Menu

Recenze a srovnání Stihl MS 362

Doporučujeme Při nákupu v kategorii motorových pil

Datum doporučení: Únor 2019

  • Velký výkon i objem motoru
  • Objemná nádrž na palivo
  • Vysoká cena
  • Lehce vyšší hmotnost
20 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Motorová pila Stihl MS 362 od prověřené německé společnosti Stihl už podle svých parametrů odpovídá úrovni profesionální řetězové pily využitelné v lesnictví. Kvalitní zpracování a velký výkon se však také odráží na cenové hladině, ve které se tento výrobek pohybuje. Na nákup si připravte částku okolo 20 tisíc korun.

Stejně jako u ostatních motorových pil v našem výběru se jedná o benzínovou pilu. Délka lišty je 40 cm, což je poměrně standardní hodnota. Lehce vyšší je hmotnost, která bez řetězu, paliva a lišty činí 5,6 kg. Nadprůměrné hodnoty vykazuje tato pila co se týče objemu a výkonu. Téměř šedesát kubických centimetrů a 3,5 kW vás opravdu nezklame ani při řezání tlustého kmene stromu.

Parametr Tento produkt
Výrobce Stihl
Pohon Benzínový
Typ pily Řetězová
Délka lišty (cm) 40
Hmotnost (kg) 5,6
Výkon (kW) 3,5
Objem motoru (ccm) 59

Hodnocení funkcí a vybavení

Řetězové motorové pile Stihl MS 362 nechybí nic zásadního ze základního vybavení, které jsme zahrnuli do našeho testování. Má samozřejmě automatické mazání řetězu. Objem nádrže na olej je 0,325 litru, výrobce navíc deklaruje, že díky speciální technologii mazání dojde k úspoře mazadla až 50 %. Stroj disponuje zubovou opěrkou, samozřejmostí je také brzda řetězu, jednoduché napínání a praktické tlumení vibrací, které oceníte hlavně při dlouhém používání pily.

Objem palivové nádrže je 0,6 litru, což je nadprůměr v našem srovnání. Pozitivní je tedy to, že by doplňování benzínu nemělo být tak časté.​ Vždy ale záleží na spotřebě.

Parametr Tento produkt
Objem olejové nádrže (l) 0,325
Objem palivové nádrže (l) 0,6
Automatické mazání řetězu Ano
Brzda řetězu Ano
Tlumení vibrací Ano
Jednoduché napínání řetězu Ano
Zubová opěrka Ano

Hodnocení dalších uživatelů

U zákazníků, kteří si už práci s pilou Stihl MS 362 vyzkoušeli, sklízí poměrně úspěch. Nejvíc si pochvalují kvalitu zpracování výrobku i vysoký výkon. Za pozitivní pokládají také jednoduché ovládání a účinné tlumení vibrací. Mírným negativem je podle nich vyšší hmotnost.

Naše hodnocení a závěr

Motorová pila Stihl MS 362 je svým vysokým výkonem považována za profesionální pilu. Připravte se však, že si za ni dost připlatíte. Cenovka se pohybuje okolo 20 tisíc korun. Za tuto částku ale dostanete nadstandardní 3,5kW výkon motoru s objemem 59 ccm. Počítat musíte s lehce vyšší váhou, která se s veškerým vybavením a příslušenstvím pohybuje okolo šesti kilogramů. Spolehnout se můžete na veškeré základní vybavení jako automatické mazání řetězu, jeho snadné boční napínání nebo brzdu řetězu. Objem palivové nádrže je také nadprůměrný 0,6 litru.

Jestliže hledáte nějakou levnou variantu mezi benzínovými pilami, zkuste se podívat na recenzi výrovku Hecht 45.

20 000 Kč Orientační cena

Diskuze a poradna

Zeptejte se na cokoliv co vás zajímá a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Stihl MS 362

Stihl MS 362

20 000 Kč Orientační cena