Menu

Recenze a srovnání Apache Matto Tour E5 2021

80,0 % Celkové hodnocení

v kategorii Nejlepší krosová elektrokola

Klady

  • Nosnost 130 kg
  • Plná výbava do města
  • USB konektor

Zápory

  • Kratší dojezd 90 km
  • Pouze základní výkon 250 W
34 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Krosové elektrokolo Apache patří k cenově dostupnějším modelům z roku 2021. Primárně je určené pro muže, ale samozřejmě jej mohou používat i ženy. Výhodou je nosnost 130 kg, u většiny elektrokol bývá o něco nižší. Samozřejmostí u krosových modelů jsou hydraulické brzdy a odpružená vidlice, bez těchto prvků se v terénu prakticky neobejdete. Baterie je zabudovaná v rámu, takže nijak nepřekáží. Motor je ale umístěný na zadním kole. To může zvyšovat míru opotřebení kola, na druhou stranu se ale takové elektrokolo lépe ovládá v náročnějším terénu.

Poněkud zklamaní jsme z dojezdu 90 km, v tomto směru model Matto Tour překonávají i některá městská elektrokola. Výkon 250 W je potom spíše základní, adrenalinový jezdci by jistě ocenili vyšší hodnoty.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Značka

Apache

Určení

Pánské

Nosnost (kg)

130

Výška ráfku kol (palce)

28"

Výška rámu (palce)

17"

Materiál rámu

Dural

Odpružená vidlice

Ano

Maximální dojezd (km)

90

Umístění baterie

Rámová

Kapacita baterie (Wh)

468

Umístění pohonu

Zadní

Maximální výkon (W)

250

Brzdy

Hydraulické kotoučové

Vybavení a hmotnost

Výbavou se elektrokolo Matto Tour zcela vyrovná městským modelům, které v této kategorii většinou dominují. Má světla, nosič, blatníky i stojánek, je tedy plně připravené na jízdu ve městě. Výhodou je také nabíjecí USB konektor, který je součástí ovládacího panelu. Výběr z deseti převodů je u krosových kol velmi běžný a nabídka pěti režimů asistence je obvyklá prakticky u všech elektrokol na trhu.

Hmotnost 24 kg je zcela standardní, většinou se hmotnost elektrokol pohybuje někde mezi 22-25 kg, rozdíly tedy nebývají nijak zásadní.

 

Tabulka zobrazuje přehled vybavení a hmotnosti

Parametr Tento produkt
Zvýšení výkonu

Ne

Převody

1x10

Režimy asistence

5

WALK assistant

Ano

Světla

Ano

Nosič

Ano

Blatníky

Ano

Stojánek

Ano

Hmotnost (kg)

24

Klady a zápory

Pozitivně můžeme ohodnotit především výbavu elektrokola Apache, která zahrnuje vše potřebné pro jízdu ve městě a navíc přidává ještě USB konektor. Oceňujeme také vyšší nosnost 130 kg a hydraulické brzdy. Slabinou je naopak kratší dojezd a nižší výkon, zkrátka nejde o model pro nejnáročnější uživatele.

Porovnání s alternativami

Pokud hledáte kolo na delší výlety nebo adrenalinovou jízdu, jako zajímavá alternativa se nabízí model Crussis e-Cross 9.6. Jde sice o dámské elektrokolo, ne každému na tom ale záleží. Toto elektrokolo nabízí výkon 500 W, dojezd až 170 km a středový motor. Oproti modelu Apache má ale značně očesanou výbavu, žádný z prvků do města v ní nenajdete, jde tak spíš o model vhodný do terénu. Nevýhodou také může být výrazně vyšší cena.

Možná by vám také lépe vyhovoval některý z městských modelů. Apache Dakotah 2021 je levnější, přitom má stejný výkon i dojezd. Nevýhodou je ale vidlice bez odpružení a V-brzdy, s tímto kolem se opravdu projedete jen po městě, zatímco model Matto Tour vás bezpečně vyveze i do přírody.

Závěr

Apache Matto Tour E5 2021 můžeme doporučit nenáročným uživatelům, kteří hledají elektrokolo primárně do lehčího terénu (jízda po městě nebo po vesnici), ale občas si chtějí vyrazit také na výlet do přírody. Nečekejte od něj zázraky, má pouze základní výkon a kratší dojezd pod 100 km, jistě se ale najde řada uživatelů, kterým to bude bohatě stačit. Pokud patříte k náročnějším jezdcům, doporučujeme zvážit i výkonnější modely, například Crussis e-Cross 9.6.

Elektrokolo Apache ale nepostrádá hydraulické brzdy a odpruženou vidlici, neztratí se tak ani v hrbolatějším terénu. Zadní umístění motoru navíc usnadňuje ovládání kola. Pochválit můžeme výbavu, která je vyloženě „městská“. Zahrnuje všechny důležité prvky, které byste při jízdě ve městě mohli potřebovat, a navíc obsahuje také USB konektor pro nabíjení telefonu nebo jiné drobné elektroniky.

 

34 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Apache Matto Tour E5 2021 | Hodnocení: 80,0 %
Nikola Engelmann
Redaktorka
Nikola se již v minulosti zaobírala tématy spojenými s elektrokoly. Právě proto nasbírala dostatek zkušeností, o něž se s vámi může podělit. Kromě důležitých parametrů vám poradí i s tím, jak vybrat krosové elektrokolo, které využijete nejen ve městě, ale i při projížďce přírodou. Své recenze přitom píše tak, aby jim snadno porozuměli i úplní začátečníci.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Apache Matto Tour E5 2021

Apache Matto Tour E5 2021

34 000 Kč Orientační cena