Sušička potravin Concept SO 2050 - Recenze a test | Arecenze
Menu

Recenze a test Concept SO 2050

79,4 % Hodnocení
redakce

Klady a zápory

Klady

  • Nerezová plata
  • Rovnoměrné sušení
  • Možnost umývat v myčce

Zápory

  • Časovač jen na 19,5 hodiny
  • Menší sušicí plocha
3 500 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Concept SO 2050 je sušička potravin hranatého tvaru s bočním plněním. Vzduch v ní tedy lépe cirkuluje než v klasických sušičkách, které mají ventilátor umístěný dole. V rámci tohoto typu se jedná o menší model, disponuje 6 platy a jejich sušicí plocha není z největších. Konkrétní hodnoty najdete v následující tabulce. Stejně jako u ostatních bokem plněných sušiček není možné přidat plata.

Podle toho, jakou potravinu zrovna sušíte, můžete nastavit teplotu mezi 35 a 70 °C. Nejnižší teplota je vhodná na sušení květin, bylinek a raw produktů. Vysokou pak naopak využijete při sušení masa.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Concept

Tvar

Hranatý

Konstrukce

S bočním plněním

Příkon (W)

500

Počet plat

6

Možnost rozšíření o další plata

Ne

Minimální teplota (°C)

35

Maximální teplota (°C)

70

Rozměry hranatých plat (cm)

33 x 30

Plocha plata (cm2)

990

Plocha plat celkem (cm2)

6 000

Materiál

Plast + nerez

Hodnocení funkcí

Sušička potravin Concept je dobře vybavena, což u je u bokem plněných sušiček obvyklé. Díky časovači s automatickým vypnutím nemusíte sušičku hlídat a sami stopovat, kdy je třeba sušení ukončit. Nastavit jej můžete od 30 minut do 19,5 hodiny. Pokud budete sušit například maso, které trvá i více než 30 hodin, sušička si přece jen nějakou vaši asistenci vyžádá. Ovládání je jednoduché díky displeji, který zobrazuje vše důležité.

Kromě klasických nerezových plat, je součástí balení i plato bez dírek, které slouží jako tác na propadlé drobečky ve spodní části sušičky. Výhodou je možnost umývaní plat v myčce nádobí.

Parametr Tento produkt
Automatické vypnutí

Ano

Pojistka proti přehřátí

Ano

Displej

Ano

Časovač

Ano

Rozsah časovače

30 min až 19,5 hod

Příslušenství

Plato bez dírek

Mytí v myčce nádobí

Ano

Hodnocení  uživatelů a dalších expertů

Majitelé sušičky si pochvalují zejména rovnoměrné sušení a dostatečný výkon. Podle nich se se sušičkou dobře manipuluje a snadno se ovládá. Nemohou se však shodnout na tom, jestli je tichá nebo hlučná, každý má zkrátka jiný názor. Vícekrát ale zmiňovali, že má sušička krátký přívodní kabel.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Pozitivně hodnotíme zejména výbavu sušičky Concept. Umožňuje nastavit teplotu i dobu sušení, po jejímž uplynutí se sama vypne. Časovač je ale pouze na 19,5 hodiny, při sušení časově náročných surovin tak budete muset sušit na dvakrát. Oceňujeme také nerezová plata, která je možné umývat v myčce nádobí.

Naše hodnocení a závěr

Sušičku potravin Concept SO 2050 můžeme doporučit náročnějším uživatelům, kteří hledají model s rovnoměrným sušením. To je zajištěno umístěním ventilátoru v zadní části sušičky. Na 5 platech můžete díky nastavitelné teplotě sušit vše od bylinek po masové jerky. Časovač vám umožní nechat sušičku běžet bez dozoru, vypne se totiž v přesně stanovenou dobu. Pro sušení velkého množstí potravin, například v létě při sklizni zahrádky, může být kapacita nedostatečná. Pokud hledáte model pro větší sušení, doporučujeme vám model Sencor SFD 7000, který nabízí téměř dvojnásobnou sušicí plochu, má stejné funkce a stojí jen o pár stovek víc. 

3 500 Kč Orientační cena
Autor: Veronika Vyskočilová | Datum: | Produkt: Concept SO 2050 | Hodnocení: 79,4 %
Veronika Vyskočilová se v naší redakci už několik let zabývá domácími a kuchyňskými spotřebiči a pomocníky. Na této stránce vám představí sušičky ovoce a vysvětlí vám například, jaké jsou rozdíly mezi kulatými a hranatými modely. Dozvíte se od ní i jaké funkce lze od těchto spotřebičů čekat a jak připravit potraviny na sušení. Sušičky také sama otestovala, zprostředkuje vám proto i užitečné postřehy z praxe. Věnovala se také různým typům mixérů, rýžovarům nebo fritézám
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Concept SO 2050

Concept SO 2050

3 500 Kč Orientační cena