Recenze a porovnání Stihl MS 362 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Stihl MS 362

95,4 % Hodnocení
redakce

Nejlepší produkt

Motorové pily

Klady a zápory

Klady

  • Velký výkon i objem motoru
  • Objemná nádrž na palivo

Zápory

  • Vysoká cena
  • Lehce vyšší hmotnost
22 900 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Motorová pila Stihl MS 362 od prověřené německé společnosti Stihl už podle svých parametrů odpovídá úrovni profesionální řetězové pily využitelné v lesnictví. Kvalitní zpracování a velký výkon se však také odráží na cenové hladině, ve které se tento výrobek pohybuje. Na nákup si připravte částku okolo 20 tisíc korun.

Stejně jako u ostatních motorových pil v našem výběru se jedná o benzínovou pilu. Délka lišty je 40 cm, což je poměrně standardní hodnota. Lehce vyšší je hmotnost, která bez řetězu, paliva a lišty činí 5,6 kg. Nadprůměrné hodnoty vykazuje tato pila co se týče objemu a výkonu. Téměř šedesát kubických centimetrů a 3,5 kW vás opravdu nezklame ani při řezání tlustého kmene stromu.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Stihl

Pohon

Benzínový

Typ pily

Řetězová

Délka lišty (cm)

40

Hmotnost (kg)

5,6

Výkon (kW)

3,5

Objem motoru (ccm)

59

Hodnocení funkcí a vybavení

Řetězové motorové pile Stihl MS 362 nechybí nic zásadního ze základního vybavení, které jsme zahrnuli do našeho testování. Má samozřejmě automatické mazání řetězu. Objem nádrže na olej je 0,325 litru, výrobce navíc deklaruje, že díky speciální technologii mazání dojde k úspoře mazadla až 50 %. Stroj disponuje zubovou opěrkou, samozřejmostí je také brzda řetězu, jednoduché napínání a praktické tlumení vibrací, které oceníte hlavně při dlouhém používání pily.

Objem palivové nádrže je 0,6 litru, což je nadprůměr v našem srovnání. Pozitivní je tedy to, že by doplňování benzínu nemělo být tak časté.​ Vždy ale záleží na spotřebě.

Parametr Tento produkt
Objem olejové nádrže (l)

0,325

Objem palivové nádrže (l)

0,6

Automatické mazání řetězu

Ano

Brzda řetězu

Ano

Tlumení vibrací

Ano

Jednoduché napínání řetězu

Ano

Zubová opěrka

Ano

Hodnocení dalších uživatelů

U zákazníků, kteří si už práci s pilou Stihl MS 362 vyzkoušeli, sklízí poměrně úspěch. Nejvíc si pochvalují kvalitu zpracování výrobku i vysoký výkon. Za pozitivní pokládají také jednoduché ovládání a účinné tlumení vibrací. Mírným negativem je podle nich vyšší hmotnost.

Naše hodnocení a závěr

Motorová pila Stihl MS 362 je svým vysokým výkonem považována za profesionální pilu. Připravte se však, že si za ni dost připlatíte. Cenovka se pohybuje okolo 20 tisíc korun. Za tuto částku ale dostanete nadstandardní 3,5kW výkon motoru s objemem 59 ccm. Počítat musíte s lehce vyšší váhou, která se s veškerým vybavením a příslušenstvím pohybuje okolo šesti kilogramů. Spolehnout se můžete na veškeré základní vybavení jako automatické mazání řetězu, jeho snadné boční napínání nebo brzdu řetězu. Objem palivové nádrže je také nadprůměrný 0,6 litru.

Jestliže hledáte nějakou levnou variantu mezi benzínovými pilami, zkuste se podívat na recenzi výrovku Hecht 45.

22 900 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: Stihl MS 362 | Hodnocení: 95,4 %
Jakub Gulec pracuje v naší redakci zejména s technickými tématy. Problematiku zahradního náčinní má dobře nastudovanou. V článku vám například vysvětlí, proč není vždy vhodné brát tu nejvýkonnější pilu. Kromě motorových pil na jeho recenze narazíte také u křovinořezů, štípačů dřeva, ale také elektroniky.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Stihl MS 362

Stihl MS 362

22 900 Kč Orientační cena