Menu

Recenze a srovnání Crussis e-Guera 5.6 2021

Doporučujeme Při nákupu v kategorii Horská elektrokola

Datum doporučení: Únor 2021

83,4 % Celkové hodnocení
  • Výkon 500 W
  • Ve většině ohledů standardní
  • Kratší dojezd 115 km
  • Menší výběr velikostí
38 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Mezi horskými koly patří dámské kolo Crussis k modelům s kratším dojezdem. Ujede maximálně 115 km, některá horská elektrokola zvládnou i více než 150 km. Naopak 500W výkon motoru je častý i u dražších modelů. Motor je umístěný ve středu kola, to samé platí pro baterii. Obojí je u horských kol běžné, stejně jako hydraulické brzdy, zároveň jde ale o nejlepší variantu.

Elektrokolo unese 120 kg, stejně jako většina modelů na trhu. Na výběr máte ze dvou rozměrů, což není úplně mnoho. Výška rámu 17″ se hodí pro osoby s výškou okolo 165 cm, rám o výšce 19″ oceníte, pokud měříte zhruba 180 cm. Kola s výškou 27,5″ patřila v době psaní recenze (únor 2021) k nejčastější variantě, jsou vhodné do terénu, ale stále dobře ovladatelná.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Značka Crussis
Určení Dámské
Nosnost (kg) 120
Výška ráfku kol (palce) 27,5"
Výška rámu (palce) 17",19"
Materiál rámu Dural
Maximální dojezd (km) 115
Odpružená vidlice Ano
Brzdy Hydraulické kotoučové
Umístění baterie Rámová
Kapacita baterie (Wh) 468
Umístění pohonu Středový
Maximální výkon (W) 500

Vybavení a hmotnost

Výbava elektrokola Crussis je velmi standardní, nepřekvapí pozitivně, ani negativně. Výběr z 8 převodů je u horských kol víceméně základ. Nabídka 5 režimů asistence je typická pro většinu elektrokol, to samé platí pro režim chůze. Elektrokolo není nijak pestře vybavené, nemá světla, blatníky, nosič ani stojánek, u horských je ale absence výbavy normální. Na rozdíl od některých dražších modelů nemá toto elektrokolo ani USB konektor.

Tabulka zobrazuje přehled vybavení a hmotnosti

Parametr Tento produkt
Zvýšení výkonu Ano
Převody 1x8
Režimy asistence 5
WALK režim Ano
Světla Ne
Nosič Ne
Blatníky Ne
Stojánek Ne
USB konektor Ne

Závěr

Mezi horskými elektrokoly patří model Crussis e-Guera 5.6 2021 ke střední až nižší cenové kategorii. To se projevilo zejména kratším dojezdem, pro méně náročné zákazníky by ale měl být maximální dojezd 115 km dostačující. Motor elektrokola nezklame, má výkon 500 W a je umístěný ve středu kola, stejně jako baterie. Výbavu tohoto modelu není třeba dlouze popisovat, 8 převodů a 5 režimů asistence je standardní nabídka, zajímavější prvky výbavy u tohoto modelu nenajdete.

Pokud je pro vás toto elektrokolo svými parametry nedostačující a jste ochotní připlatit si za výrazně delší dojezd, podívejte se také na recenzi elektrokola Crussis e-Guera 9.6-M dámské 2021.

38 000 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová | Datum: | Produkt: Crussis e-Guera 5.6 2021 | Hodnocení: 83,4 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Crussis e-Guera 5.6 2021

Crussis e-Guera 5.6 2021

38 000 Kč Orientační cena