Menu

Recenze a srovnání Dolmar PS 7910

97,0 % Celkové hodnocení

Nejlepší produkt v kategorii Motorové pily

Klady

  • Silný motor
  • Dlouhá lišta
  • Velký objem nádrží

Zápory

  • Vysoká cena
  • Vyšší hmotnost
18 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Benzínová motorová pila Dolmar PS 7910 se na trhu řadí na pomezí farmářských a profesionálních řetězových pil. Jedná se tedy o velmi kvalitní a silný kousek pro uživatele, kteří jej plánují používat na pravidelné bázi.

Hodnocení základních parametrů

Pilu můžete použít i na opravdu silné kmeny, protože má nadstandardní délku lišty 50 cm, což je v rámci našeho srovnání velmi dobrá hodnota (únor 2020). Většinou se na trhu setkáte spíš s 40cm lištami. S délkou lišty jde pak ruku v ruce také silný motor o objemu 78,5 kubických centimetrů a výkonu 4,3 kW, standardní čísla se pohybují okolo 50 kubických centimetrů a 2 až 2,5 kW.

Takto silné ústrojí se však projevuje na hmotnosti motorové pily, které celkově váží 6,6 kilogramu, což je v rámci srovnání vyšší číslo.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Dolmar

Pohon

Benzínový

Typ pily

Řetězová

Délka lišty (cm)

50

Hmotnost (kg)

6,6

Výkon (kW)

4,3

Objem motoru (ccm)

78,5

Hodnocení funkcí a vybavení

Ze sledovaných funkcí pile Dolmar nechybí prakticky nic. Má automatické mazání řetězu, využít můžete také jeho brzdu. Stroj disponuje systémem bočního napínání řetězu, což je snadnější a praktická varianta. Nechybí ani zubová opěrky.

Vzhledem k objemu a výkonu motoru jsou nadstandardní také jednotlivé nádrže pily. Oleje se do ní vejde 0,42 litru a benzínu dokonce 0,75 litru.

Parametr Tento produkt
Objem olejové nádrže (l)

0,42

Objem palivové nádrže (l)

0,75

Automatické mazání řetězu

Ano

Brzda řetězu

Ano

Tlumení vibrací

Ano

Jednoduché napínání řetězu

Ano

Zubová opěrka

Ano

Hodnocení uživatelů a odborníků

Nejčastěji se mezi uživateli, kteří už tuto pilu zkusili, vyzdvihuje její nadstandardní výkon a dlouhá lišta, díky které bez problému pokácíte i stromy se silnějšími kmeny. Někomu na druhou stranu nevyhovuje vyšší pořizovací cena. Odborníci v recenzích tento model hodnotí velmi kladně, a co se týče pil pro denní využití, považují ji za dobrou volbu v kvalitním provedení.

Hlavní klady a zápory

Jak už bylo zmíněno, mezi největší pozitiva pily Dolmar PS 7910, v rámci srovnání je nutné vyzdvihnout hlavně nadprůměrný výkon, který je schopný bez problému utáhnout provoz delší 50cm lišty. S výkonem souvisí i vyšší spotřeba pohonných hmot, takže i větší objem nádrží tomu odpovídá. To znamená, že benzín a olej nebudete muset doplňovat tak často. Samozřejmě je ale nutné počítat s vyšší cenou za takto kvalitní pilu. Slabší jedince bude limitovat i vyšší hmotnost, ale vzhledem k parametrům nám stále přijde poměrně odpovídající.

Naše hodnocení a závěr

Benzínovou pilu Dolmar PS 7910 jsme vybrali do srovnání jako jednu z těch silnějších, hodí se pro pravidelnou a náročnější práci. Motor má nadstandardní objem 78,5 kubických centimetrů, s čímž souvisí také vyšší výkon 4,3 kW. Tyto parametry předurčují pomocníka ke zpracování i silnějších kmenů, má totiž také nadprůměrně dlouhou lištu (50 cm). Výsadou pily je také větší objem olejové a benzínové nádrže. První jmenovaná má 0,42 litru, druhá pak dokonce 0,75 litru. Počítat ale musíte i s vyšší hmotností, která se může při delší práci negativně projevit bolestí rukou a podobně. Z funkcí u pily Dolmar najdeme všechny námi sledované, nechybí tedy například automatické mazání řetězu, jeho jednoduché boční napnutí či zubová opěrka. Celkově se ale solidní výbava a parametry projevují také v pořizovací ceně, která je poměrně vysoká.

Pokud hledáte nějakou menší pilu pro občasné opracování větvi nebo menších kmenů, zkuste se podívat například na Hecht 45. Mimo jiné vás může překvapit nízkou cenovkou.

18 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Dolmar PS 7910 | Hodnocení: 97,0 %
Kateřina shromažďuje nejnovější poznatky o motorových pilách a zná silné stránky konkrétních modelů. Dokáže poradit, kdy se hodí výkonnější motorovka a kdy naopak bude stačit nižší model s měnší hmotností. Dále pro vás zpracovala například kategorii fotopastí, airsoftových zbraní nebo kotlů.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Dolmar PS 7910

Dolmar PS 7910

18 000 Kč Orientační cena