Recenze a srovnání HECHT 45

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii motorových pil

Datum doporučení: Březen 2018

Klady:

Nízká cena

Zápory:

Vysoká hmotnost

2 500 Kč
orientační cena

Souhrnné údaje 

Motorová pila Hecht 45 je pilou fungující na benzínový pohon stejně jako všechny ostatní pily zahrnuté v našem výběru. Díky tomu je možné používat ji i v podmínkách kde není k dispozici připojení do elektrické sítě, díky čemuž je tento typ považován obecně za velmi praktický, na druhou stranu je samozřejmě nutné doplňovat palivo, které vyžaduje další investice. Co se týká délky lišty, pila nabídne 40 cm, což je lehce nadprůměrná hodnota stačící pro práci i se dřevem větších průměrů. Motor pak disponuje velmi slušným výkonem 2,7 kW a jeho objem se rovná hodnotě 45 ccm. Celkově se tyto vlastnosti promítají do vysoké kvality a možnosti využití i do těžších podmínek. Za relativní slabinu lze pak považovat hmotnost, která činí 5,4 kg. Méně fyzicky zdatným jedincům by tato hodnota rozhodně mohla při delším držení nadělat problémy a je potřeba vzít tento fakt v potaz.

Parametr Tento produkt
Výrobce Hecht
Pohon  Benzínový
Typ pily  Řetězová
Délka lišty (cm)  40
Hmotnost (kg)  5,4
Výkon (kW)  2,7
Objem motoru (ccm)  45

Hodnocení funkcí a vybavení

Co se týče vybavenosti funkcemi, pila Hecht 45 si vede také na výbornou. Nechybí jí funkce automatického mazání řetězu, bezpečnostní prvek brzdy řetězu, zubová opěrka ani tlumení vibrací. Jedinou absenci tak lze identifikovat v ohledu jednoduchého napínání řetězu. Díky tomu je nutné používat k napínání nářadí. Co se týče objemu nádrží, olejová nabízí kapacitu 0,26 litrů, což je průměrná hodnota stačící pro běžné pracovní úkony bez problémů. Kapacita palivové nádrže 0,55 litrů je lehkým nadprůměrem. Doplňování těchto tekutin by tedy nemělo být problémem a nemělo by často přerušovat vaši práci.

Parametr Tento produkt
Automatické mazání řetězu  Ano
Brzda řetězu  Ano
Objem olejové nádrže (l)  0,26
Tlumení vibrací  Ano
Objem palivové nádrže (l)  0,55
Jednoduché napínání řetězu  Ne
Zubová opěrka  Ano

Hodnocení dalších uživatelů

Spokojení majitelé pily hodnotí kladně především její výborný poměr ceny ku výkonu. Naopak za slabinu považují především vyšší hmotnost, která se promítá do obtížné manipulace, a hladinu hlučnosti.

Naše hodnocení a závěr

Pila HECHT 45 je kouskem, který nabízí za přijatelnou cenu velmi slušné parametry a je tak předurčena pro práci i do těžších podmínek. Je vhdoná pro všechny zákazníky, kteří hledají dobrý výkon, ale nechtějí utrácet vysoké částky za pily nejvyšších kvalit. Její slabinou je vysoká hmotnost, která je poněkud nepraktická z pohledu manipulace. Pokud hledáte pilu s nižší hmotností můžeme vám doporučit například pilu Makita EA3500S.

Další recenze

Kompletní porovnání