Menu

Recenze a srovnání Protherm Ray 21KE

Doporučujeme Při nákupu v kategorii elektrických kotlů

Datum doporučení: Červenec 2019

  • Vysoká účinnost
  • Vysoký výkon
  • Energetická třída D
  • Nelze umístit do koupelny
19 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Protherm Ray 21KE je elektrický kotel vhodný jako hlavní nebo doplňkový zdroj tepla do domácnosti. Jeho výkon je totiž poměrně vysoký, dosahuje 21 kW. Zda-li je to dostatečný výkon pro vaši nemovitost, vám poví odborný topenář, který zhodnotí rozlohu, zateplení a tepelné ztráty vašeho domu či bytu. Účinnost spalování elektřiny pro vytápění je 99,5 %. Celková sezónní energetická účinnost ale spadá do třídy D, což je sice slabší výsledek v našem srovnání (červen 2019), který ale není v rámci kategorie elektrických kotlů nijak neobvyklý. Ohřev vody je možný prostřednictvím externího zásobníku.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce Protherm
Spalované palivo Elektřina
Maximální výkon (kW) 21
Příkon (W) Neuvedeno
Ohřev teplé užitkové vody Externí
Třída sezónní energetické účinnosti při vytápění D
Účinnost (%) 99.5
Velikost zásobníku na palivo (dm3) Neuvedeno

Rozměry a hmotnost

Velkou výhodou elektrických kotlů je, že nepotřebují při svém provozu žádný odvod spalin. Spolu se závěsnou konstrukcí je tento kotel ideální do menších prostorů, například na chodbu či do kuchyně. Kvůli krytí IP40, které nechrání elektrické části před vniknutím vody, není vhodné umisťovat kotel v koupelně v bezprostřední blízkosti zdrojů vody. Rozměry jsou 74 cm na výšku, 41 cm na šířku a 31 cm do hloubky.

Parametr Tento produkt
Hmotnost kotle (kg) 35
Krytí IP40
Konstrukce Závěsný
Výška (cm) 74
Šířka (cm) 41
Hloubka (cm) 31
Objem zásobníku vody (l) Neuvedeno

Závěr

Protherm Ray 21KE je kotel spalující elektřinu. Činí tak s účinností 99,5 %. Z pohledu celkové sezónní energetické účinnosti je ale až ve třídě D, což je stejná hodnota, jako u většiny elektrických kotlů. Díky závěsné konstrukci a tomu, že nepotřebuje ke svému provozu odvod spalin, je možné umístit jej prakticky kamkoliv. Ohřev vody je možný prostřednictvím externího zásobníku. Výkon je 21 kW, což je dost i pro použití jako hlavní zdroj tepla v domácnosti.

Jestliže hledáte spíše doplňkový zdroj k jiným způsobům vytápění, můžete se podívat i na méně výkonnou variantu tohoto kotle Protherm Ray 9KE.

19 000 Kč Orientační cena

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na diskusní portál Zodpovíme.cz, kde odpovídá více odborníků.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Protherm Ray 21KE

Protherm Ray 21KE

19 000 Kč Orientační cena