Menu

Eta Vital II 0028 90092 – Recenze, testy a srovnání

89,4 % Celkové hodnocení

Top cena-výkon v kategorii Kuchyňské roboty nad 15 000 Kč

Klady

  • Celokovové tělo
  • Záruka 10 let
  • Multifunkční
  • Bezpečnostní prvky

Zápory

  • Vysoká cena
  • Průměrná kapacita
  • Velké nároky na skladování příslušenství
18 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Stejně jako jiné modely od značky Eta z vyšší cenové kategorie se i tento robot pyšní desetiletou zárukou a celokovovým provedením. Masivní tělo doplněné o silný motor s příkonem 1 200 W si poradí i s hutnějšími surovinami. Kapacita mísy 5,5 l patří víceméně k průměru, standardní byl v době psaní recenze (únor 2022) také výběr ze šesti rychlostí. Mezi těmi lze plynule přecházet a výkon můžete také dočasně navýšit pomocí pulzní funkce. Za běžné považujeme také planetární míchání, které zajistí rovnoměrné promísení všech surovin.

Robot je poměrně rozměrný a opravdu těžký, váží 18 kg. Ideální proto bude najít mu na lince pevné místo. Jak velké by mělo být se podívejte v následující tabulce.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Eta

Materiál

Kov

Záruka

10 let

Objem mísy

5,5

Materiál mísy

Nerez

Systém míchání

Planetární

Příkon (W)

1 200

Počet rychlostí

6

Plynulá regulace rychlosti

Ano

Pulzní spínač

Ano

Výška (cm)

36

Šířka (cm)

29

Délka (cm)

39

Hmotnost (kg)

18

Funkce

V úvodu jsme hodnotili kuchyňský robot značky Eta velmi pozitivně a slušné hodnocení si vysloužil i v kategorii  funkcí.  Mísa robota má ucha a transparentní víko, robot disponuje také protiskluzovými nožkami, ochranou proti přetížení a aretační pojistkou. Některé části snesou i umývání v myčce. Najdou se sice i modely, které nabídnout i něco navíc, třeba displej s časovačem, obecně ale tomuto modelu nemáme moc co vytknout.

Parametr Tento produkt
Výstup pomalé rychlosti

Ano

Výstup rychlé rychlosti

Ano

Transparentní víko

Ano

Ucha mísy

Ano

Mytí v myčce

Ano

Displej

Ne

Časovač

Ne

Ochrana proti přetížení

Ano

Aretační pojistka

Ano

Protiskluzové nožičky

Ano

Vybavení a příslušenství

Výbava robotu Eta je téměř kompletní. V základu dostanete téměř vše, na co můžete pomyslet. Kromě klasických nástavců na šlehání, míchání i hnětení je v v balení také hák na bezlepkové těsto, struhadlo, lis na citrusy, odšťavňovač, mixér, mlýnek na maso i na mák, zmrzlinovač, láhev na smoothie a mnoho dalšího. Výčet oblíbených nástavců najdete v následující tabulce, kompletní nabídku pak na stránkách výrobce. Chybí snad jen strojek na těstoviny, který lze ale dokoupit.

I když takto bohatá výbava může působit lákavě, bude třeba ji také někam uložit. Myslete na to už při výběru, a pokud víte, že většinu těchto nástavců byste nevyužili, raději se poohlédněte po modelu se střídmější výbavou.

Parametr Tento produkt
Balonová šlehací metla

V balení

Hnětací hák

V balení

Hnětací hák na bezlepkové těsto

V balení

Metla na míchání

V balení

Metla se stěrkou

V balení

Kráječ

V balení

Struhadlo

V balení

Lis na citrusy

V balení

Odšťavňovač

V balení

Lis na bobuloviny, ovoce a zeleninu

V balení

Mixér

V balení

Mlýnek na maso

V balení

Mlýnek na mák či obilí

V balení

Zmrzlinovač

V balení

Láhev na smoothie

V balení

Strojek na těstoviny (na válení)

Lze dokoupit

Další příslušenství

Obal na struhadlo

Názory uživatelů a dalších odborníků

Uživatelé kuchyňského robota Eta se jednomyslně shodují, že jde o výkonný a spolehlivý model s poměrně nízkou hlučností. Chvály se dočkalo také kovové tělo přístroje a jeho široká výbava. Ta je zároveň podle uživatelů i jeho hlavní nevýhodou, upozorňují na to, že před pořízením tohoto modelu by měl mít člověk jistotu, že jej bude mít kam postavit a početné příslušenství kam uložit, obojí má totiž značné nároky na prostor.

Hlavní klady a zápory

Při hodnocení kuchyňského robota Eta Vital jsme se nesetkali se zásadnějšími nedostatky. Hlavní nevýhodou jsou, i podle uživatelů, velké nároky na prostor. Robot je sám o sobě poměrně robustní a o skladovací místo se hlásí také široká výbava nástavců a dalšího příslušenství. Zároveň jde o poměrně vysokou investici, která se nevyplatí, pokud nebudete robot používat opravdu pravidelně. Klady ale v tomto případě jasně převažují nad negativy, vyzdvihnout musíme především celokovové tělo tohoto modelu, prodlouženou záruku na 10 let a již zmíněnou výbavu funkcemi a příslušenstvím, která zahrnuje i poměrně neobvyklé prvky, jako je nástavec na zmrzlinu nebo hák na bezlepková těsta.

Naše hodnocení a závěr

Pokud hledáte opravdu multifunkční přístroj, možná vás model Eta Vital II 0028 90092 zaujme. Levou zadní totiž zvládne šlehání, hnětení, strouhání, krájení, mixování, mletí masa a zastane i odšťavňovač a lis na citrusy. Výkonný motor spolu s celokovovým tělem představují ideální kombinaci, pod kterou se i výrobce podepsal desetiletou zárukou. Kapacita a výběr rychlostí tohoto modelu jsou standardní, výbava velmi slušná, zaujme například hákem na bezlepkové těsto nebo nástavcem na zmrzlinu. Pro některé uživatele může být taková výbava až zbytečná a jen by zabírala místo. Pokud k nim patříte, doporučujeme vám přečtení recenze robotu Eta 0028 90061 Gratus Max III s podobnými parametry a střídmější výbavou.

18 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Eta Vital II 0028 90092 | Hodnocení: 89,4 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva má již spoustu zkušeností s výběrem a srovnáváním produktů, které zúročuje také u kuchyňských robotů. Coby redaktorka se ráda zabývá tématy do hloubky a bere ohled nejen na řadu parametrů, ale také na odborné i uživatelské recenze. Díky tomu si dokáže udělat dobrý přehled o nabídce a poradí, který kuchyňský robot ve své domácnosti nejvíce oceníte.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Eta Vital II 0028 90092

Eta Vital II 0028 90092

18 000 Kč Orientační cena