Menu

Recenze a srovnání Crussis e-Guera 9.6-M dámské 2021

Doporučujeme Při nákupu v kategorii Horská elektrokola

Datum doporučení: Únor 2021

92,6 % Celkové hodnocení
  • Maximální dojezd 170 km
  • Výkon 500 W
  • USB konektor
  • Menší výběr velikostí
  • Vysoká cena
63 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Dámské elektrokolo Crussis e-Guera nabídne úctyhodný maximální dojezd 170 km, což byla v době psaní recenze (únor 2021) jedna z nevyšších hodnot v našem srovnání. Slabý rozhodně není ani motor s výkonem 500 W, se kterým si užijete adrenalinovou jízdu mimo vozovky.

Rám kola je vyrobený z duralu, stejně jako je tomu téměř u všech kol na trhu, a prodává se ve dvou velikostech – 17″ a 19″. Ty pokryjí potřeby jezdců s výškou od cca 165 cm do zhruba 180 cm. Výška ráfku kola je 27,5″, což je v současnosti velmi populární varianta, která je dobře ovladatelná a snadno překonává překážky v terénu.

Hydraulické brzdy jsou u horských modelů v podstatě nepostradatelné a v této cenové kategorii bychom ani nečekali nic jiného, než je středové umístění baterie i pohonu.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Značka Crussis
Určení Dámské
Nosnost (kg) 120
Výška ráfku kol (palce) 27,5"
Výška rámu (palce) 17",19"
Materiál rámu Dural
Průměrný dojezd (km) 140
Maximální dojezd (km) 170
Odpružená vidlice Ano
Brzdy Hydraulické kotoučové
Umístění baterie Rámová
Kapacita baterie (Wh) 720
Umístění pohonu Středový
Maximální výkon (W) 500

Vybavení a hmotnost

Nabídka 12 převodů je slušná, ačkoliv u některých horských kol najdete i větší výběr. Pět režimů asistence, včetně režimu chůze, je klasika, která je stejná téměř pro všechna dnešní elektrokola. Z výbavy elektrokola Crussis už je zajímavý snad jen USB konektor, který můžete využít například na dobíjení mobilu. Další prvky, jako jsou světla, blatníky, stojánek či nosič, toto kolo nemá. U horských modelů ale většinou chybí.

Tabulka zobrazuje přehled vybavení a hmotnosti

Parametr Tento produkt
Zvýšení výkonu Ano
Převody 1x12
Režimy asistence 5
WALK režim Ano
Světla Ne
Nosič Ne
Blatníky Ne
Stojánek Ne
USB konektor Ano

Klady a zápory

Pozitivem kola Crussis je USB konektor k nabíjení drobné elektroniky, dlouhý dojezd 170 km a vysoký maximální výkon 500 W. Coby horský model by ale toto kolo mohlo mít o něco více převodů. Nevýhodou je také vyšší cena

Závěr

Mezi výhody elektrokola Crussis e-Guera 9.6-M dámské 2021 patří zejména dlouhý 170km dojezd a vysoký výkon motoru. Prakticky samozřejmostí jsou hydraulické brzdy a středové umístění baterie a pohonné jednotky. Elektrokolo je k dostání ve dvou velikostech, ze kterých si vyberou jezdci s průměrnou výškou.

Ve výbavě by nás potěšilo o něco více převodů, výběr ze 12 je ale stále slušný. Výhodou je také USB konektor, ostatní funkce a výbava jsou standardní.

Pokud máte pocit, že vysoký výkon a dlouhou výdrž kola nevyužijete a rádi byste při pořizování elektrokola trochu ušetřili, podívejte se také na recenzi elektrokola Crussis e-Guera 5.6 2021.

63 000 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová | Datum: | Produkt: Crussis e-Guera 9.6-M dámské 2021 | Hodnocení: 92,6 %
Eliška Srncová je redaktorka s dlouholetými zkušenostmi, která se o svá témata zajímá dlouhodobě a do hloubky. Díky tomu vám vysvětlí, co můžete čekat od různých typů elektrokol, jaké funkce vám mohou přijít vhod a jak to vlastně je s maximálním výkonem elektrokola. Při výletech do přírody by se vám mohlo hodit také její srovnání stanů nebo dalekohledů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Crussis e-Guera 9.6-M dámské 2021

Crussis e-Guera 9.6-M dámské 2021

63 000 Kč Orientační cena