Menu

Recenze a srovnání Crussis e-Guera 5.6 2021

83,4 % Celkové hodnocení

v kategorii Nejlepší horská elektrokola

Klady

  • Výkon 500 W
  • Ve většině ohledů standardní

Zápory

  • Kratší dojezd 115 km
  • Menší výběr velikostí
38 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Mezi horskými koly patří dámské kolo Crussis k modelům s kratším dojezdem. Ujede maximálně 115 km, některá horská elektrokola zvládnou i více než 150 km. Naopak 500W výkon motoru je častý i u dražších modelů. Motor je umístěný ve středu kola, to samé platí pro baterii. Obojí je u horských kol běžné, stejně jako hydraulické brzdy, zároveň jde ale o nejlepší variantu.

Elektrokolo unese 120 kg, stejně jako většina modelů na trhu. Na výběr máte ze dvou rozměrů, což není úplně mnoho. Výška rámu 17″ se hodí pro osoby s výškou okolo 165 cm, rám o výšce 19″ oceníte, pokud měříte zhruba 180 cm. Kola s výškou 27,5″ patřila v době psaní recenze (únor 2021) k nejčastější variantě, jsou vhodné do terénu, ale stále dobře ovladatelná.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Značka

Crussis

Určení

Dámské

Nosnost (kg)

120

Výška ráfku kol (palce)

27,5"

Výška rámu (palce)

17",19"

Materiál rámu

Dural

Odpružená vidlice

Ano

Maximální dojezd (km)

115

Umístění baterie

Rámová

Kapacita baterie (Wh)

468

Umístění pohonu

Středový

Maximální výkon (W)

500

Brzdy

Hydraulické kotoučové

Vybavení a hmotnost

Výbava elektrokola Crussis je velmi standardní, nepřekvapí pozitivně, ani negativně. Výběr z 8 převodů je u horských kol víceméně základ. Nabídka 5 režimů asistence je typická pro většinu elektrokol, to samé platí pro režim chůze. Elektrokolo není nijak pestře vybavené, nemá světla, blatníky, nosič ani stojánek, u horských je ale absence výbavy normální. Na rozdíl od některých dražších modelů nemá toto elektrokolo ani USB konektor.

Tabulka zobrazuje přehled vybavení a hmotnosti

Parametr Tento produkt
Zvýšení výkonu

Ano

Převody

1x8

Režimy asistence

5

WALK assistant

Ano

Světla

Ne

Nosič

Ne

Blatníky

Ne

Stojánek

Ne

Závěr

Mezi horskými elektrokoly patří model Crussis e-Guera 5.6 2021 ke střední až nižší cenové kategorii. To se projevilo zejména kratším dojezdem, pro méně náročné zákazníky by ale měl být maximální dojezd 115 km dostačující. Motor elektrokola nezklame, má výkon 500 W a je umístěný ve středu kola, stejně jako baterie. Výbavu tohoto modelu není třeba dlouze popisovat, 8 převodů a 5 režimů asistence je standardní nabídka, zajímavější prvky výbavy u tohoto modelu nenajdete.

Pokud je pro vás toto elektrokolo svými parametry nedostačující a jste ochotní připlatit si za výrazně delší dojezd, podívejte se také na recenzi elektrokola Crussis e-Guera 9.6-M dámské 2021.

38 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Crussis e-Guera 5.6 2021 | Hodnocení: 83,4 %
Nikola Engelmann
Redaktorka
Nikola se specializuje především na finance a technologie. Práce redaktorky a také chuť objevovat ji dovedla až k elektrokolům. Dokáže vám tak poradit nejen s výběrem vhodného horského elektrokola, ale i tím, do jakého terénu se daný model hodí nejvíce. Kromě toho si potrpí na tom, aby byly její recenze informačně hodnotné a zároveň srozumitelné, díky čemuž si s výběrem poradí i úplní začátečníci.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Crussis e-Guera 5.6 2021

Crussis e-Guera 5.6 2021

38 000 Kč Orientační cena