Recenze a srovnání Thermona Therm ELN15

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii Kotle na elektřinu

Datum doporučení: Červenec 2019

Klady:

Vysoká účinnost

Úzký profil

Zápory:

Energetická třída D

15 200 Kč
orientační cena

Základní parametry

Elektrický kotel Thermona Therm ELN15 má dostatečný výkon 15 kW i pro použití jako hlavní zdroj vytápění. Jestli je to dostatečný výkon i pro vaši nemovitost, vám spočítá odborný topenář. Účinnost kotle je 99,5 %, což je vysoká hodnota, která je u elektrických kotlů běžná. Celkově ale kotel spadá do energetické třídy D, tedy do stejné jako většina elektrokotlů. Kotlem lze také ohřívat vodu, která je následně uchována v externím zásobníku. 

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce Thermona
Spalované palivo  Elektřinu
Maximální výkon (kW)  15
Ohřev teplé užitkové vody  Externí
Třída sezónní energetické účinnosti při vytápění  D
Účinnost (%)  99.5

Rozměry a hmotnost

Nízká hmotnost kotle je první známkou toho, že se jedná o závěsnou konstrukci. K provozu kotel nepotřebuje žádný odvod spalin. Kombinace těchto vlastností umožňuje umístění téměř kdekoliv. Výjimkou je umístění v blízkosti zdroje vody. Má totiž slabší krytí IP40, které nechrání elektrické části před vniknutím vody. Rozměrově se kotel téměř nevymyká běžným hodnotám, pouze hloubka tělesa je nižší, než je obvyklé. Na výšku má kotel 80,5 cm, na šířku 40 cm a do hloubky zabere pouze 23,5.

Parametr Tento produkt
Hmotnost kotle (kg)  33
Krytí  IP40
Konstrukce  Závěsný
Výška (cm) 80,5
Šířka (cm) 40
Hloubka (cm) 23,5

Závěr

Thermona Therm ELN15 je elektrický kotel vhodný jako záložní zdroj vytápění, ale dá se občas využít i jako zdroj hlavní. Jeho výkon je 15 kW. Účinnost je 99,5 %, což je vysoká hodnota. Celkově je ale energetická efektivita ve třídě D. Ohřev vody je zajišťován prostřednictvím externího zásobníku. Konstrukce kotle je závěsná, ode zdi navíc ční pouze 23,5 cm a díky tomu je velice prostorově úsporný.

Jestliže hledáte ještě o něco výkonnější kotel, věnujte pozornost kotli Protherm Ray 21KE.

Další recenze

Kompletní porovnání