Menu

Recenze a srovnání Dolmar PS 7910

Doporučujeme Při nákupu v kategorii motorových pil

Datum doporučení: Únor 2020

  • Silný motor
  • Dlouhá lišta
  • Velký objem nádrží
  • Vysoká cena
  • Vyšší hmotnost
17 500 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Benzínová motorová pila Dolmar PS 7910 se na trhu řadí na pomezí farmářských a profesionálních řetězových pil. Jedná se tedy o velmi kvalitní kousek pro uživatele, kteří jej plánují používat na pravidelné bázi. Pilu můžete použít i na opravdu silné kmeny, protože má nadstandardní délku lišty 50 cm, což je v rámci našeho srovnání velmi dobrá hodnota (únor 2020). Většinou se na trhu setkáte spíš s 40cm lištami. S délkou lišty jde pak ruku v ruce také silný motor o objemu 78,5 kubických centimetrů a výkonu 4,3 kW, standardní čísla se pohybují okolo 50 kubických centimetrů a 2 až 2,5 kW.

Takto silné ústrojí se však projevuje na hmotnosti motorové pily, které celkově váží 6,6 kilogramu, což je v rámci srovnání vyšší číslo.

Parametr Tento produkt
Výrobce Dolmar
Pohon Benzínový
Typ pily Řetězová
Délka lišty (cm) 50
Hmotnost (kg) 6,6
Výkon (kW) 4,3
Objem motoru (ccm) 78,5

Hodnocení funkcí a vybavení

Ze sledovaných funkcí pile Dolmar nechybí prakticky nic. Má automatické mazání řetězu, využít můžete také jeho brzdu. Stroj disponuje systémem bočního napínání řetězu, což je snadnější a praktická varianta. Nechybí ani zubová opěrky.

Vzhledem k objemu a výkonu motoru jsou nadstandardní také jednotlivé nádrže pily. Oleje se do ní vejde 0,42 litru a benzínu dokonce 0,75 litru.

Parametr Tento produkt
Objem olejové nádrže (l) 0,42
Objem palivové nádrže (l) 0,75
Automatické mazání řetězu Ano
Brzda řetězu Ano
Tlumení vibrací Ano
Jednoduché napínání řetězu Ano
Zubová opěrka Ano

Naše hodnocení a závěr

Benzínovou pilu Dolmar PS 7910 jsme vybrali do srovnání jako jednu z těch silnějších, hodí se pro pravidelnou a náročnější práci. Motor má nadstandardní objem 78,5 kubických centimetrů, s čímž souvisí také vyšší výkon 4,3 kW. Tyto parametry předurčují pomocníka ke zpracování i silnějších kmenů, má totiž také nadprůměrně dlouhou lištu (50 cm). Výsadou pily je také větší objem olejové a benzínové nádrže. První jmenovaná má 0,42 litru, druhá pak dokonce 0,75 litru. Počítat ale musíte i s vyšší hmotností, která se může při delší práci negativně projevit bolestí rukou a podobně. Z funkcí u pily Dolmar najdeme všechny námi sledované, nechybí tedy například automatické mazání řetězu, jeho jednoduché boční napnutí či zubová opěrka. Celkově se ale solidní výbava a parametry projevují také v pořizovací ceně, která je poměrně vysoká.

Pokud hledáte nějakou menší pilu pro občasné opracování větvi nebo menších kmenů, zkuste se podívat například na Hecht 45. Mimo jiné vás může překvapit nízkou cenovkou.

17 500 Kč Orientační cena

Diskuze a poradna

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Dolmar PS 7910

Dolmar PS 7910

17 500 Kč Orientační cena