Recenze a porovnání Makita EA3500S | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Makita EA3500S

84,4 % Celkové hodnocení

Na akumulátor v kategorii Motorové pily

Klady

  • Nízká hmotnost
  • Nízké vibrace
  • Dobrá vybavenost

Zápory

  • Vyšší cena
  • Slabší výkon, menší objem
  • Složitější napínání řetězu
6 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Motorová pila Makita EA3500S je stejně jako všechny testované pily v únoru 2018 na benzín. Ten je lepší z hlediska využitelnosti pily, bez nutnosti přívodního kabelu si ji můžete vzít třeba do lesa. Stejně tak všechny tehdy vybrané modely byly řetězové, aby se daly co nejlépe porovnat. Co se týče výkonu pily, s 1,7 kW jde o průměrně silný model. Objem motoru 35 ccm sice nasvědčuje, že se nejedná v tomto ohledu o nejlepší produkt, nicméně výkon a celkové schopnosti pily tento fakt bez problému vynahrazují. S délkou lišty o 40 cm, což byl oproti průměru pozitivní výsledek a pohodlně byste tak měli pořezat dřevo i o 50 cm v průměru. Je na místě zmínit také hmotnost pily, 4,4 kg se pohybuje okolo průměru a bude se s ní dobře pracovat.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Makita

Pohon

Benzínový

Typ pily

Řetězová

Délka lišty (cm)

40

Hmotnost (kg)

4,4

Výkon (kW)

1,7

Objem motoru (ccm)

35

Hodnocení funkcí a vybavení

Z funkcí a vybavení nechybí pile značky Makita téměř nic. Za standardní součást lze považovat tlumení vibrací, automatické mazání řetězu a brzdu řetězu. Pila EA3500S má navíc také zubovou opěrku, která slouží jako důležitý bezpečnostní prvek.

​Co se nádrží týče, objem olejové činí 0,29 l a jde o lehce nadprůměrnou hodnotu, takže olej nebude nutné příliš často doplňovat. Objem palivové nádrže 0,4 l byl průměrný, většinou dosahovaly nádrže ostatních modelů i více, než 0,5 l objemu, takže palivo je vhodné mít při práci po ruce.

Co ale chybí, je jednoduché napínání řetězu, díky kterému je možné napnout řetěz bez nutnosti využití nářadí.​ Zde najdeme klasické boční napínání.

Parametr Tento produkt
Objem olejové nádrže (l)

0,29

Objem palivové nádrže (l)

0,4

Automatické mazání řetězu

Ano

Brzda řetězu

Ano

Tlumení vibrací

Ano

Jednoduché napínání řetězu

Ne

Zubová opěrka

Ano

Hodnocení dalších uživatelů

Spokojení uživatelé pily Makita EA3500S si chválí především její výborný výkon a skvělé vlastnosti do provozu. Naopak negativně hodnotí majitelé horší dostupnost náhradních dílů a servisu v České republice.

Naše hodnocení a závěr

Makita EA3500S se pohybuje na pomezí hobby a poloprofesionálních pil. Je lehká, takže se s ní bude dobře pracovat i po delší časový úsek. Pro delší práci ale doporučujeme mít po ruce palivo, objem nádrže na benzín je 400 ml, ve výběru je ale možné najít i modely s objemnější nádrží. Výkonem se řadí k průměrnějším modelům, společně s délkou lišty 40 cm ale pila zvládne bez starostí i dřevo o průměru 50 cm.

Pokud sháníte opravdu silný přístroj pro těžší práci, pomoct vám může recenze na Dolmar PS 7910.

6 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Makita EA3500S | Hodnocení: 84,4 %
Kateřina shromažďuje nejnovější poznatky o motorových pilách a zná silné stránky konkrétních modelů. Dokáže poradit, kdy se hodí výkonnější motorovka a kdy naopak bude stačit nižší model s měnší hmotností. Dále pro vás zpracovala například kategorii fotopastí, airsoftových zbraní nebo kotlů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Makita EA3500S

Makita EA3500S

6 000 Kč Orientační cena