Recenze Crussis e-Country 7.7-S 2022 - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Crussis e-Country 7.7-S 2022

93,0 % Celkové hodnocení

TOP produkt - dámské v kategorii Nejlepší městská elektrokola

Klady

  • Dlouhý dojezd 150 km
  • Hydraulické brzdy
  • USB konektor

Zápory

  • Chybí světla a stojánek
  • Vyšší cena
51 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Dámské elektrokolo e-Country 7.7-S patří do vyšší cenové třídy a na některých vlastnostech tohoto kola je to rozhodně zdát. V první řadě můžeme vypíchnout dojezd až 150 km, lepších hodnot se dočkáte snad jen u dražších horských kol. Pro ty je také běžnější motor s výkonem 500 W, který u tohoto modelu najdete. Pohon je spolu s baterií umístěn uprostřed kola, nenarušuje tedy jeho vyváženost.

Součástí tohoto modelu jsou také hydraulické kotoučové brzdy, ty jsou opět běžnější spíše u terénních modelů, městským kolům často stačí klasické V-brzdy. Nesmí chybět ani odpružená vidlice, která zvyšuje komfort jízdy. Nosnost 120 kg je u elektrokol velmi častá, není ale nejvyšší, s jakou se můžete setkat.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Značka

Crussis

Určení

Dámské

Nosnost (kg)

120

Výška ráfku kol (palce)

27,5"

Výška rámu (palce)

17", 19"

Materiál rámu

Dural

Odpružená vidlice

Ano

Maximální dojezd (km)

150

Průměrný dojezd (km)

100

Umístění baterie

Rámová

Kapacita baterie (Wh)

630

Umístění pohonu

Středový

Maximální výkon (W)

500

Brzdy

Hydraulické kotoučové

Vybavení

Zatímco v kategorii základních parametrů jsme se dočkali spíše pozitivních překvapení, výbava modelu Crussis je pro nás trochu zklamáním. Elektrokolo postrádá světla i stojánek, obojí je poměrně standardní součástí výbavy městských kol. V případě potřeby je tak nutné tyto doplňky dokoupit. Nijak zvlášť nenadchne ani počtem převodů (1×8) či pěti úrovněmi asistence. Obojí je zkrátka standard, samozřejmě nechybí ani režim chůze.

Přece jen se ale najdou i nějaká pozitiva, zmínit můžeme například USB konektor, díky kterému si můžete na kole dobíjet mobil nebo jinou drobnou elektroniku. Výkon motoru je také možné zvýšit ze zákonem povolených 250 W na maximálních 500 W, ale pouze mimo pozemní komunikace.

 

Tabulka zobrazuje přehled vybavení

Parametr Tento produkt
Zvýšení výkonu

Ano

Převody

1x8

Režimy asistence

5

WALK assistant

Ano

Světla

Ne

Nosič

Ano

Blatníky

Ano

Stojánek

Ne

Klady a zápory

Elektrokolo Crussis potěší velmi slušným dojezdem a některými prvky, na které jsme zvyklí spíše u terénních modelů. Jedná se například o hydraulické brzdy nebo vysoký výkon motoru. Slabší stránkou je výbava, kolo nemá v základu světla ani stojánek. Potěší ale USB konektorem.

Porovnání s alternativami

Uživatele, kteří dávají přednost pánským elektrokolům, ať už kvůli konstrukci či designu, by mohlo zaujmout elektrokolo Leader Fox Neba 2021. Je v podobné cenové kategorii jako model Crussis, nabídne ovšem navíc některé prvky výbavy, jako jsou světla či stojánek. Naopak postrádá USB konektor. Oba modely mají shodně hydraulické brzdy a středové umístění motoru i baterie, shodují se také výkonem, dojezd elektrokola Neba je ovšem výrazně kratší, pouze 100 km.

Pokud hledáte o něco levnější alternativu, nabízí se elektrokolo Apache Matto Tour E5 2021. Ačkoliv je v nižší cenové kategorii, stále má hydraulické brzdy, ve výbavě najdete světla a stojánek, a nabídne dokonce vyšší nosnost (130 kg) a vyšší počet převodů (1×10) než model Crussis. V ostatních ohledech je ale pochopitelně slabší, má dojezd pouze 90 km, výkon 250 W a motor umístěný vzadu.

Závěr

Elektrokolo Crussis e-Country 7.7-S 2022 patří mezi městskými modely k vynikající variantě. Má opravdu dlouhý dojezd, až 150 km, vysoký výkon motoru 500 W, středové umístění motoru a baterie a silné hydraulické brzdy. Díky těmto vlastnostem jej potenciálně můžete využít i na delší výlety a dynamičtější jízdu. Trochu nás ovšem zklamala výbava elektrokola, ve které chybí světla a stojánek, nabídne ovšem USB konektor k nabíjení, který nebývá samozřejmostí.

Mezi městskými elektrokoly půjde o jeden z nejvýkonnějších modelů, nevýhodou je ale vyšší cena. Pokud by vás zajímala varianta přívětivější k vašemu rozpočtu, podívejte se také na recenzi elektrokola Apache Matto Tour E5 2021.

51 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Crussis e-Country 7.7-S 2022 | Hodnocení: 93,0 %
Nikola Engelmann
Redaktorka
Nikola se v rámci své práce redaktorky zaměřuje zejména na finance a technologie. V průběhu času se již několikrát zabývala tématy spojenými s elektrokoly různých typů. Díky tomu vám dokáže poradit s tím, jak vybrat opravdu kvalitní městské elektrokolo, které vás za žádných okolností nezklame. Kromě klíčových parametrů vám tak prozradí i různé tipy, s nimiž bude výběr toho pravého elektrokola doslova hračka.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Crussis e-Country 7.7-S 2022

Crussis e-Country 7.7-S 2022

51 000 Kč Orientační cena