Recenze a porovnání Leader Fox Barnet dámské 2021 | Arecenze
Menu

Recenze a srovnání Leader Fox Barnet dámské 2021

81,5 % Celkové hodnocení

Cena/výkon - dámské v kategorii Nejlepší krosová elektrokola

Klady

  • Hydraulické kotoučové brzdy
  • LCD displej
  • 5 režimů asistence

Zápory

  • Průměrný dojezd pouze 70 km
  • Vyšší hmotnost
  • Malá nabídka převodů
40 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Krosové elektrokolo modelové řady Barnet z roku 2021 od značky Leader Fox je určené pro ženy a spadá do střední cenové kategorie. Jeho nosnost dosahuje klasických 120 kilogramů, stejně jako u většiny ostatních elektrických kol na trhu. Standardu se nijak nevymyká ani výška ráfku kol, ta je v tomto případě 28″. Model se vyrábí ve třech různých velikostech rámu, takže si každý vybere tu nejvhodnější ke své postavě.

Elektrokola se většinou liší primárně výkonem motoru a kapacitou baterie. Dámský model Barnet na jedno nabití ujede maximálně 110 kilometrů, spíše ale počítejte s průměrnou dojezdovou vzdáleností 70 km. Vždy samozřejmě záleží na stylu jízdy, váze jezdce, terénu a dalších aspektech, které mohou celkový dojezd velmi ovlivnit. Kapacita baterie 522 Wh je sice slušná, v našem srovnání se však řadí spíše k průměru. Dnes na trhu najdete už i kola s maximálním dojezdem 200 km, za ty si ale musíte výrazně připlatit. Co se týče výkonu motoru, maximální hodnota je 350 W. V základu ovšem musíte počítat stejně s omezením na 250 W, což zkrátka určuje zákon. Vyšší výkon lze využívat pouze mimo oficiální cesty.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Značka

Leader Fox

Určení

Dámské

Nosnost (kg)

120

Výška ráfku kol (palce)

28"

Výška rámu (palce)

16,5",18",20"

Materiál rámu

Dural

Odpružená vidlice

Ano

Maximální dojezd (km)

110

Průměrný dojezd (km)

70

Umístění baterie

Rámová

Kapacita baterie (Wh)

522

Umístění pohonu

Zadní

Maximální výkon (W)

350

Brzdy

Hydraulické kotoučové

Vybavení a hmotnost

Co se týče hmotnosti, nebývají mezi elektrokoly obecně moc velké rozdíly. Většinou se musíte zkrátka smířit s tím, že elektrické kolo znamená automaticky vysokou hmotnost, pokud se zrovna nejedná o karbonový model v nejvyšší cenové třídě. Konkrétně Barnet váží 26 kilogramů, řadí se tak v našem srovnání spíše k těm těžším kolům. I z toho důvodu oceňujeme přítomnost stojánku, který vám alespoň částečně usnadní manipulaci. Stačí ho na něj postavit a nemusíte se s ním tahat ze stojanů nebo ho dokonce zvedat ze země. Světla, nosič a blatníky v základu nenajdete, to bývá ale u krosových kol běžné.

Kolo je vybaveno pastorkem a přehazovačkou se sedmi rychlostmi, což není moc, u lepších elektrokol najdete i 12 převodů. Při jízdě můžete volit z pěti různých režimů asistence podle toho, jak moc velkou pomoc zrovna potřebujete. Nechybí ani WALK režim pro snadné vedení kola. Zvolený režim i aktuální rychlost můžete sledovat na černobílém LCD displeji.

Tabulka zobrazuje přehled vybavení a hmotnosti

Parametr Tento produkt
Zvýšení výkonu

Ano

Převody

1x7

Režimy asistence

5

WALK assistant

Ano

Světla

Ne

Nosič

Ne

Blatníky

Ne

Stojánek

Ano

Hmotnost (kg)

26

 

Recenze motoru a názor expertů

Elektrokolo Leader Fox Barnet pohání nábojový motor umístěný v zadní části. Často se při výběru elektrokola setkáte s názorem, že ty nejlepší mají střední umístění pohonu a vše ostatní je špatně. Tohle tvrzení ovšem tak úplně neplatí a i zadní nábojové motory mají své nesporné výhody. Například vás během jízdy nebudou nijak zbržďovat ve chvíli, kdy nešlapete, což bývá u středových motorů poměrně časté. Nábojový elektromotor značky Bafang totiž disponuje volnoběžkou, a je tak vhodný i pro cyklisty, kteří chtějí kolo občas využívat bez asistence.

Klady a zápory

Pokud srovnáme dámské kolo Leader Fox Barnet s ostatními modely v našem výběru, jeho výhoda spočívá hlavně v nižší pořizovací ceně. Od toho se ovšem odvíjí také některé vlastnosti, kterými se drahým elektrokolům zkrátka nemůže rovnat. Na mysli máme například trochu kratší průměrný dojezd na jedno nabití a nižší maximální výkon motoru. Na druhou stranu si stále drží určité kvality, nechybí mu LCD displej, 5 režimů asistence a cenově dostupnějším torzním snímačem, který podle intenzity šlapání upravuje intenzitu asistence.

Závěr

I když Leader Fox Barnet nabídne o něco kratší dojezdovou vzdálenost než vyšší modelové řady, stále má poměrně slušnou kapacitu baterie a průměrný dojezd 70 kilometrů bude mnohým stačit. Co se výkonu motoru týče, ten je v naší republice stejně zákonem omezený na 250 W, takže zde výkonnější elektrokola často ani pořádně nevyužijete. Tento model zkrátka vychází velmi dobře v poměru ceny a výkonu. Pokud tedy nemáte přehnaně vysoké nároky a hledáte dobré elektrokolo za přijatelnou cenu, pak vám ho můžeme jedině doporučit.

Vyšší dojezd i výkon nabídne například dámské krosové elektrokolo Crussis e-Cross 9.6 dámské 2021, za to už si ale výrazně připlatíte.

 

40 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Leader Fox Barnet dámské 2021 | Hodnocení: 81,5 %
Nikola Engelmann
Redaktorka
Nikola se již v minulosti zaobírala tématy spojenými s elektrokoly. Právě proto nasbírala dostatek zkušeností, o něž se s vámi může podělit. Kromě důležitých parametrů vám poradí i s tím, jak vybrat krosové elektrokolo, které využijete nejen ve městě, ale i při projížďce přírodou. Své recenze přitom píše tak, aby jim snadno porozuměli i úplní začátečníci.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Leader Fox Barnet dámské 2021

Leader Fox Barnet dámské 2021

40 000 Kč Orientační cena