Recenze Tescoma President - Test 2022 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a porovnání Tescoma President

Doporučujeme Při nákupu v kategorii kuchyňských robotů od 10 000 Kč do 15 000 Kč

Datum doporučení: Srpen 2022

91,4 % Celkové hodnocení
 • Příkon 1 500 W
 • Prodloužená záruka na 3 roky
 • Kovové tělo
 • Pouze 6 rychlostí
 • Nelze dokoupit další nástavce
14 000 Kč Orientační cena

Koupit v obchodě:

Souhrnné údaje 

Kuchyňský robot President patří do stejnojmenné řady nerezových domácích spotřebičů od české značky Tescoma. Zaujme v první řadě příkonem 1 500 W, což byla v době psaní recenze (srpen 2022) nejvyšší hodnota v našem srovnání. Lidově řečeno tak motor tohoto přístroje „hodně utáhne“.

Robot je celokovový, to znamená, že všechny součástky, které je možné vyrobit z kovu, kovové jsou. Modely vyrobené převážně z kovu mívají zpravidla delší životnost a větší odolnost než plastové přístroje. I proto není překvapující, že je na tento robot poskytovaná prodloužená záruka na tři roky. To je samozřejmě pozitivum, najdou se ale i modely se zárukou na 10 let, nejde tedy o nic zcela výjimečného. Přibalená mísa pojme až 6 l potravin, to byl v době hodnocení spíše nadstandard, a nemusíte se tak bát ani většího pečení. Je vyrobena z nerezu, což je ideální varianta.

Stejně jako většina modelů na trhu, i robot Tescoma se drží planetárního systému míchání, který zajišťuje rovnoměrnější smísení všech surovin. Při prací mu můžete nastavit 6 různých rychlostí, to je víceméně průměr. Regulace rychlosti je plynulá, jak je u kvalitních modelů zvykem, a nechybí ani poměrně obvyklé pulzní tlačítko. V tabulce níže se můžete podívat na rozměry tohoto přístroje, ty jsou vcelku standardní a ani hmotnost okolo 10 kg není pro kovový model nijak neobvyklá.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Tescoma

Materiál

Kov

Záruka

3 roky

Objem mísy

6

Materiál mísy

Nerez

Systém míchání

Planetární

Příkon (W)

1 500

Počet rychlostí

6

Plynulá regulace rychlosti

Ano

Pulzní spínač

Ano

Výška (cm)

34

Šířka (cm)

25

Délka (cm)

40

Hmotnost (kg)

10,2

Funkce

Robot President má dva rychlostní výstupy – na pomalou rychlost napojíte např. mlýnek na maso, na rychlou potom přiložený mixér. Z bezpečnostních prvků nechybí ochrana proti přetížení, protiskluzové nožičky ani aretační pojistka, která udrží rameno robota ve zvednuté poloze. To vše je víceméně standard.

Běžné je také průhledné víko mísy, které zabraňuje šplíchancům, některé modely mají mísu s uchy ke snazšímu přenášení, tady se ale budete muset obejít bez nich. Příslušenství robota je omyvatelné v myčce, což usnadní údržbu. Oproti některým konkurentům postrádá například displej nebo časovač, tyto funkce ale zatím nejsou nijak běžné.

Parametr Tento produkt
Výstup pomalé rychlosti

Ano

Výstup rychlé rychlosti

Ano

Transparentní víko

Ano

Ucha mísy

Ne

Mytí v myčce

Ano

Displej

Ne

Časovač

Ne

Ochrana proti přetížení

Ano

Aretační pojistka

Ano

Protiskluzové nožičky

Ano

Vybavení a příslušenství

Celkově je výbava robotu Tescoma poměrně pestrá, nevýhodou oproti konkurenčním modelům ovšem je, že není možné žádné další nástavce dokoupit. Musíte si tedy vystačit s tím, co dostanete v balení s robotem. Nepostradatelným základem jsou metly na šlehání a míchání, stejně jako hák na hnětení těsta. Poměrně běžný, ale neméně užitečný je také mixér, v tomto případě s odolnou skleněnou nádobou, doplněný pěchovadlem. Nechybí ani obvyklé struhadlo.

 

Mezi zajímavější prvky patří mlýnek na maso, nástavec na plnění uzenin nebo tvořítko na cukroví. Oproti konkurenci se budete muset obejít např. bez kráječe (ačkoliv jeden z válečků struhadla zvládá i krájení na plátky), lisu na citrusy, strojku na těstoviny a dalších nástavců.

Parametr Tento produkt
Balonová šlehací metla

V balení

Hnětací hák

V balení

Hnětací hák na bezlepkové těsto

Není k dispozici

Metla na míchání

V balení

Metla se stěrkou

Není k dispozici

Kráječ

Není k dispozici

Struhadlo

V balení

Lis na citrusy

Není k dispozici

Odšťavňovač

Není k dispozici

Lis na bobuloviny, ovoce a zeleninu

Není k dispozici

Mixér

V balení

Mlýnek na maso

V balení

Mlýnek na mák či obilí

Není k dispozici

Zmrzlinovač

Není k dispozici

Láhev na smoothie

Není k dispozici

Strojek na těstoviny (na válení)

Není k dispozici

Další příslušenství

Nástavec na plnění uzenářských produktů, tvořítko na cukroví, pěchovadloHlavní klady a zápory

U kuchyňského robotu Tescoma oceňujeme především vysoký příkon, celokovové provedení a prodlouženou záruku. Vypíchnout můžeme také některé zajímavější prvky výbavy, například nástavec na plnění uzenin nebo tvořítko na cukrový. Nevýhodou ovšem je, že se žádné další příslušenství k tomu robotu nevyrábí, výběr nástavců tak nemůžete nijak rozšířit.

Porovnání s alternativami

Levnější alternativu robotu Tescoma představuje G21 Promesso. S tím ušetříte i několik tisíc, má přitom stejný příkon, převážně kovové tělo a jeho záruka je dokonce ještě o rok delší než u tohoto modelu. Také výbava obou robotů je téměř stejná, model G21 postrádá pouze tvořítko na cukroví. Potýká se ale se stejným problémem jako robot Tescoma – nemá žádné další nástavce k dokoupení.

Pokud je pro vás prioritou hlavně široký výběr příslušenství, možná se vám bude více zamlouvat kuchyňský robot Eta 0028 90061 Gratus Max III. V jeho základní výbavě najdete například i metlu se stěrkou nebo kráječ, dokoupit si navíc můžete i lis na těstoviny, mlýnek na mák, hnětací hák na bezlepková těsta a další nástavce.

Naše hodnocení a závěr

Pokud cílíte zejména na výkon a odolnost a nepotřebujete desítky různých nástavců, můžeme vám kuchyňského robota Tescoma President doporučit. Nabízí jeden z nejvyšších příkonů na trhu, je téměř celý z kovu a je na něj poskytována prodloužená záruka (ačkoliv 3 roky nejsou mezi kuchyňskými roboty nic moc extra).

Samozřejmě nepostrádá důležité bezpečnostní pojistky a nabídne i slušný výběr nástavců/funkcí. Mezi ty zajímavější patří například mlýnek na maso, tvořítko na cukroví nebo nástavec na plnění uzenin. Hlavním problémem ale je, že kromě přibalených nástavců už si nic navíc nekoupíte, další příslušenství se k tomuto produktu zkrátka nevyrábí. Pokud jste ovšem ochotní mírně slevit z příkonu, výměnou za větší variabilitu, možná vám bude lépe vyhovovat kuchyňský robot Eta 0028 90061 Gratus Max III.

14 000 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová | Datum: | Produkt: Tescoma President | Hodnocení: 91,4 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Tescoma President

Tescoma President

14 000 Kč Orientační cena

Recenze a test Tescoma President

7. místo
79,3 % Celkové hodnocení
 • Skleněná nádoba
 • Silný příkon
 • Automatické vypnutí
 • Vyšší hlučnost
 • Méně programů
 • Vyšší hmotnost
3 400 Kč Orientační cena
 • 7,4/10
  Hodnocení základních parametrů
 • 9,7/10
  Hodnocení mísy
 • 10/10
  Hodnocení ovládání
 • 6,2/10
  Hodnocení funkcí
 • 79,3 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje

Za stolní mixér Tescoma President nevydáte ohromnou částku peněz, přesto se dočkáte poměrně dobrých parametrů. Začít můžeme příkonem, který se hodnotou 1 800 W řadí k nejvyšším v našem srovnání. Hůř je na tom stroj bohužel s počtem otáček, 22 000/min patřilo v době srovnání (červen 2021) k podprůměru. Přesto se však jedná o poměrně dobrou hodnotu, která by měla stačit jak pro mixování tvrdé zeleniny, tak na výrobu ledové tříště.

Nádoba o objemu 1,8 l je průměrná, na trhu naleznete jak mnohem menší, tak i mnohem větší modely. Materiálem je sklo, což nádobě propůjčuje odolnost vůči vyšším teplotám (takže je vhodná i pro mixování polévek), vůči škrábancům a vůči přejímání pachů (což oceníte, pokud zpracovávané suroviny často střídáte). Hodnoty rozměrů a hmotnosti si můžete prohlédnout níže v tabulce.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Tescoma

18 % Tefal, 12 % Bosch, 12 % Eta, 12 % Sencor, 12 % G21, 6 % Braun, 6 % KitchenAid, 6 % Philips, 6 % Russell Hobbs, 6 % Rohnson, 6 % Tescoma
Příkon (W)

1 800

1 267,65
Počet otáček za minutu

22 000

26 464,71
Hlučnost (dB)

85

82,00
Objem první nádoby (l)

1,8

1,77
Objem další nádoby/nádob (l)

Nemá další nádoby

Materiál první nádoby

Sklo

59 % Sklo, 35 % Tritan, 6 % Plast
Materiál další nádoby/nádob

Nemá další nádoby

Výška (cm)

42,5

46,40
Šířka (cm)

20

20,89
Hloubka (cm)

20

21,65
Hmotnost (kg)

4,2

5,14

Vybavení a funkce

Pokud se zaměříme na další funkce, potěší nás možnost plynulé regulace rychlosti otáček, pulzní spínač a tři přednastavené programy – na smoothie, pyré a ledovou tříšť. Po jejich ukončení se mixér sám vypne, takže není nutné u něj neustále stát a hlídat jej. Na druhou stranu je však nutné přiznat, že dražší mixéry nabídnou programů i osm či deset.

Mixéru Tescoma také chybí možnost vaření nebo mixování ve vakuu, tou ale disponuje stále jen malé množství produktů na trhu. Čisticí program byste také hledali marně.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Ovládání

Manuální ovládání

59 % Manuální ovládání, 29 % Dotykový displej, 12 % Displej a tlačítka
Plynulé nastavení rychlosti

Ano

76 % Ano, 12 % Ne, 12 % Neuvedeno
Počet přednastavených programů

3

4,35
Funkce vaření

Ne

88 % Ne, 12 % Ano
Vakuová technologie

Ne

82 % Ne, 18 % Ano
Časovač

Ano

53 % Ano, 41 % Ne, 6 % Neuvedeno
Pulzní spínač

Ano

94 % Ano, 6 % Ne
Drcení ledu

Ano

100 % Ano
Čisticí program

Ne

65 % Ne, 35 % Ano

Hodnocení dalších uživatelů

Uživatelských recenzí je u tohoto modelu k dohledání méně, zato však mezi nimi nenaleznete jedinou negativní (v červnu 2021). Zákazníci si nejčasněji pochvalují silný výkon a robustní provedení.

Hlavní klady a zápory

Mezi výhody mixéru Tescoma počítáme vysoký příkon, skleněnou nádobu a celkově robustní provedení. Líbí se nám také automatické vypnutí po dokončení programů, které se nám zdá pohodlnější než neustálé vyhlížení očekávané konzistence. Jako nevýhodu musíme zmínit nižší počet otáček, vyšší hlučnost a hmotnost, která je však při použití masivních materiálů nevyhnutelná.

Naše hodnocení a závěr

Stolní mixér Tescoma President patří k levnějším modelům, které však výkonem nezaostávají. Objemově je průměrný, potěší nádoba ze skla a zbytek těla z nerezu. Materiálové zpracování je tedy kvalitní, je však nutné počítat i s vyšší hmotností. Co se funkcí týče, mixér disponuje pulzním spínačem, plynulou regulací otáček i přednastavenými programy. Ty jsou sice jen tři, velkou výhodou je však automatické vypnutí po jejich dokončení.

Pokud se o programovou nabídku příliš nezajímáte, ale rádi byste objemnou nádobu a silný výkon, můžeme doporučit k pročtení také recenzi mixéru G21 Perfect Smoothie Vitality.

3 400 Kč Orientační cena
Autor: Iveta Polášková | Datum: | Produkt: Tescoma President | Hodnocení: 79,3 %
Iveta Polášková patří k redaktorům, které nejvíce baví shánění nových informací a přepis do formy, která bude srozumitelná úplně každému. Je alergická na reklamní vychvalování a místo něj se snaží poctivě referovat o výhodách i nevýhodách jednotlivých produktů. Ráda prozradí, v čem spočívají benefity různých materiálů nebo jaký příkon není dostatečný pro mixování tvrdé ledové tříště. Mimo stolní mixéry se zajímá i o jiná "kuchyňská" témata, například o pomalé hrnce nebo moka konvičky.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Tescoma President

Tescoma President

7. místo  v porovnání
3 400 Kč Orientační cena