Recenze Therabody Theragun Pro - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Therabody Theragun Pro

Výborné Celkové hodnocení

Vítěz srovnání v kategorii Masážní pistole

Klady

  • Hloubkové ošetření
  • Inteligentní aplikace
  • Skvělá ergonomie
  • Nastavitelná poloha ramene
  • Uznávaná mezi profesionály

Zápory

  • Vysoká cena
  • Průměrná hlučnost
14 500 Kč Orientační cena

Theragun Pro představuje jedinou perkusní masážní pistoli v rámci našeho srovnání. Nad konkurenčními produkty vyniká svou amplitudou, ergonomickým zpracováním a chytrými funkcemi. Představuje tudíž ideální produkt pro náročné zákazníky, nadšence do smart zařízení a profesionály z řad fyzioterapeutů nebo sportovců.

Amplituda, rychlost a napájení

Theragun Pro disponuje amplitudou 16 mm, která je ideální pro hloubkové masáže. V tomto ohledu představuje v době psaní této recenze (únor 2023) nadstandard. Zároveň jde i o nejvyšší hodnotu mezi námi srovnávanými produkty.

Co se týče počtu otáček, tam se s intervalem 1 750–2 400 RPM neřadí mezi úplnou špičku, ale zase vyniká možností plynulé regulace (prostřednictvím aplikace). S tou se setkáte skutečně jen málokdy. Uživatelé, kteří dávají přednost jednoduchému ovládání, si pak mohou vybrat z 5 přednastavených rychlostí.

Výdrž akumulátoru zde činí 2,5 hod, což není mnoho. Máte ale k dispozici náhradní baterii, takže si můžete výdrž přístroje rázem prodloužit na slušných 5 hod. Rezervní akumulátor je velmi praktický a nebývá běžným doplňkem. Theragun Pro ho má v základní výbavě jako vůbec jediný produkt našeho srovnání.

Konstrukce, ergonomie a hlučnost

Theragun Pro zaujme na první pohled velmi neobvyklou trojúhelníkovou rukojetí. Už to je nadstandard, který je navíc posílen nastavitelností ramene. Přepínat lze mezi 4 různými polohami, díky čemuž lze pohodlně masírovat prakticky každou část těla.

S celkovou hmotností 1,3 kg patří mezi středně těžké masážní pistole, a třeba pro ženy už může být moc těžká. Na druhou stranu většina mnohem méně výkonných pistolí váží třeba jen o 200 g méně.

Ačkoliv se výrobce chlubí tím, že je Theragun Pro o 20 % tišší v porovnání s předchozí generací masážních pistolí, pohybuje se jeho hlučnost kolem 52 dB, čímž se řadí mezi průměr. Je to zapříčiněno tím, že všechny masážní pistole Therabody jsou v porovnání s konkurencí velmi hlučné.

Funkce a doplňky

Součástí základní výbavy je 6 nástavců, což je mezi masážními pistolemi zlatý standard. Za běžnou součást výbavy (alespoň v rámci luxusních modelů) lze považovat i cestovní tašku a adaptér. Neobvyklý je ovšem OLED displej vybavený měřičem aktuální tlakové síly.

Nadšence do moderních technologií nepochybně nadchne vyladěnou mobilní aplikací. Ta vám dokáže připravit masážní režim přesně na míru podle fyzických aktivit, stylu života nebo zdravotních obtíží. Celkově posouvá masáž na vyšší úroveň, protože si do ní můžete uložit oblíbené režimy nebo nastavit specifickou úroveň RPM. V rámci našeho srovnání představuje Theragun Pro jediný model s takto pokročilou funkcí.

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Většina zákazníků, která si Theragun Pro zakoupila, patří mezi sportovní nadšence. Případně jde o osoby, které potřebují masáž na profesionální úrovni, ale nemají tolik času chodit k masérovi. Na tomto produktu si chválí zejména odladěnou ergonomii, náhradní baterii a vysokou účinnost. Někteří ji dokonce označují za jednu z nejlepších investic do svého zdraví, protože jim pomáhá mnohem lépe regenerovat.

Masážní pistole značky Therabody se těší obrovskému ohlasu i mezi světovou sportovní špičkou. Používají je např. Cristiano Ronaldo, Amanda Anisimova nebo Maria Šarapovova. Chválí je i sportovní lékaři, maséři a fyzioterapeuti.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Theragun Pro nemá v současné době na trhu konkurenta, minimálně co se týče úrovně zpracování, ergonomie a technické úrovně při komunikaci s aplikací. Velkým plusem je také možnost nastavení polohy ramene a amplituda 16 mm.

Nutnou daní za takovou výbavu je pochopitelně vysoká pořizovací cena, která může hodně zákazníků odradit. Co se týče úrovně hluku, tak ta je v porovnání s konkurencí průměrná (a pro uživatele snesitelná), ale do budoucna by šlo na tomto parametru ještě zapracovat.

Porovnání s alternativami

Uživatelům, které Theragun Pro zaujala vysokou úrovní zpracování, ale mají trochu nižší rozpočet, lze jako cenově dostupnější alternativu doporučit Theragun Elite, což je nižší model od stejného výrobce. Je zhruba o třetinu levnější, ale nabízí také spárování s mobilní aplikací a amplitudu 16 mm. Polohování ramene zde ale nenajdete.

Závěrečné shrnutí

Theragun Pro představuje profesionálně vybavenou perkusní masážní pistoli, která vyniká vysokou amplitudou 16 mm. Hodí se pro účely hloubkové a intenzivní masáže, což ocení hlavně sportovci po zátěži. Lze ji doporučit všem náročným uživatelům, kteří si chtějí dopřát masáž na skutečně vysoké úrovni. Díky ovládání přes aplikaci by mohla zaujmout také zákazníky, kteří vyhledávají chytrou elektroniku.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Therabody

Technologie masáže

Perkusní

Amplituda (mm)

16

Počet otáček za minutu (RPM)

1 750–2 400

Počet rychlostí

5

Plynulá regulace intenzity/rychlosti

Ano

Typ baterie

Li-Ion

Rezervní baterie v balení

Ano

Výdrž akumulátoru (hod)

2,5 (s druhou baterií 5)

Hlučnost (dB)

52

Tvar rukojeti

Trojúhelník

Počet nástavců

6

Cestovní pouzdro/kufřík

Ano

Napájecí adaptér/dokovací stanice

Ano

Displej

Ano, OLED

Mobilní aplikace

Ano

Hmotnost (kg)

1,3

14 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Therabody Theragun Pro | Hodnocení: Výborné
Dana Široká
Redaktorka
Dana má díky původní profesi zdravotnického pracovníka velmi blízko ke všem produktům souvisejícím se zdravím, proto se ujala tématu masážních pistolí. O fyzioterapii se zajímá i ve svém volném čase a chodí pravidelně na masáže. Trh s masážními pistolemi má dobře zmapovaný, takže vám na této stránce ráda vysvětlí, podle jakých parametrů vybírat. Spravuje také stránky s masážními křesly a masážními přístroji obecně.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Therabody Theragun Pro

Therabody Theragun Pro

14 500 Kč Orientační cena