Recenze a porovnání Crussis e-Guera 9.6-M dámské 2021 | Arecenze
Menu

Recenze a srovnání Crussis e-Guera 9.6-M dámské 2021

92,6 % Celkové hodnocení

v kategorii Nejlepší horská elektrokola

Klady

  • Maximální dojezd 170 km
  • Výkon 500 W
  • USB konektor

Zápory

  • Menší výběr velikostí
  • Vysoká cena
60 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Dámské elektrokolo Crussis e-Guera nabídne úctyhodný maximální dojezd 170 km, což byla v době psaní recenze (únor 2021) jedna z nevyšších hodnot v našem srovnání. Slabý rozhodně není ani motor s výkonem 500 W, se kterým si užijete adrenalinovou jízdu mimo vozovky.

Rám kola je vyrobený z duralu, stejně jako je tomu téměř u všech kol na trhu, a prodává se ve dvou velikostech – 17″ a 19″. Ty pokryjí potřeby jezdců s výškou od cca 165 cm do zhruba 180 cm. Výška ráfku kola je 27,5″, což je v současnosti velmi populární varianta, která je dobře ovladatelná a snadno překonává překážky v terénu.

Hydraulické brzdy jsou u horských modelů v podstatě nepostradatelné a v této cenové kategorii bychom ani nečekali nic jiného, než je středové umístění baterie i pohonu.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Značka

Crussis

Určení

Dámské

Nosnost (kg)

120

Výška ráfku kol (palce)

27,5"

Výška rámu (palce)

17",19"

Materiál rámu

Dural

Odpružená vidlice

Ano

Maximální dojezd (km)

170

Průměrný dojezd (km)

140

Umístění baterie

Rámová

Kapacita baterie (Wh)

720

Umístění pohonu

Středový

Maximální výkon (W)

500

Brzdy

Hydraulické kotoučové

Vybavení a hmotnost

Nabídka 12 převodů je slušná, ačkoliv u některých horských kol najdete i větší výběr. Pět režimů asistence, včetně režimu chůze, je klasika, která je stejná téměř pro všechna dnešní elektrokola. Z výbavy elektrokola Crussis už je zajímavý snad jen USB konektor, který můžete využít například na dobíjení mobilu. Další prvky, jako jsou světla, blatníky, stojánek či nosič, toto kolo nemá. U horských modelů ale většinou chybí.

Tabulka zobrazuje přehled vybavení a hmotnosti

Parametr Tento produkt
Zvýšení výkonu

Ano

Převody

1x12

Režimy asistence

5

WALK assistant

Ano

Světla

Ne

Nosič

Ne

Blatníky

Ne

Stojánek

Ne

Klady a zápory

Pozitivem kola Crussis je USB konektor k nabíjení drobné elektroniky, dlouhý dojezd 170 km a vysoký maximální výkon 500 W. Coby horský model by ale toto kolo mohlo mít o něco více převodů. Nevýhodou je také vyšší cena

Závěr

Mezi výhody elektrokola Crussis e-Guera 9.6-M dámské 2021 patří zejména dlouhý 170km dojezd a vysoký výkon motoru. Prakticky samozřejmostí jsou hydraulické brzdy a středové umístění baterie a pohonné jednotky. Elektrokolo je k dostání ve dvou velikostech, ze kterých si vyberou jezdci s průměrnou výškou.

Ve výbavě by nás potěšilo o něco více převodů, výběr ze 12 je ale stále slušný. Výhodou je také USB konektor, ostatní funkce a výbava jsou standardní.

Pokud máte pocit, že vysoký výkon a dlouhou výdrž kola nevyužijete a rádi byste při pořizování elektrokola trochu ušetřili, podívejte se také na recenzi elektrokola Crussis e-Guera 5.6 2021.

60 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Crussis e-Guera 9.6-M dámské 2021 | Hodnocení: 92,6 %
Nikola Engelmann
Redaktorka
Nikola se specializuje především na finance a technologie. Práce redaktorky a také chuť objevovat ji dovedla až k elektrokolům. Dokáže vám tak poradit nejen s výběrem vhodného horského elektrokola, ale i tím, do jakého terénu se daný model hodí nejvíce. Kromě toho si potrpí na tom, aby byly její recenze informačně hodnotné a zároveň srozumitelné, díky čemuž si s výběrem poradí i úplní začátečníci.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Crussis e-Guera 9.6-M dámské 2021

Crussis e-Guera 9.6-M dámské 2021

60 000 Kč Orientační cena