Menu

Concept SO-1020 – Recenze, testy a srovnání

74,6 % Celkové hodnocení

Také nás zaujalo v kategorii Klasické kulaté sušičky potravin

Klady

  • Velké množství plat
  • Přijatelná cena
  • Snadné ovládání

Zápory

  • Nemá časovač
  • Vyšší hmotnost
  • Nemá displej
1 300 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Tato kulatá sušička značky Concept je poměrně netypická svým velkým množstvím plat. V základu jich má 9, doplnit je můžete ještě o další, na celkový počet 12. Plata jsou zároveň poměrně velká, sušička tedy nabízí velkou plochu pro sušení vaší úrody. Ocení ji i náročnější zákazníci.

Protože je sušička opravdu rozměrná, musí tomu být přiměřená i hmotnost, ta dosahuje 4 kg. Pro častou manipulaci to není jistě příliš pohodlná váha, ale pamatujte, že sušičku lze rozebrat plato po platu, a tak i přenášet v případě potřeby po menších částech.

Kromě toho, že nabízí velkou plochu pro sušení, umožňuje regulovat teplotu ve velkém rozmezí, kdy nejnižší hodnota činí 35 °C, nejvyšší potom 70 °C. Nastavovat ji lze v jednotlivých krocích po 5 °C. Usušíte tak kromě obvyklého ovoce či zeleniny bez problémů i bylinky, květiny a jiné ​produkty, které potřebují spíše nižší teploty sušení.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Concept

Tvar

Kulatý

Konstrukce

Klasická

Příkon (W)

245

Počet plat

9

Možnost rozšíření o další plata

Ano

Minimální teplota (°C)

35

Maximální teplota (°C)

70

Kroky nastavení teploty po °C

5

Průměr kulatých plat (cm)

32

Rozměry hranatých plat (cm)

Nerelevantní

Plocha plata (cm2)

804

Plocha plat celkem (cm2)

7 238

Materiál

Plast

Hodnocení funkcí

Concept SO-1020 se sice zdá být naprosto ideální co se velikosti týče, v rámci funkcí ale za konkurentkami výrazně pokulhává. Uživatelé si na ní nebudou moci přednastavit dobu sušení, sušička se tedy sama automaticky nevypne. To je přitom dnes již naprosto běžná funkce u většiny modelů na trhu. Sušičku byste proto měli mít vždy pod dohledem.

Ovládání je velmi jednoduché, bez displeje. Stačí otočit kolečkem pro nastavení teploty a zmáčknout tlačítko pro vypnutí a zapnutí.

Na bezpečnostní funkce ale výrobce nerezignoval a osadil sušičku pojistkou proti přehřátí.

Parametr Tento produkt
Automatické vypnutí

Ne

Pojistka proti přehřátí

Ano

Displej

Ne

Časovač

Ne

Rozsah časovače

Nerelevantní

Interval časovače

Nerelevantní

Zvukový signál

Ne

Příslušenství

Žádné

Hmotnost (kg)

3,2

Výška (cm)

36

Šířka (cm)

33

Hloubka (cm)

34

Mytí v myčce nádobí

Ne

Hodnocení uživatelů a dalších expertů

Dle uživatelských recenzí je sušička potravin Concept SO-1020 značně rozšířená, je jich totiž více než tři sta. To je vzorek, dle kterého jde posoudit, jak je přístroj oblíben, jak uživatelům slouží. Co je jednoznačným benefitem sušičky je její kapacita pro sušení, ta je téměř bezkonkurenční, v základu mají většinou sušičky kulatého tvaru pět, šest plat.

Uživatelé mají zkušenost se sušením mnoha různých druhů surovin, zvládne vedle ovoce, zeleniny, hub i bylinky květiny, či dokonce pečivo. Je tichá a navíc cenově velmi přijatelná.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Výhodou sušičky Concept je velká plocha pro sušení, kterou zajišťuje 9 až 12 plat. Pozitivní je také snadné ovládání a bezpečnostní pojistka proti přehřátí. S jednoduchým ovládáním se ovšem pojí i nevýhoda, sušička není vybavena žádnou doplňkovou funkcí, nemá časovač, automatické vypnutí ani zvukový signál.

Naše hodnocení a závěr

Uživatelsky velmi známá a oblíbená sušička potravin Concept SO-1020 nabízí velkou plochu na sušení. Toho jistě využijí ti, kteří potřebují hledět vedle kvality i na kvantitu sušení. Ostatně, ona kvalita je také na vysoké úrovni. Sušička má pojistku proti přehřátí, lze na ní regulovat různé teploty ve velkém rozmezí a díky tichému chodu vás nebude rušit ani v noci. Slabinou je chybějící funkce automatického vypnutí a nedisponuje ani časovačem. Pokud tyto funkce shledáváte klíčovými, podívejte se určitě na jiné modely v našem srovnávacím testu sušiček potravin. Například G21 Paradiso BIG je má a navíc nabídne i obdobně velkou kapacitu.

1 300 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Concept SO-1020 | Hodnocení: 74,6 %
Dana Široká
Redaktorka
Dana je v kuchyni prakticky neustále a nedá dopustit na domácí produkty, které si člověk připraví sám z čerstvých surovin. Miluje také sbírání hub, které v létě neustále přikrajuje do sušičky. Díky vlastním zkušenostem se dobře orientuje na trhu s těmito produkty a ráda poradí, na jaké parametry a funkce se při výběru zaměřit. Na našem webu se stará také o zavařovací hrnce, šunkovary, pomalé hrnce, rýžovary nebo Remosky.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Concept SO-1020

Concept SO-1020

1 300 Kč Orientační cena