Menu

Recenze a srovnání Apple iPad Pro 12,9 (2020) Wi-Fi

Doporučujeme Při nákupu v kategorii tabletů nad 10 000 Kč

Datum doporučení: Červen 2020

  • Výkon
  • Kvalitní konstrukce a zpracování
  • Zobrazovací vlastnosti
  • Výdrž baterie
  • Velmi vysoká cena
  • Nevyladěný operační systém
49 000 Kč Orientační cena

Koupit v obchodě:

Základní parametry

Apple se svým modelem iPad Pro již tradičně cílí na pozici pomyslného „krále tabletů“ na trhu. Díky tomu výrobek samozřejmě nabízí prvotřídní parametry, ale má také své slabé stránky, které u zařízení v podobné cenové relaci neuvidíte rádi. Více informací o tomto zařízení si rozebereme v následující recenzi.

Již obvyklou silnou stránkou tabletů od firmy Apple je konstrukční zpracování a nejinak je tomu logicky i u prémiového modelu iPad Pro. Hliníkové šasi působí velmi zdařilým dojmem a zároveň se jeví jako dostatečně odolné proti poškození. Pohodlné je i držení tabletu a celkový dojem z konstrukce je zkrátka pozitivní. Na přední straně se samozřejmě nachází IPS displej, který u námi vybrané varianty nabízí úhlopříčku 12,9 palce a rozlišení 2732 × 2048 px. Celkově jsou zobrazovací vlastnosti na špičkové úrovni a tablet se i v tomto ohledu řadí mezi nejlepší.

Výdrž baterie by se měla pohybovat okolo jednoho dne na plné nabití při běžném zatížení. Obecně se však bude samozřejmě výrazně měnit s různými způsoby jeho využití.

Technické parametry

O výkon se stará procesor Apple A12Z Bionic s frekvencí 2.49 GHz a s osmi jádry. Společně s operační pamětí 6 GB RAM se pak řadí zařízení mezi ty vůbec nejvýkonnější (mezi tablety), které můžeme na trhu sehnat. Díky tomu je samozřejmě možné na tabletu hrát i náročné hry a spouštět velmi náročné aplikace. Zvolený model má kapacitu úložiště opravdu úctyhodných 1000 GB a těžko budete hledat alternativu, která by v tomto ohledu mohla nabídnout větší komfort.

Pokud pro většinu tabletů platí konstatování o přítomnosti fotoaparátu s pouze ucházející kvalitou, pak Apple iPad Pro 12,9 (2020) se těmto předpokladům poměrně zdatně vymyká. Duální kamerka s rozlišením 12 a 10 Mpx si vede nadstandardně a může se měřit i s některými fotomobily.

Tablet běží na operačním systému iPad OS, který se z mnoha stran stává předmětem ostré kritiky zejména kvůli tomu, že může v některých situacích brzdit velmi výkonný hardware zařizení.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Počet jader procesoru 8
Frekvence procesoru (GHz) 2.49
Operační paměť (RAM) 6
Velikost úložiště (GB) 1 000
Úhlopříčka (") 12,9
Rozlišení displeje (px) 2732 x 2048
Rozlišení fotoaparátu (Mpx) 12
Operační systém iPad iOS

Závěr

Pokud hledáte tablet nejvyšší kvality, pak s koupí iPadu Pro 12,9 (2020) téměř nemůžete šlápnout vedle. Osvědčená kvalita od známé značky vám nabídne opravdu špičkový komfort ve všech ohledech. Těšit se tak můžete z velmi dobrého výkonu, špičkové kvality displeje, dobré výdrže nebo precizního konstrukčního zpracování. Naopak tablet samozřejmě nebude vhodný pro nikoho, kdo je jakkoliv omezen nižším rozpočtem, protože jeho pořizovací cena je velmi vysoká. S kritikou se často setkává také vyladěnost operačního systému iPad OS. Pokud hledáte levnější alternativu s jiným operačním systémem, můžeme vám doporučit například Samsung Galaxy Tab S6 Wi-Fi.

Recenze Apple iPad Pro 12,9 (2020) Wi-Fi

Apple iPad Pro 12,9 (2020) Wi-Fi

49 000 Kč Orientační cena