Recenze Apache Tocho Plus 2021 - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Apache Tocho Plus 2021

93,0 % Celkové hodnocení

v kategorii Nejlepší skládací elektrokola

Klady

  • Nosnost 130 kg
  • Hydraulické brzdy
  • Odpružená vidlice

Zápory

  • Dojezd pouze 90 km
  • Výkon jen 250 W
32 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Skládací elektrokolo Apache Tocho Plus se řadí k novějším modelům, na trhu se dostalo v roce 2021 a jde o variantu vhodnou pro ženy i pro muže. Mezi skládacími modely vyniká v několika směrech. V první řadě má hydraulické brzdy, což je účinnější varianta vhodná i na lehce agresivnější jízdu. Při té oceníte také odpruženou vidlici, která není u skládacích modelů samozřejmostí. Unese také až 130 kg, některé modely zvládnou jen 100 kg.

Co se výkonu a výdrže týče, zde už jsou hodnoty spíše standardní. Ujede maximálně 90 km, některé modely zvládají i 120 km. Nabídne také výkon pouze 250 W, tedy úplný základ, u skládacích kol ale obecně nebývá výkon o mnoho vyšší, i dražší modely nabídnou třeba jen 350 W. Baterii najdete na sedlové tyči a motor na zadním kole, tato varianta umístění je poměrně obvyklá, může ale více zatěžovat a opotřebovávat zadní část kola.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Značka

Apache

Určení

Unisex

Nosnost (kg)

130

Výška ráfku kol (palce)

20"

Výška rámu (palce)

16"

Materiál rámu

Dural

Odpružená vidlice

Ano

Maximální dojezd (km)

90

Umístění baterie

Na sedlové tyči

Kapacita baterie (Wh)

468

Umístění pohonu

Zadní

Maximální výkon (W)

250

Brzdy

Hydraulické kotoučové

Vybavení

K vybavení kola Tocho Plus nemáme žádné připomínky. Nejen, že má plnou výbavu do města, tedy světla, nosič, blatníky a stojánek, ale součástí ovládacího panelu je také USB konektor. Ten můžete využít k nabíjení telefonu nebo třeba navigace. Nabídka převodů a režimů asistence je zcela standardní. Přehazovačka má 1×8 převodů, což na běžné využití stačí. Volit můžete také mezi pěti režimy asistence, včetně režimu chůze. V tomto ohledu jsou si na tom takřka všechna elektrokola stejně.

Tabulka zobrazuje přehled vybavení a hmotnosti

Parametr Tento produkt
Zvýšení výkonu

Ne

Převody

1x8

Režimy asistence

5

WALK assistant

Ano

Světla

Ano

Nosič

Ano

Blatníky

Ano

Stojánek

Ano

 

Klady a zápory

Mezi významná pozitiva elektrokola Apache Tocho Plus patří hydraulické brzdy a odpružená vidlice, s kolem tak můžete vyrazit i mimo město. Navíc má slušnou nosnost 130 kg a plnou výbavu včetně USB konektoru. Naopak dojezd a výkon jsou v tomto případě slabší, počítejte tak s využitím spíše na kratší trasy.

Porovnání s alternativami

Mezi skládacími koly většinou nebývají až tak velké cenové rozdíly, jako je tomu u jiných typů elektrokol. Většinou tak narazíte na alternativy v podobné cenové kategorii. Mezi ty patří například Lovelec Lugo 2022, nový model s nastavitelnou výškou řídítek. Oproti modelu Apache Tocho má ještě vyšší nosnost, až 140 kg, a nabídne vyšší výkon 500w. Chybí mu ale odpružení a nemá hydraulické brzdy, na aktivnější jízdu to tedy stejně nebude. Nabízí také pouze 3 režimy asistence, Tocho má standardních pět.

Dalším zajímavým modelem je o trochu levnější Apache Tocho Nexus 2021. Ten je ale v podstatě ve všech ohledech slabší než model Tocho. Má pouze 3 převody, maximální dojezd 60 km, v-brzdy a neodpruženou vidlici. Celkově tak modelu Tocho nemůže moc konkurovat.

Závěr

Skládací model Apache Tocho Plus 2021 vyniká mezi konkurencí hydraulickými brzdami a odpruženou vidlicí, bude tak vhodný i pro trochu aktivnější jezdce, kteří se nezdržují jen na asfaltu. Stále jde ale o skládací elektrokolo, nečekejte tedy od něj nijak oslnivé výsledky v otázce výkonu a výdrže. Ujede maximálně 90 km a nabízí standardní výkon 250 W. Potěší ale slušnou nosností 130 kg a plnou výbavou, se kterou se ve městě neztratíte. Skrze integrované USB si dokonce můžete nabít i mobil či navigaci. Pokud byste přece jen chtěli nějakou tu tisícovku ušetřit, za zvážení stojí také model Lovelec Lugo 2022.

 

 

32 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Apache Tocho Plus 2021 | Hodnocení: 93,0 %
Nikola Engelmann
Redaktorka
Nikola se v rámci své práce redaktorky zaměřuje zejména na finance a technologie. V průběhu času se již zabývala tématy spojenými s elektrokoly, a to i těmi skládacími. Díky získaným zkušenostem je tak schopná rozpoznat kvalitní elektrokolo od zcela průměrného. Kromě základních parametrů vám však prozradí i různé tipy, s nimiž bude výběr toho pravého skládacího elektrokola doslova hračka.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Apache Tocho Plus 2021

Apache Tocho Plus 2021

32 000 Kč Orientační cena