Recenze a test televize Samsung UE43TU7092 | Arecenze.cz
Menu

Recenze Samsung UE43TU7092

Doporučujeme Při nákupu v kategorii středních televizí do 10 000 Kč

Datum doporučení: Listopad 2021

82,9 % Celkové hodnocení
  • Dobrý kontrast
  • Konzistentní podsvícení
  • Zrcadlení obrazu
  • Vyšší cena v kategorii
  • Absence Bluetooth
  • Pouze dva konektory HDMI
10 000 Kč Orientační cena

Koupit v obchodě:

Souhrnné údaje 

Chytrý televizor Samsung UE43TU7092 se řadí se svou úhlopříčkou 43 palců do třídy středně velkých obrazovek. Ve své kategorii patří mezi výkonnější a kvalitněji vybavená zařízení. Televizor využívá Edge LED panel s rozlišením 4K (3 840 x 2 160 pixelů), podsvícení je tedy realizováno po hranách. Obraz by měl mít však podsvícení poměrně konzistentní v celé ploše.

S ohledem na cenovou hladinu, ve které se tento televizor Samsung pohybuje, je obnovovací frekvence omezena na 50 respektive 60 hertz. Hodnoty lze označit za optimální pro účely sledování filmů a seriálů, nikoliv však již pro náročnější hráče počítačových či konzolových her. Ti by ocenili obnovovací frekvenci spíše vyšší.

Průměrné hodnoty se dočkaly také reproduktory. Vybraný model disponuje zvukovým výkonem 20 wattů, který je v kategorii standardní a ničím nepřekvapí. Pro ozvučení středně velké místnosti je tento výkon vyhovující, pokud vám však záleží na opravdu dobrém prožitku při sledování, doporučujeme připojit k televizoru soundbar či sestavu reproduktorů.

 

Parametr Tento produkt
Výrobce

Samsung

Úhlopříčka v palcích (")

43

Technologie obrazovky

Edge LED

Rozlišení (px)

3 840 x 2 160

Obnovovací frekvence (Hz)

50

Typ tuneru

DVB-C, DVB-S2, DVB-T2

Výkon reproduktorů (W)

20

Doporučená vzdálenost (m)

2,8

Výška (cm)

55,8

Šířka (cm)

96,3

Hloubka (cm)

5,9

Hmotnost (kg)

8,7

Hodnocení konektivity a spotřeby

Co do konektivity, není na tom vybraný model nikterak zvlášť dobře, běžným uživatelům však postačí. O přenos obrazu ze zdrojových zařízení se postará dvojice konektorů typu HDMI. Jeden z nich nese označení ARC, umožňuje tedy přenos zvuku z televizoru do kompatibilního audiosystému (například kvalitnější soundbar). USB port najdeme na zadní straně zařízení pouze jeden. Chybět samozřejmě nesmí Wi-Fi připojení, k dispozici je ale také konektor pro kabelový internet. Sluchátkový jack naopak schází, stejně jako Bluetooth.

Energetický štítek definuje spotřebu 101 kilowatthodin za rok v režimu HDR. Štítky definují tuto hodnotu pro 1 000 hodin provozu za rok. Pokud vezmeme v potaz průměrnou cenu elektřiny 5,8 Kč/kWh, pak můžeme počítat s ročními náklady na provoz cca 585 Kč. Hodnotu však považujte za čistě orientační, v praxi se bude lišit podle přesného počtu hodin sledování, stejně jako podle vaší vlastní ceny elektřiny.

Parametr Tento produkt
LAN připojení

Ano

WiFi

Ano

Konektory HDMI

2

Konektory USB

1

Sluchátkový jack

Ne

Roční spotřeba (kWh)

101

Roční náklady na provoz (Kč)

585

Hodnocení funkcí

Na ovladači najdete dobře známé červené tlačítko HbbTV. Po jeho stisknutí se dostanete k videotékám televizních stanic. Ty umožní zpětné přehrávání pořadů, ale také bonusový obsah. Z pohledu kvality prožitku při sledování samotném neschází také mód HDR. Ten upraví barvy televizoru podle přehrávaného pořadu tak, aby byl prožitek uživatele co nejlepší. Aby bylo možné funkci využít, musí ji podporovat také přehrávané médium.

Dalších chytrých funkcí už televizor mnoho nemá. Standardem produktové řady Samsung jsou dobře fungující obrazové procesory zpracovávající upscaling. Zařízení tak dovede uměle zvětšit například FullHD televizní pořad na rozlišení 4K. Výsledný obraz je pak kvalitnější. Stejně tak neschází možnost zrcadlení obrazu. Ta naopak umožní přenášet obraz z vašeho chytrého telefonu či notebooku na velkou obrazovku televize. Hráči ocení snížení latence prostřednictvím herního režimu.

Parametr Tento produkt
Smart TV

Ano

HbbTV

Ano

Funkce vylepšení obrazu

HDR

Hlasový asistent

Ne

Ambilight

Ne

Zrcadlení obrazu

Ano

Variabilní obnovovací frekvence

Ne

Herní režim

Ano

Názory uživatelů a dalších expertů

Abychom zohlednili také názory uživatelů, kteří mají s televizorem osobní zkušenosti, pročetli jsme jejich recenze. Recenzenti se shodují na výborné kvalitě obrazu, obzvláště vezmeme-li v potaz stále dosti přijatelnou pořizovací cenu zařízení. Pochvalují si také praktičnost ovladače či dostatečnou vyrovnávací paměť pro prohlížeč. Negativ je opravdu poskrovnu, konkrétně se jedná vlastně pouze o absenci technologie Bluetooth.

Experti se zpravidla nezaměřují na konkrétní modely ale na celé modelové řady. Většinou totiž platí, že celá řada obsahuje stejný panel displeje a liší se pak pouze ve vybavení, svítivosti či třeba provedení ovladače. Řada TU7000 je hodnocena ve své cenové hladině velmi dobře. Mezi největší klady zmiňované odborníky řadíme dobrý kontrast, rovnoměrné podsvícení a výborné zobrazení černé. Za slabá místa označují horší pozorovací úhly a nižší svítivost HDR módu.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Z našeho pohledu je hlavní předností tohoto zařízení konzistentní podsvícení obrazu v celé jeho ploše. Nerovnoměrnosti sice při dostatku snahy naleznete, ve srovnání s konkurenčními produkty ve stejné cenové hladině si však tento model vede nejlépe. Zejména černou zobrazuje televizor opravdu dobře. Příjemným doplňkem je také možnost zrcadlení obrazu z mobilu na televizor.

Všechna zařízení, která nejsou limitována cenou, mají také své slabé stránky. V případě Samsungu UE43TU7092 mezi ně patří vyšší cena v kategorii, stejně jako trochu horší konektivita. Schází totiž možnost bezdrátového připojení prostřednictvím Bluetooth a konektory typu HDMI naleznete na zařízení pouze 2.

Závěrečné shrnutí

Samsung UE43TU7092 je modelem vhodným pro náročnější uživatele s omezeným finančním rozpočtem. Jihokorejský výrobce se v řadě TU7000 zaměřuje zejména na kvalitu obrazu, očekávat tedy můžete výborný divácký zážitek. Zařízení je pak o něco limitovanější s ohledem na konektivitu a nabízené funkce.

Neschází například možnost bezdrátového přenosu obrazu z chytrého telefonu na obrazovku televizoru, chybí však naopak Bluetooth či větší počet HDMI a USB portů. Obnovovací frekvence je také nižší a i když odpovídá hodnotám konkurenčních zařízení v této cenové hladině, náruživým hráčům doporučíme spíše model LG OLED55BX.

10 000 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: Samsung UE43TU7092 | Hodnocení: 82,9 %
Jakub Gulec je technickým expertem naší redakce. Televize má nastudovány od A po Z a žádná technologická novinka mu neunikne. Pojmy jako 4K upscaling či Micro LED mu nejsou vůbec cizí a snadno vám jejich důležitost přiblíží. Kromě televizí najdete jeho recenze i v kategoriích tabletů, mobilů, ale také zahradního náčiní.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Samsung UE43TU7092

Samsung UE43TU7092

10 000 Kč Orientační cena