Menu

Recenze a srovnání Protherm Ray 9KE

Doporučujeme Při nákupu v kategorii Kotle na elektřinu

Datum doporučení: Červenec 2019

  • Vysoká účinnost
  • Energetická třída D
  • Nízký výkon
14 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Elektrický kotel Protherm Ray 9KE je kvůli nízkému výkonu 9 kW vhodný spíše jako doplňkový zdroj tepla například k tepelnému čerpadlu, popřípadě pro vytápění menšího či dobře zatepleného prostoru. Ideální výkon pro vaši nemovitost vám spočítá odborný topenář. Účinnost topení z elektřiny je 99,5 %, ale celková sezónní účinnost kotle při vytápění dosahuje pouze třídy D, což je ale u elektrických kotlů běžné. Teplou vodu ohřátou pomocí kotle je možné uchovat v externím zásobníku, bojleru či akumulační nádrži. 

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce Protherm
Spalované palivo Elektřina
Maximální výkon (kW) 9
Ohřev teplé užitkové vody Externí
Třída sezónní energetické účinnosti při vytápění D
Účinnost (%) 99.5

Rozměry a hmotnost

Kotel Protherm je určený k zavěšení na zeď. Tomu odpovídá i jeho hmotnost, ta je pouze 35 kilogramů. Menší rozměry umožní také úsporu místa. Díky tomu jej lze umístit i v místnosti s omezeným prostorem. Kotel nepotřebuje ke svému provozu odvod spalin, proto je možné jej umístit prakticky kamkoliv. Výjimkou jsou vlhká místa, kde hrozí styk s vodou. Kotel má totiž ochranu pouze před mechanickým zásahem drátem, nikoliv před vodou. Rozměrově se jedná o průměrný kotel, na výšku měří 74 cm, do šířky 41 cm a do hloubky 31 cm.

Parametr Tento produkt
Hmotnost kotle (kg) 35
Krytí IP40
Konstrukce Závěsný
Výška (cm) 74
Šířka (cm) 41
Hloubka (cm) 31

Závěr

Protherm Ray 9KE je elektrický kotel s výkonem 9 kW. Tím je vhodný spíše jako doplňkový zdroj tepla nebo jako hlavní kotel pro malou nemovitost. Celková sezónní energetická účinnost je třídy D, což není ukázková hodnota, je ale běžná v rámci této kategorie. Účinnost kotle je ale vysoká 99,5 %. Ohřev vody je zajištěn pomocí externího zásobníku. Kotel je závěsný a je možné umístit jej prakticky kamkoliv, nepotřebuje totiž žádný odvod spalin nebo komín.

Pokud hledáte o něco výkonnější kotel, mohla by vás zaujmout recenze kotle Protherm Ray 21KE

14 000 Kč Orientační cena

Další recenze

Recenze Protherm Ray 9KE

Protherm Ray 9KE

14 000 Kč Orientační cena