Menu

Philco PHFD 5080 – Recenze, testy a srovnání

89,9 % Celkové hodnocení

Také nás zaujalo v kategorii Klasické hranaté sušičky potravin

Klady

  • Velká plocha
  • Časovač
  • Pojistka proti přehřátí
  • Variabilní regulace teploty

Zápory

  • Nelze přidat další plata
  • Velké otvory v platech
  • Lehce vyšší hmotnost
2 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Philco PHFD 5080 je hranatá sušička s klasickou konstrukcí. Ta má ventilátor umístěný v základně, na které jsou postavena plata. Ta je občas třeba prohodit, aby byly potraviny rovnoměrně usušené. Plat má tato sušička 8, což je ve srovnání ostatními modely poměrně hodně, obvykle se setkáte s modely o 5 až 6 platech. Na druhou stranu ale model Philco není možné rozšířit o další patra. Celkovou plochu pro sušení stejně jako plochu patra najdete v následující tabulce.

Teplotu sušení si můžete podle suroviny nastavit mezi 35 a 70 °C, interval pro nastavení je neobvyklý 1°C, u jiných sušiček se obvykle setkáme s intervalem 5 °C. Bez problému tak můžete nastavit teplotu pro konkrétní surovinu – na nízkou teplotu usušíte bylinky či květiny, oceníte ji i při výrobě raw produktů. Na vysokou teplotu zase můžete sušit masové jerky.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Philco

Tvar

Hranatý

Konstrukce

Klasická

Příkon (W)

400

Počet plat

8

Možnost rozšíření o další plata

Ne

Minimální teplota (°C)

35

Maximální teplota (°C)

70

Kroky nastavení teploty po °C

1

Průměr kulatých plat (cm)

Nerelevantní

Rozměry hranatých plat (cm)

31 × 24,2

Plocha plata (cm2)

750

Plocha plat celkem (cm2)

6 001

Materiál

Plast + nerez

Hodnocení funkcí

Sušičku Philco musíme pochválit za bohatou výbavu funkcemi. Nechybí jí displej pro snadné ovládání, časovač s automatickým vypnutím ani bezpečnostní pojistka proti přehřátí. Sušičku tak můžete nechat běžet například v noci nebo po dobu, kdy jste v práci. Podle sušené potraviny nastavíte čas a sušička se v danou dobu sama vypne. Zvolit můžete 1 až 48 hodin v krocích po půlhodině. Na jedno zapnutí tak usušíte například i masové jerky, které je třeba sušit více než 30 hodin.

Rozměry sušičky i její hmotnost najdete v následující tabulce. Zajímejte se o ně zejména pokud máte v domácnosti málo prostoru a nejste si jisti, že se sušička vejde na vyhlédnuté místo.

Parametr Tento produkt
Automatické vypnutí

Ano

Displej

Ano

Časovač

Ano

Rozsah časovače

1 až 48 hod

Interval časovače

30 min

Zvukový signál

Ano

Hmotnost (kg)

3

Příslušenství

Žádné

Výška (cm)

32

Šířka (cm)

25

Hloubka (cm)

27

Hodnocení  uživatelů a dalších expertů

Uživatelé jsou spokojení zejména s výsledkem sušení, oceňují velkou plochu pro sušení a jednoduché ovládání. Pozitivně hodnotí také časovač a design. Někteří uživatelé se ale setkali s krátkou životností ohřevu vzduchu.

Odborníci z dTestu hodnotí sušičku pozitivně. Zejména konstrukci a zpracování, což je kritérium, ve kterém mnoho sušiček pokulhává. Dobře hodnocený je také senzorický test usušených potravin. Ne zrovna perfektní hodnocení ale dostala za velikost otvorů, to byl ale problém většiny sušiček v jejich testu.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Výhodou sušičky Philco je velký počet sušicích plat a s tím spojená velká plocha pro sušení. Počet plat ale nejde rozšířit dokoupením dalších plat, jako je tomu u některých jiných modelů. Pozitivně hodnotíme kompletní výbavu funkcemi včetně pojistky proti přehřátí a časovače. Slabinou může být pro někoho lehce vyšší hmotnost a velké otvory v platech, ty jsou ale běžnou praxí i u ostatních sušiček.

Naše hodnocení a závěr

Sušičku potravin Philco PHFD 5080 oceníte jak pro občasné usušení hub, tak pro pravidelné zpracování úrody ze zahrádky. Má velkou plochu pro sušení, nastavitelnou teplotu i čas sušení. Po jeho doběhnutí se sama vypne a přehřátí zabrání pojistka. Přístroj se ovládá sadou tlačítek, údaje se zobrazují na displeji, vždy tak máte přehled o zbývajícím času. Nevýhodou může být limitní počet plat, není možné žádná další přidat. Pokud zvažujete nákup sušičky a nevadilo by vám investovat, doporučujeme model Sencor SFD 7000, který jsme v redakci otestovali. 

2 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Philco PHFD 5080 | Hodnocení: 89,9 %
Dana Široká
Redaktorka
Dana je v kuchyni prakticky neustále a nedá dopustit na domácí produkty, které si člověk připraví sám z čerstvých surovin. Miluje také sbírání hub, které v létě neustále přikrajuje do sušičky. Díky vlastním zkušenostem se dobře orientuje na trhu s těmito produkty a ráda poradí, na jaké parametry a funkce se při výběru zaměřit. Na našem webu se stará také o zavařovací hrnce, šunkovary, pomalé hrnce, rýžovary nebo Remosky.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Philco PHFD 5080

Philco PHFD 5080

2 000 Kč Orientační cena