Sušička potravin Concept SO 2050 - Recenze a test | Arecenze
Menu

Recenze a test Concept SO 2050

79,4 % Celkové hodnocení

Pro nenáročné v kategorii Sušičky potravin s bočním plněním

Klady

  • Nerezová plata
  • Rovnoměrné sušení
  • Možnost umývat v myčce

Zápory

  • Časovač jen na 19,5 hodiny
  • Menší sušicí plocha
3 200 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Concept SO 2050 je sušička potravin hranatého tvaru s bočním plněním. Vzduch v ní tedy lépe cirkuluje než v klasických sušičkách, které mají ventilátor umístěný dole. V rámci tohoto typu se jedná o menší model, disponuje 6 platy a jejich sušicí plocha není z největších. Konkrétní hodnoty najdete v následující tabulce. Stejně jako u ostatních bokem plněných sušiček není možné přidat plata.

Podle toho, jakou potravinu zrovna sušíte, můžete nastavit teplotu mezi 35 a 70 °C. Nejnižší teplota je vhodná na sušení květin, bylinek a raw produktů. Vysokou pak naopak využijete při sušení masa.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Concept

Tvar

Hranatý

Konstrukce

S bočním plněním

Příkon (W)

500

Počet plat

6

Možnost rozšíření o další plata

Ne

Minimální teplota (°C)

35

Maximální teplota (°C)

70

Průměr kulatých plat (cm)

Nerelevantní

Rozměry hranatých plat (cm)

33 × 30

Plocha plata (cm2)

990

Plocha plat celkem (cm2)

6 000

Materiál

Plast + nerez

Hodnocení funkcí

Sušička potravin Concept je dobře vybavena, což u je u bokem plněných sušiček obvyklé. Díky časovači s automatickým vypnutím nemusíte sušičku hlídat a sami stopovat, kdy je třeba sušení ukončit. Nastavit jej můžete od 30 minut do 19,5 hodiny. Pokud budete sušit například maso, které trvá i více než 30 hodin, sušička si přece jen nějakou vaši asistenci vyžádá. Ovládání je jednoduché díky displeji, který zobrazuje vše důležité.

Kromě klasických nerezových plat, je součástí balení i plato bez dírek, které slouží jako tác na propadlé drobečky ve spodní části sušičky. Výhodou je možnost umývaní plat v myčce nádobí.

Parametr Tento produkt
Automatické vypnutí

Ano

Pojistka proti přehřátí

Ano

Displej

Ano

Časovač

Ano

Rozsah časovače

30 min až 19,5 hod

Hmotnost (kg)

5,6

Příslušenství

Plato bez dírek

Výška (cm)

48

Šířka (cm)

34

Hloubka (cm)

37

Mytí v myčce nádobí

Ano

Hodnocení  uživatelů a dalších expertů

Majitelé sušičky si pochvalují zejména rovnoměrné sušení a dostatečný výkon. Podle nich se se sušičkou dobře manipuluje a snadno se ovládá. Nemohou se však shodnout na tom, jestli je tichá nebo hlučná, každý má zkrátka jiný názor. Vícekrát ale zmiňovali, že má sušička krátký přívodní kabel.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Pozitivně hodnotíme zejména výbavu sušičky Concept. Umožňuje nastavit teplotu i dobu sušení, po jejímž uplynutí se sama vypne. Časovač je ale pouze na 19,5 hodiny, při sušení časově náročných surovin tak budete muset sušit na dvakrát. Oceňujeme také nerezová plata, která je možné umývat v myčce nádobí.

Naše hodnocení a závěr

Sušičku potravin Concept SO 2050 můžeme doporučit náročnějším uživatelům, kteří hledají model s rovnoměrným sušením. To je zajištěno umístěním ventilátoru v zadní části sušičky. Na 5 platech můžete díky nastavitelné teplotě sušit vše od bylinek po masové jerky. Časovač vám umožní nechat sušičku běžet bez dozoru, vypne se totiž v přesně stanovenou dobu. Pro sušení velkého množstí potravin, například v létě při sklizni zahrádky, může být kapacita nedostatečná. Pokud hledáte model pro větší sušení, doporučujeme vám model Sencor SFD 7000, který nabízí téměř dvojnásobnou sušicí plochu, má stejné funkce a stojí jen o pár stovek víc. 

3 200 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Concept SO 2050 | Hodnocení: 79,4 %
Dana Široká
Redaktorka
Dana je v kuchyni prakticky neustále a nedá dopustit na domácí produkty, které si člověk připraví sám z čerstvých surovin. Miluje také sbírání hub, které v létě neustále přikrajuje do sušičky. Díky vlastním zkušenostem se dobře orientuje na trhu s těmito produkty a ráda poradí, na jaké parametry a funkce se při výběru zaměřit. Na našem webu se stará také o zavařovací hrnce, šunkovary, pomalé hrnce, rýžovary nebo Remosky.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Concept SO 2050

Concept SO 2050

3 200 Kč Orientační cena