Sušička potravin ECG SO 570 - Recenze a test | Arecenze
Menu

Recenze a test ECG SO 570

84,1 % Celkové hodnocení

Další na zvážení v kategorii Klasické kulaté sušičky potravin

Klady

  • Široké nastavení teploty
  • Časovač
  • Lze přidat 2 plata

Zápory

  • Velké otvory v platech
  • Nelze umývat v myčce
  • Menší objem
1 200 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Sušička potravin ECG SO 570 má v základní výbavě 5 plat, což je pro kulaté sušičky na českém trhu standard. Přidat přitom můžete maximálně dvě další plata, čímž se dostanete až na maximální počet pater 7. Pokud vezmeme v potaz pouze základních pět pater, koupí tohoto modelu získáte plochu spíše pro občasné sušení. Objemem se řadí k lehce podprůměrným. Konstrukce sušičky váží 2,7 kg, což byla v době psaní recenze (prosinec 2021) standardní hmotnost.

K sušení si můžete navolit různé teploty, které patří do rozhraní 35-70 °C. Jde o nejobvyklejší rozsah teplot, se kterým se v našem srovnávacím testu můžete setkat. Hodnotu lze nastavovat v krocích po 5 °C, což je také velmi běžné. V této sušičce můžete sušit citlivější suroviny jako bylinky či květiny, které mají rády nižší teploty, zároveň si díky vysoké teplotě 70 °C budete schopni usušit maso.

Parametr Tento produkt
Výrobce

ECG

Tvar

Kulatý

Konstrukce

Klasická

Příkon (W)

240

Počet plat

5

Možnost rozšíření o další plata

Ano

Minimální teplota (°C)

35

Maximální teplota (°C)

70

Kroky nastavení teploty po °C

5

Průměr kulatých plat (cm)

30,4

Rozměry hranatých plat (cm)

Nerelevantní

Plocha plata (cm2)

700

Plocha plat celkem (cm2)

3 500

Materiál

Plast

Hodnocení funkcí

V rámci funkcí jsme se zaměřili na ty hlavní: automatické vypnutí, časovač a pojistka proti přehřátí. Z vyjmenovaných disponuje sušička ECG všemi. Časovač je možné nastavit po půlhodinách v intervalu od 30 minut do 19,5 hodiny. Když uplyne nastavená doba, sušička se po zaznění zvukového signálu sama vypne.

Rozměry sušičky si můžete prohlédnout v následující tabulce. Umývání jednotlivých plat budete muset zvládnout ručně, do myčky je dát nemůžete.

Parametr Tento produkt
Automatické vypnutí

Ano

Pojistka proti přehřátí

Ano

Displej

Ano

Časovač

Ano

Rozsah časovače

30 min až 19,5 hod

Interval časovače

30 min

Zvukový signál

Ano

Hmotnost (kg)

2,7

Příslušenství

Žádné

Výška (cm)

31,5

Šířka (cm)

30

Hloubka (cm)

31,5

Mytí v myčce nádobí

Ne

Hodnocení  uživatelů a dalších expertů

Uživatelé sušičky ECG si pochvalují její funkčnost a spolehlivost. Některým vadí větší otvory v sítech a absence síta na bylinky. Komentují také nutnost střídání plat, ta se ovšem pojí s klasickou konstrukcí tohoto modelu.

Odborníci dTestu sušičku také hodnotí dobře. Získala si je svou nízkou hlučností a bezpečností. Slabší hodnocení získala v oblasti doby sušení, vadily také zmiňované větší otvory.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Velkou výhodou sušičky potravin značky Concept je velké množství plat, sušička proto disponuje velkou plochou na sušení. Přístroj je hranatý, což umožňuje optimální využití plochy a navíc se lépe skladuje než kulaté modely. Sušička je také dobře vybavena funkcemi a má moderní design. Nevýhodou je delší doba sušení a podle uživatelů také nerovnoměrné sušení mezi jednotlivými patry. Někomu mohou vadit i větší otvory v platech, kterými malé kousky potravin propadávají.

Naše hodnocení a závěr

Sušička potravin ECG SO 570 usuší rozmanité potraviny, díky vysoké maximální teplotě usuší i maso, naopak nejnižší možnost nastavení teploty nebude ideální na sušení bylinek, protože je na to příliš vysoká. Pokud ale upřednostňujete sušení hub, ovoce či zeleniny, tento model můžeme vřele doporučit. V našem srovnání s několika dalšími modely jsme se setkali s objemově většími, proto v sušičce ECG doporučujeme zejména sezónní sušení. Pokud potřebujete větší kapacitu na časté sušení, odkážeme vás na recenzi sušičky Concept SO-1060. Ta má i přes to, že k základu sušičky ECG lze přidat dvě patra, větší kapacitu. Například funkcemi se ale neliší, oba modely mají časovač, tichý chod a pojistku proti přehřátí, takže je můžete nechat chvíli bez dohledu a v případě, že by se sušičky přehřály, samy se vypnou.

1 200 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: ECG SO 570 | Hodnocení: 84,1 %
Dana Široká
Redaktorka
Dana je v kuchyni prakticky neustále a nedá dopustit na domácí produkty, které si člověk připraví sám z čerstvých surovin. Miluje také sbírání hub, které v létě neustále přikrajuje do sušičky. Díky vlastním zkušenostem se dobře orientuje na trhu s těmito produkty a ráda poradí, na jaké parametry a funkce se při výběru zaměřit. Na našem webu se stará také o zavařovací hrnce, šunkovary, pomalé hrnce, rýžovary nebo Remosky.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze ECG SO 570

ECG SO 570

1 200 Kč Orientační cena