Recenze Lovelec Lugo 2022 - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Lovelec Lugo 2022

82,0 % Hodnocení
redakce

Klady a zápory

Klady

  • Vysoký výkon 500 W
  • Vysoká nosnost 140 kg
  • Výbava vhodná do města

Zápory

  • Nemá odpruženou vidlici
  • Nemá hydraulické brzdy
  • Kratší dojezd 90 km
30 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Značka Lovelec patří k českým výrobcům elektrokol s dlouholetou tradicí, model Lugo patří k nejnovějším řadám tohoto výrobce. V první řadě zaujme výkonem 500 W, ten je pro skládací elektrokola vysoce nadstandardní. Vzhledem ke konstrukci kola jej ale pravděpodobně příliš nevyužijete, na pozemních komunikacích takový výkon není povolený a do terénu se kolo Lugo příliš nehodí, nemá totiž odpružení vidlice a je vybavené pouze v-brzdami.

Nadstandardní je také nosnost 140 kg, řada skládacích modelů má nosnost i o několik desítek kilogramů nižší. Pozitivem může být také nastavitelná výška řídítek. V ostatních ohledech už je tento model spíše standardní. Dojezd 90 km nijak zvlášť neoslní a zadní umístění pohonu a baterie je poměrně běžné. Výhodou je, že se s takovým elektrokolem lépe manipuluje, zadní část je ale více zatížená, a hrozí tak rychlejší opotřebení zadního kola.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Značka

Lovelec

Určení

Unisex

Nosnost (kg)

140

Výška ráfku kol (palce)

20"

Materiál rámu

Dural

Maximální dojezd (km)

90

Odpružená vidlice

Ne

Brzdy

V-brzdy

Umístění baterie

Nosičová

Kapacita baterie (Wh)

360

Umístění pohonu

Zadní

Maximální výkon (W)

500

Vybavení a hmotnost

Hmotnost skládacích modelů obecně bývá nižší než u jiných typů elektrokol, rozdíl ale nebývá až tak markantní. Například tento model váží 21,5 kg a městská či krosová elektrokola bývají o 3-4 kg těžší. Slabší stránkou jsou převody a režimy asistence. Přehazovačka má pouze 6 převodů, běžnějších bývá 8-12, režimy asistence najdete u kola jen tři, zatímco ostatní modely jich mají zpravidla 5. Nechybí ale režim walk, který pomáhá s provozem kola ve chvíli, kdy nešlapete, ale jen jej tlačíte vedle sebe.

Naopak výbavu elektrokola Lovelec můžeme spíše pochválit. Nechybí světla, nosič, blatníky ani stojánek, má tedy všechny prvky, které jsou důležité při používání ve městě. Na rozdíl od některých konkurenčních modelů ovšem nenabídne USB konektor, který by umožnil nabíjení telefonu nebo jiné drobné elektroniky.

Tabulka zobrazuje přehled vybavení a hmotnosti

Parametr Tento produkt
Zvýšení výkonu

Ano

Převody

1x6

Režimy asistence

3

WALK režim

Ano

Světla

Ano

Nosič

Ano

Blatníky

Ano

Stojánek

Ano

Hmotnost (kg)

21,5

Klady a zápory

Jako pozitivum můžeme u elektrokola Lovelec vyzdvihnout nosnost 140 kg, která je nadstandardní nejen pro skládací modely. Silnou stránkou je také maximální výkon motoru, který dosahuje 500 W. Slabší stránku představuje konstrukce kola, to nemá odpruženou vidlici a má pouze klasické v-brzdy. To samozřejmě neznamená, že by šlo o špatný model, výlety do terénu bychom ale příliš nedoporučovali. V porovnání s konkurencí je slabinou také poměrně malý počet převodů (6) a režimů asistence (3).

Porovnání s alternativami

Co se alternativ týče, jen s drobným příplatkem můžete pořídit například elektrokolo Apache Tocho Plus 2021. To má sice výkon jen 250 W a o 10 kg nižší nosnost než model Lovelec, naopak ale zaujme odpruženou vidlicí, hydraulickými brzdami a větším výběrem převodů i režimů asistence. Celkově je tak toto kolo o něco vhodnější na jízdy terénem. Výbava obou modelů je téměř stejná, Apache Tocho Plus má ale navíc také USB konektor k nabíjení.

V podobné cenové kategorii najdete také elektrokolo Apache Tocho Nexus 2021. To má v porovnání s modelem Lovelac nižší nosnost i výkon, kratší dojezd (pouze 60 km) a dokonce přehazovačku s ještě méně převody (celkem má tři). Obě kola postrádají odpružení vidlice a mají v-brzdy, jedinou výhodu navíc tak má model Apache ve výběru režimů asistence. Těch nabízí standardních pět, zatímco Lovelec má jen tři.

Závěr

Skládací elektrokolo Lovelec Lugo 2022 zaujme v první řadě vysokou nosností 140 kg a také nadstandardním výkonem 500 W. Ten sice v praxi pravděpodobně příliš nevyužijete, jelikož na silnicích není povolený a do terénu s toto kolo nehodí, vždy je ale výhodou, když motor nemusí pracovat na maximum. Kolo není do terénu ideální kvůli vidlici, která postrádá odpružení, navíc má také klasické v-brzdy namísto hydraulických, které jsou u terénních modelů obvyklé. Pokud hledáte skládací kolo, které si v horším terénu poradí lépe, doporučujeme zvážit například model Apache Tocho Plus 2021.

Dojezd kola Lovelec Lugo 90 km patří spíše k slabším, můžeme jej tak doporučit hlavně na kratší trasy, například do práce či do školy. Je dobře vybavené na jízdu po městě, nechybí mu světla, blatníky, nosič ani stojánek, z výbavy postrádá oproti konkurenci pouze nabíjecí USB konektor. Poměrně chudá je ovšem nabídka převodů a režimů asistence, přehazovačka má převodů jen šest a vybírat můžete pouze ze tří asistenčních režimů.

30 000 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová | Datum: | Produkt: Lovelec Lugo 2022 | Hodnocení: 82,0 %
Eliška Srncová se jako redaktorka věnuje výběru a srovnávání elektrokol už více než tři roky. Díky tomu vám jednoduše vysvětlí, zda je pro vás skládací elektrokolo to pravé, co od něj můžete očekávat, na jaké vlastnosti se zaměřit a s jakou cenou počítat. Pomůže vám i s výběrem krosového, městského nebo horského elektrokola, nebo třeba stanu na cyklovýlety.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Lovelec Lugo 2022

Lovelec Lugo 2022

30 000 Kč Orientační cena