Menu

Tescoma Handy – Recenze, testy a srovnání

Dobré Celkové hodnocení

Pro nenáročné v kategorii Ruční mlýnky

Klady

  • Nízká hmotnost
  • Průhledná mlecí komora
  • Snadná manipulace

Zápory

  • Plastový šnek
  • Podle recenzí nepřilne ke stolu
  • Nemá zpětný chod
1 100 Kč Orientační cena

Základní charakteristiky

Ruční mlýnek Tescoma Handy ocení uživatelé, kteří chtějí zpracovat suroviny snadno a rychle. Zařízení podle recenzí lehce složíte a jeho obsluha je také nenáročná. Součástí balení jsou i dvě děrované destičky na jemné a hrubší mletí. Recenze na zpracování masa se různí. Podle některých rozmělňuje suroviny skvěle, podle jiných ne. Ovšem pozitivní recenze převládají. Mlýnek zvládne i propasírovat zeleninu. Připravíte s ním tak rajčatové omáčky nebo kečup.

Často zmiňovaným problémem je přilnavá podložka. Mlýnek má díky ní pevně držet na stole, což se podle mnoha recenzí neděje. Mletí masa je s kývajícím se mlýnkem velmi obtížné. Buď je tedy třeba mlít maso po malých kouscích nebo si dokoupit extra přilnavou podložku. Materiál mlecího mechanismu je nerezový, ovšem zbytek včetně šneka tvoří tvrzený plast. Zařízení je tak lehké, ale životnost bude oproti litinovým alternativám zřejmě kratší.

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Mlýnek si uživatelé vesměs chválí. Oceňují jeho snadnou obsluhu a skladnost. Recenze na mletí se různí. Někteří si stěžují, že při mletí vytéká jen šťáva nebo cucky masa. Nicméně převažují ty kladné, které kvalitu mělnění chválí. Ovšem mlýnek je podle spotřebitelů jen na menší domácí potřebu. Třeba na rodinný oběd. Větší množství masa podle nich už nezvládne. Hůře hodnocená je také přilnavá podložka mlýnku. Podle recenzí nefunguje a zařízení se hýbe, což ztěžuje mletí.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Hlavním kladem je snadná obsluha skladnost mlýnku. Je ihned po ruce bez složitého sestavování. Mlecí část modelu je z průhledného plastu, tudíž lze snadno vidět, zda je mlýnek dobře vyčištěný nebo kde se maso případně zasekne. Hlavním záporem je nefunkční přilnavá podložka mlýnku. Při mletí se zařízení hýbe, což je velmi nepříjemné. Oproti klasickým litinovým modelům může být problematický plastový materiál. Má kratší životnost a pohlcuje pachy. Mlýnek tudíž může zapáchat.

Porovnání s alternativami

Alternativou k modelu od Tescomy může být mlýnek značky Westmark Frecher Fritz. Jedná se o plastové zařízení s nerezovým mlecím mechanismem. Bude tudíž také skladné a lehké. Součástí balení jsou kromě dvou kotoučů s otvory 4 a 8 mm i tvořítka na cukroví. Rychle tak připravíte třeba stříkané sušenky. Oproti Tescomě Handy má lepší recenze na mletí masa. Ovšem i tento mlýnek se hodí spíše pro zpracování menšího množství surovin. Méně problematické je přilnutí k lince. Mlýnek se výrazně nehýbe, což vám ulehčí práci.

Závěrečné shrnutí

Mlýnek Tescoma Handy doporučujeme všem nenáročným uživatelům. Hodí se pro občasné mletí menšího množství masa nebo pasírování rajčat na omáčky či kečup. I když by měl mlýnek zvládat i drcení ořechů, nejde to zcela hladce. Uživatelé si cení zejména jeho snadnou obsluhu a skladnost. Recenze na mletí masa se různí, ale převažují ty kladné. Horší je přilnutí mlýnku na lince. Přísavná podložka podle uživatelů nefunguje a zařízení se při mletí vikle, což je nepraktické.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Tescoma

Materiál konstrukce

Plast

Materiál mlecího mechanismu

Nerez

Vhodný na drcení zeleniny a pečiva

Ano

Pěchovadlo

Ano

Nástavec na cukroví

Ne

Nástavec na plnění uzenin

Ne

Hmotnost (kg)

0,87

Zpětný chod

Ano

Funkce samoostření

Ne

Šroubování ke stolu

Ne

Vhodné do myčky

Ne

Příkon (W)

Nerelevantní

1 100 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Tescoma Handy | Hodnocení: Dobré
Martina Moresová
Redaktorka
Martina je redaktorka, která chce vždy vědět víc. Její zvědavost ji vede do různých koutů internetu, aby získala potřebná fakta. Díky ucelenému přehledu může čtenáře upozornit, na co si dát při výběru produktu pozor. Oblast mlýnků na maso a dalších kuchyňských spotřebičů dobře zná. Část její rodiny se živí přípravou burgerů a dalších pochutin. Dokáže tak poradit, na co se při výběru mlýnků zaměřit, aby byl vaším nejlepším pomocníkem.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Tescoma Handy

Tescoma Handy

1 100 Kč Orientační cena