší model s měnší hmotností. Dále pro vás zpracovala například kategorii fotopastí, airsoftových zbraní nebo kotlů.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Dobrý den,
Koupil jsem motorovou pilu Hecht 45,a chtěl bych se zeptat, jestli je pilu potřeba nějak zabíhat, a nebo se s ní může hned řezat a nebo jak dlouho ji šetřit řezáním slabého dřeva.
Předem děkuji za odpověď.

Petr Kremla

Dobrý den,
všeobecně platí, že se pily zabíhají při běžné zátěži. Pily by se neměly zabíhat při volnoběhu, komponenty by si mohly špatně sednout. Doporučuji pilu používat zcela běžně, zbytečně ji nepřetěžovat (například řezáním kořenů v hlíně). Pila si sedne během 5-10 spotřebovaných nádrží.

Jakub Gulec, redaktor

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Hecht 45

Hecht 45

2 700 Kč Orientační cena