Menu

KitchenAid 5KSM7580 – Recenze, testy a srovnání

81,9 % Celkové hodnocení

Oblíbený model v kategorii Kuchyňské roboty nad 15 000 Kč

Klady

  • Objemná mísa
  • Kovová konstrukce
  • Rozmanité rychlosti
  • Retro design

Zápory

  • Vysoká cena
  • Příslušenství se dokupuje zvlášť
  • Nemá plynulou regulaci rychlosti
26 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Značka KitchenAid patří mezi klasiku v oblasti kuchyňských pomocníků. Jejich produkty jsou téměř ikonické a velmi oblíbené. Tato recenze se věnuje modelu KitchenAid 5KSM7580. Díky celokovovému tělu a nerezové míse lze očekávat vysokou životnost tohoto spotřebiče, kovové modely se mezi konkurenčními objevovaly poměrně často, není to ale samozřejmost. Zmíněná mísa pojme až 6,9 l, to byl v době psaní recenze (únor 2022) nadprůměr, standard se pohyboval okolo 5 l.

Na první pohled je příkon 500 W podprůměrný, konkurenční modely mají příkon více než dvojnásobný. Nemusíte se ale bát, že by měl robot slabý výkon. Výrobce totiž narozdíl od ostatních neuvádí maximální, ale průměrný výkon.

Počet rychlostí je však naopak více než dostatečný, tento model jich nabízí 10, nelze mezi nimi ale plynule přepínat, chybí také pulzní funkce,

Tento model se řadí k těžším a robustnějším, jak si můžete porovnat v tabulce níže. Na rozměry a hmotnost myslete už před pořízením a ujistěte se, že na něj v kuchyni budete mít dost místa.

Parametr Tento produkt
Výrobce

KitchenAid

Materiál

Kov

Záruka

5 let

Objem mísy

6,9

Materiál mísy

Nerez

Systém míchání

Planetární

Příkon (W)

500

Počet rychlostí

10

Plynulá regulace rychlosti

Ne

Pulzní spínač

Ne

Výška (cm)

41,9

Šířka (cm)

28,6

Délka (cm)

36,8

Hmotnost (kg)

13,1

Funkce

Robot značky KitchenAid disponuje stejně jako většina robotů transparentním víkem s násypkou. Víko zabrání šplíchancům od krému i prášení například od mouky. Má také ucho u mísy, díky němuž bude snazší s nádobou manipulovat. Standardem je protiskluzová úprava a ochrana proti přetížení. Bezpečnost zaručuje i aretační pojistka.

K robotu je možné připojit širokou škálu příslušenství, ale pouze na přední, tedy pomalý výstup.

Parametr Tento produkt
Výstup pomalé rychlosti

Ano

Výstup rychlé rychlosti

Ne

Transparentní víko

Ano

Ucha mísy

Ano

Mytí v myčce

Ano

Displej

Ne

Časovač

Ne

Ochrana proti přetížení

Ano

Aretační pojistka

Ano

Protiskluzové nožičky

Ano

 

Vybavení a příslušenství

I když je nabídka příslušenství opravdu široká, v základu má robot pouze to nejnutnější – hnětací hák, balonovou metlu na šlehání a metlu na míchání. Vše ostatní bude nutné dokoupit. Příslušenství je ale kompatibilní, v budoucnu je tak budete moci využít i na případné další roboty KitchenAid. Nevýhodu ale představují ceny příslušenství, které jsou stejně jako ceny samotných robotů nadprůměrné.

Robot můžete doplnit o všechny myslitelné nástavce – různé mlýnky, stojky na těstoviny, nástavec pro výrobu zmrzliny atd. Kompletní nabídku najdete na stránkách výrobce, následující tabulka shrnuje pouze to nejoblíbenější příslušenství.

Parametr Tento produkt
Balonová šlehací metla

V balení

Hnětací hák

V balení

Hnětací hák na bezlepkové těsto

Není k dispozici

Metla na míchání

V balení

Metla se stěrkou

Lze dokoupit

Kráječ

Lze dokoupit

Struhadlo

Lze dokoupit

Lis na citrusy

Lze dokoupit

Odšťavňovač

Lze dokoupit

Lis na bobuloviny, ovoce a zeleninu

Lze dokoupit

Mixér

Není k dispozici

Mlýnek na maso

Lze dokoupit

Mlýnek na mák či obilí

Lze dokoupit

Zmrzlinovač

Lze dokoupit

Láhev na smoothie

Není k dispozici

Strojek na těstoviny (na válení)

Lze dokoupit

Hodnocení uživatelů a dalších odborníků

Uživatelé i přes vysokou cenu robot pochvalují a investice nelitují. Podle jejich slov je snad nesmrtelný a velmi kvalitní. Oceňují také možnost dokoupení široké škály příslušenství, které je podle jejich slov také velmi kvalitní.

Hlavní klady a zápory

Výhody vidíme ve velmi kvalitním zpracování, celokovovém těle a široké nabídce příslušenství. To je ale poměrně drahé a až na základní nástavce není v balení.

Naše hodnocení a závěr

KitchenAid 5KSM7580 se prodává v několika barevných variantách, což možná někteří uživatelé ocení. Co se týče velkého objemu mísy, který zde najdeme, ten ocení především uživatelé, kteří často pečou ve velkém množství. Pro obvyklé domácí pečení jsou mísa i samotný přístroj celkově příliš velké a pro manipulaci nepohodlné. Záleží však na každém, jestli by objem mísy téměř 7 l využil. Co se týče funkcí, zvládnete toho s tímto robotem spoustu. Nevýhodou je, že k už k tak docela drahému přístroji si musíte prvky pro krájení, odšťavňování a jiné funkce dokoupit zvlášť. Výrobce navíc neuvádí jasně, co se nachází v základním balení, je ale jisté, že příslušenství k dokoupení je velmi obsáhlé. Robot má velký počet rychlostí, ale přechod z jedné na druhou není plynulý.

Pokud hledáte kvalitní stroj, ale chcete v základním balení získat více nástavců, doporučujeme vám model Kenwood KWL 90 244 SI se srovnatelnou cenovkou. Má ale navíc funkci ohřevu a vážení. 

26 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: KitchenAid 5KSM7580 | Hodnocení: 81,9 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva má již spoustu zkušeností s výběrem a srovnáváním produktů, které zúročuje také u kuchyňských robotů. Coby redaktorka se ráda zabývá tématy do hloubky a bere ohled nejen na řadu parametrů, ale také na odborné i uživatelské recenze. Díky tomu si dokáže udělat dobrý přehled o nabídce a poradí, který kuchyňský robot ve své domácnosti nejvíce oceníte.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze KitchenAid 5KSM7580

KitchenAid 5KSM7580

26 000 Kč Orientační cena