Recenze a srovnání STIHL MS 362

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii motorových pil

Datum doporučení: Únor 2019

Klady:

Velký výkon i objem motoru

Objemná nádrž na palivo

Zápory:

Vysoká cena

Lehce vyšší hmotnost

21 500 Kč
orientační cena

Souhrnné údaje 

Motorová pila Stihl MS 362 od prověřené německé společnosti Stihl už podle svých parametrů odpovídá úrovni profesionální řetězové pily využitelné v lesnictví. Kvalitní zpracování a velký výkon se však také odráží na cenové hladině, ve které se tento výrobek pohybuje. Na nákup si připravte částku okolo 20 tisíc korun.

Stejně jako u ostatních motorových pil v našem výběru se jedná o benzínovou pilu. Délka lišty je 40 cm, což je poměrně standardní hodnota. Lehce vyšší je hmotnost, která bez řetězu, paliva a lišty činí 5,6 kg. Nadprůměrné hodnoty vykazuje tato pila co se týče objemu a výkonu. Téměř šedesát kubických centimetrů a 3,5 kW vás opravdu nezklame ani při řezání tlustého kmene stromu.

Parametr Tento produkt
Výrobce Stihl
Pohon  Benzínový
Typ pily  Řetězová
Délka lišty (cm)  40
Hmotnost (kg)  5,6
Výkon (kW)  3,5
Objem motoru (ccm)  59

Hodnocení funkcí a vybavení

Řetězové motorové pile Stihl MS 362 nechybí nic zásadního ze základního vybavení, které jsme zahrnuli do našeho testování. Má samozřejmě automatické mazání řetězu. Objem nádrže na olej, stejně jako informaci o přítomnosti zubové opěrky, ale výrobce bohužel neuvádí. Pouze slibuje, že díky speciální technologii mazání dojde k úspoře mazadla až 50 %. Samozřejmostí je také brzda řetězu, jednoduché napínání a praktické tlumení vibrací, které oceníte hlavně při dlouhém používání pily.

Objem palivové nádrže je 0,6 litru, což je nadprůměr v našem srovnání. Pozitivní je tedy to, že by doplňování benzínu nemělo být tak časté.​ Vždy ale záleží na spotřebě.

Parametr Tento produkt
Automatické mazání řetězu  Ano
Brzda řetězu  Ano
Objem olejové nádrže (l)  Neuvedeno
Tlumení vibrací  Ano
Objem palivové nádrže (l)  0,6
Jednoduché napínání řetězu  Ano
Zubová opěrka  Neuvedeno

Hodnocení dalších uživatelů

U zákazníků, kteří si už práci s pilou Stihl MS 362 vyzkoušeli, sklízí poměrně úspěch. Nejvíc si pochvalují kvalitu zpracování výrobku i vysoký výkon. Za pozitivní pokládají také jednoduché ovládání a účinné tlumení vibrací. Mírným negativem je podle nich vyšší hmotnost.

Naše hodnocení a závěr

Motorová pila Stihl MS 362 je svým vysokým výkonem považována za profesionální pilu. Připravte se však, že si za ni dost připlatíte. Cenovka se pohybuje okolo 20 tisíc korun. Za tuto částku ale dostanete nadstandardní 3,5kW výkon motoru s objemem 59 ccm. Počítat musíte s lehce vyšší váhou, která se s veškerým vybavením a příslušenstvím pohybuje okolo šesti kilogramů. Spolehnout se můžete na veškeré základní vybavení jako automatické mazání řetězu, jeho snadné boční napínání nebo brzdu řetězu. Objem palivové nádrže je také nadprůměrný 0,6 litru.

Jestliže hledáte nějakou levnou variantu mezi benzínovými pilami, zkuste se podívat na recenzi výrovku Hecht 45.

Další recenze

Kompletní porovnání