Recenze Tescoma President - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Tescoma President

91,4 % Celkové hodnocení

Vítěz srovnání v kategorii Kuchyňské roboty od 10 000 do 15 000 Kč

Klady

  • Příkon 1 500 W
  • Prodloužená záruka 3 roky
  • Kovové tělo
  • Atraktivní design

Zápory

  • Pouze 6 rychlostí
  • Nelze dokoupit další nástavce
12 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Kuchyňský robot President patří do stejnojmenné řady nerezových domácích spotřebičů od české značky Tescoma. Zaujme v první řadě příkonem 1 500 W, což byla v době psaní recenze (srpen 2022) nejvyšší hodnota v našem srovnání. Lidově řečeno tak motor tohoto přístroje „hodně utáhne“.

Robot je celokovový, to znamená, že všechny součástky, které je možné vyrobit z kovu, kovové jsou. Modely vyrobené převážně z kovu mívají zpravidla delší životnost a větší odolnost než plastové přístroje. I proto není překvapující, že je na tento robot poskytovaná prodloužená záruka na tři roky. To je samozřejmě pozitivum, najdou se ale i modely se zárukou na 10 let, nejde tedy o nic zcela výjimečného. Přibalená mísa pojme až 6 l potravin, to byl v době hodnocení spíše nadstandard, a nemusíte se tak bát ani většího pečení. Je vyrobena z nerezu, což je ideální varianta.

Stejně jako většina modelů na trhu, i robot Tescoma se drží planetárního systému míchání, který zajišťuje rovnoměrnější smísení všech surovin. Při prací mu můžete nastavit 6 různých rychlostí, to je víceméně průměr. Regulace rychlosti je plynulá, jak je u kvalitních modelů zvykem, a nechybí ani poměrně obvyklé pulzní tlačítko. V tabulce níže se můžete podívat na rozměry tohoto přístroje, ty jsou vcelku standardní a ani hmotnost okolo 10 kg není pro kovový model nijak neobvyklá.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Tescoma

Materiál

Kov

Záruka

3 roky

Objem mísy

6

Materiál mísy

Nerez

Systém míchání

Planetární

Příkon (W)

1 500

Počet rychlostí

6

Plynulá regulace rychlosti

Ano

Pulzní spínač

Ano

Výška (cm)

34

Šířka (cm)

25

Délka (cm)

40

Hmotnost (kg)

10,2

Funkce

Robot President má dva rychlostní výstupy – na pomalou rychlost napojíte např. mlýnek na maso, na rychlou potom přiložený mixér. Z bezpečnostních prvků nechybí ochrana proti přetížení, protiskluzové nožičky ani aretační pojistka, která udrží rameno robota ve zvednuté poloze. To vše je víceméně standard.

Běžné je také průhledné víko mísy, které zabraňuje šplíchancům, některé modely mají mísu s uchy ke snazšímu přenášení, tady se ale budete muset obejít bez nich. Příslušenství robota je omyvatelné v myčce, což usnadní údržbu. Oproti některým konkurentům postrádá například displej nebo časovač, tyto funkce ale zatím nejsou nijak běžné.

Parametr Tento produkt
Výstup pomalé rychlosti

Ano

Výstup rychlé rychlosti

Ano

Transparentní víko

Ano

Ucha mísy

Ne

Mytí v myčce

Ano

Displej

Ne

Časovač

Ne

Ochrana proti přetížení

Ano

Aretační pojistka

Ano

Protiskluzové nožičky

Ano

Vybavení a příslušenství

Celkově je výbava robotu Tescoma poměrně pestrá, nevýhodou oproti konkurenčním modelům ovšem je, že není možné žádné další nástavce dokoupit. Musíte si tedy vystačit s tím, co dostanete v balení s robotem. Nepostradatelným základem jsou metly na šlehání a míchání, stejně jako hák na hnětení těsta. Poměrně běžný, ale neméně užitečný je také mixér, v tomto případě s odolnou skleněnou nádobou, doplněný pěchovadlem. Nechybí ani obvyklé struhadlo.

 

Mezi zajímavější prvky patří mlýnek na maso, nástavec na plnění uzenin nebo tvořítko na cukroví. Oproti konkurenci se budete muset obejít např. bez kráječe (ačkoliv jeden z válečků struhadla zvládá i krájení na plátky), lisu na citrusy, strojku na těstoviny a dalších nástavců.

Parametr Tento produkt
Balonová šlehací metla

V balení

Hnětací hák

V balení

Hnětací hák na bezlepkové těsto

Není k dispozici

Metla na míchání

V balení

Metla se stěrkou

Není k dispozici

Kráječ

Není k dispozici

Struhadlo

V balení

Lis na citrusy

Není k dispozici

Odšťavňovač

Není k dispozici

Lis na bobuloviny, ovoce a zeleninu

Není k dispozici

Mixér

V balení

Mlýnek na maso

V balení

Mlýnek na mák či obilí

Není k dispozici

Zmrzlinovač

Není k dispozici

Láhev na smoothie

Není k dispozici

Strojek na těstoviny (na válení)

Není k dispozici

Další příslušenství

Nástavec na plnění uzenářských produktů, tvořítko na cukroví, pěchovadlo

Hlavní klady a zápory

U kuchyňského robotu Tescoma oceňujeme především vysoký příkon, celokovové provedení a prodlouženou záruku. Vypíchnout můžeme také některé zajímavější prvky výbavy, například nástavec na plnění uzenin nebo tvořítko na cukroví. Nevýhodou ovšem je, že se žádné další příslušenství k tomu robotu nevyrábí, výběr nástavců tak nemůžete nijak rozšířit.

Porovnání s alternativami

Levnější alternativu robotu Tescoma představuje G21 Promesso. S tím ušetříte i několik tisíc, má přitom stejný příkon, převážně kovové tělo a jeho záruka je dokonce ještě o rok delší než u tohoto modelu. Také výbava obou robotů je téměř stejná, model G21 postrádá pouze tvořítko na cukroví. Potýká se ale se stejným problémem jako robot Tescoma – nemá žádné další nástavce k dokoupení.

Pokud je pro vás prioritou hlavně široký výběr příslušenství, možná se vám bude více zamlouvat kuchyňský robot Eta 0028 90061 Gratus Max III. V jeho základní výbavě najdete například i metlu se stěrkou nebo kráječ, dokoupit si navíc můžete i lis na těstoviny, mlýnek na mák, hnětací hák na bezlepková těsta a další nástavce.

Naše hodnocení a závěr

Pokud cílíte zejména na výkon a odolnost a nepotřebujete desítky různých nástavců, můžeme vám kuchyňského robota Tescoma President doporučit. Nabízí jeden z nejvyšších příkonů na trhu, je téměř celý z kovu a je na něj poskytována prodloužená záruka (ačkoliv 3 roky nejsou mezi kuchyňskými roboty nic moc extra).

Samozřejmě nepostrádá důležité bezpečnostní pojistky a nabídne i slušný výběr nástavců/funkcí. Mezi ty zajímavější patří například mlýnek na maso, tvořítko na cukroví nebo nástavec na plnění uzenin. Hlavním problémem ale je, že kromě přibalených nástavců už si nic navíc nekoupíte, další příslušenství se k tomuto produktu zkrátka nevyrábí. Pokud jste ovšem ochotní mírně slevit z příkonu, výměnou za větší variabilitu, možná vám bude lépe vyhovovat kuchyňský robot Eta 0028 90061 Gratus Max III.

12 000 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová | Datum: | Produkt: Tescoma President | Hodnocení: 91,4 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Tescoma President

Tescoma President

12 000 Kč Orientační cena