Recenze a test Concept SO-1020

5. místo
81,7 % Celkové hodnocení
 • Velká kapacita sušení
 • Chybí časovač
 • Sušička se automaticky nevypíná
1 200 Kč Orientační cena
 • 9,4/10
  Hodnocení základních parametrů
 • 6,0/10
  Hodnocení funkcí
 • 81,7 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Tato kulatá sušička je značky Concept, která má v našem srovnávacím testu sušiček ovoce nejvíce zástupců. Výhodou této sušičky je devět sušících plat v základu. To je vysoký nadstandard u kulatých sušiček. Mnohem důležitější je ale zjistit, jakou celkovou plochu pro sušení uživatelé ve výsledku mají, plata o malém průměru, ač jich je hodně, nemusí nabídnout tolik prostoru, co velká plata v menším počtu. V tomto případě ovšem sušička nabízí opravdu hodně prostoru, kombinace velkého počtu plat o velké ploše zajistí možnost sušení velkého počtu suroviny najednou.

Protože je sušička opravdu rozměrná, musí tomu být přiměřená i hmotnost, ta dosahuje 4 kg. Pro častou manipulaci to není jistě příliš pohodlná váha, ale pamatujte, že sušičku lze rozebrat plato po platu a tak i přenášet v případě potřeby po menších částech. 

Kromě toho, že nabízí velkou plochu pro sušení, nabízí také možnost regulovat teplotu sušení, a to ve velkém rozmezí teplot, kdy nejnižší hodnota činí 35 °C, nejvyšší potom 70 °C. Usušíte tak kromě obvyklého ovoce či zeleniny bez problémů i bylinky, květiny a jiné ​produkty, které potřebují spíše nižší teploty sušení. 

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce Concept 23 % G21, 23 % Concept, 15 % Domo, 8 % Bielmeier, 8 % Gorneje, 8 % Guzzanti, 8 % ECG, 8 % Yden
Tvar Kulatý 54 % Kulatý, 46 % Hranatý
Počet plat 9 6,08
Regulace teploty v rozsahu (°C) 35-70 54 % 35-70, 15 % 40-70, 15 % 20-60, 8 % 45-65, 8 % 32-68
Minimální teplota (°C) 35 34,00
Maximální teplota (°C) 70 67,92
Plocha plata (cm2) 804 896,50
Plocha plat celkem (cm2) 7 238 5 549,23
Hmotnost (kg) 4 3,77

Hodnocení funkcí

Concept SO-1020 se sice zdá být naprosto ideální co se velikosti týče, v rámci funkcí ale pokulhává. Uživatelé si na ní nebudou moci přednastavit dobu sušení, sušička se tedy sama automaticky nevypne. Nejde sice o zcela standardní funkce, pro mnoho uživatelů je ale možnost automatického vypnutí důležitá, aby mohli sušit potraviny i během noci a nebo přes den, kdy jsou v práci. 

Co ale stále potěší je pojistka proti přehřátí, která zabrání tomu, by se zničil motor. Sušička má navíc možnosti tichého chodu. 

Parametr Tento produkt
Automatické vypnutí NE
Tichý chod ANO
Otáčející se plata NE
Pojistka proti přehřátí ANO
Displej ANO
Časovač NE
Zvukový signál NE

Hodnocení dalších uživatelů

Dle uživatelských recenzí je sušička potravin Concept SO-1020 značně rozšířená, je jich totiž téměř tři sta. To je vzorek, dle kterého jde posoudit, jak je přístroj oblíben, jak uživatelům slouží. Co je jednoznačným benefitem sušičky je její kapacita pro sušení, ta je téměř bezkonkurenční, v základu mají většinou sušičky kulatého tvaru pět, šest plat.

Uživatelé mají zkušenost se sušením mnoha různých druhů surovin, zvládne vedle ovoce, zeleniny, hub i bylinky květiny, či dokonce pečivo. Je tichá, průhledná, navíc cenově velmi přijatelná. 

Naše hodnocení a závěr

Uživatelsky velmi známá a oblíbená sušička potravin Concept SO-1020 nabízí největší objem pro sušení v rámci našeho srovnání. Toho jistě využijí ti, kteří potřebují hledět vedle kvality i na kvantitu sušení. Ostatně, ona kvalita je také na vysoké úrovni. Sušička má pojistku proti přehřátí, lze na ní regulovat různé teploty ve velkém rozmezí a díky tichému chodu vás nebude rušit ani v noci. Vzhledem k ceně je vcelku v pořádku, že nemá funkci automatického vypnutí a nedisponuje ani časovačem. Pokud tyto funkce shledáváte klíčovými, podívejte se určitě na jiné modely v našem srovnávacím testu sušiček potravin. Například G21 Paradiso BIG je má a navíc má i obdobně velkou kapacitu. 

1 200 Kč Orientační cena
| Datum: | Produkt: Concept SO-1020 | Hodnocení: 81,7 % 100 % 0 %

Další recenze

Recenze Concept SO-1020

Concept SO-1020

5. místo  v porovnání
1 200 Kč Orientační cena