Recenze a porovnání Thermona Therm ELN15 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Thermona Therm ELN15

Doporučujeme Při nákupu v kategorii elektrických kotlů

Datum doporučení: Červenec 2019

  • Vysoká účinnost
  • Úzký profil
  • Energetická třída D
  • Nelze umístit v blízkosti zdroje vody
19 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Elektrický kotel Thermona Therm ELN15 má dostatečný výkon 15 kW i pro použití jako hlavní zdroj vytápění. Jestli je to dostatečný výkon i pro vaši nemovitost, vám spočítá odborný topenář. Účinnost kotle je 99,5 %, což je vysoká hodnota, která je u elektrických kotlů běžná. Celkově ale kotel spadá do energetické třídy D, tedy do stejné jako většina elektrokotlů. Kotlem lze také ohřívat vodu, která je následně uchována v externím zásobníku.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

Thermona

Spalované palivo

Elektřina

Maximální výkon (kW)

15

Ohřev teplé užitkové vody

Externí

Třída sezónní energetické účinnosti při vytápění

D

Účinnost (%)

99.5

Rozměry a hmotnost

Nízká hmotnost kotle je první známkou toho, že se jedná o závěsnou konstrukci. K provozu kotel nepotřebuje žádný odvod spalin. Kombinace těchto vlastností umožňuje umístění téměř kdekoliv. Výjimkou je umístění v blízkosti zdroje vody. Má totiž slabší krytí IP40, které nechrání elektrické části před vniknutím vody. Rozměrově se kotel téměř nevymyká běžným hodnotám, pouze hloubka tělesa je nižší, než je obvyklé. Na výšku má kotel 80,5 cm, na šířku 40 cm a do hloubky zabere pouze 23,5.

Parametr Tento produkt
Hmotnost kotle (kg)

33

Krytí

IP40

Konstrukce

Závěsný

Výška (cm)

80,5

Šířka (cm)

40

Hloubka (cm)

23,5

Závěr

Thermona Therm ELN15 je elektrický kotel vhodný jako záložní zdroj vytápění, ale dá se občas využít i jako zdroj hlavní. Jeho výkon je 15 kW. Účinnost je 99,5 %, což je vysoká hodnota. Celkově je ale energetická efektivita ve třídě D. Ohřev vody je zajišťován prostřednictvím externího zásobníku. Konstrukce kotle je závěsná, ode zdi navíc ční pouze 23,5 cm a díky tomu je velice prostorově úsporný.

Jestliže hledáte ještě o něco výkonnější kotel, věnujte pozornost kotli Protherm Ray 21KE.

19 000 Kč Orientační cena
Autor: Veronika Vyskočilová | Datum: | Produkt: Thermona Therm ELN15
Veronika Vyskočilová je naší redaktorkou už několik let. Za tu dobu nasbírala mnoho zkušeností s průzkumem trhu, zjišťováním parametrů a srovnáváním jednotlivých produktů. Nenaletí na marketingové slogany, ale dokáže si ověřit reálnou kvalitu produktů. Tuto schopnost využívá i při srovnávání kotlů. Poradí vám proto jaké jsou výhody a nevýhody jednotlivých typů kotlů a vysvětlí, proč je dobré myslet na několik let dopředu a sledovat legislativu. Zpracovala pro vás také srovnání jednotlivých variant kotlů, které najdete na příslušných stránkách.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

kolik protopí za rok v rodinem domku 70m2

jitkabucharova

Dobrý den,
děkujeme za dotaz. Takto obecně nejde odpovědět. Záleží na mnoha faktorech, například zateplení domu, tepelných ztrátách, podnebí, teplotě, na kterou vytápíte a mnoho dalšího.
Pro individuální poradenství kontaktujte odborníka – topenáře.

Veronika Vyskočilová, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Thermona Therm ELN15

Thermona Therm ELN15

19 000 Kč Orientační cena