Menu

Thomas Multi Clean X10 Parquet – Recenze, testy a srovnání

Velmi dobré Celkové hodnocení

Top cena/výkon v kategorii Čističe koberců

Klady

  • Nástavec na parkety
  • Multifunkční
  • Dlouhý kabel

Zápory

  • Malé nádoby na vodu
  • Vysoká cena
11 000 Kč Orientační cena

Thomas Multi Clean X10 Parquet je multifunkční čistič koberců, který je vhodný na menší plochy v domácnostech. Jak již název napovídá, je možné s ním uklízet i parkety. Používat ho můžete jako klasický suchý vysavač se sáčkem, mokrý vysavač s nádobou či jako čistič koberců. Nádoba na čistou vodu má objem 1,8 litru, ta na špinavou 1,9 litru. Zvláštností tohoto přístroje je HEPA filtr, který využijete právě při suchém vysávání. Je vhodný i pro alergiky a astmatiky, protože zachytí až 99,97 % nečistot.

Hodnocení odborníků a ostatních uživatelů

Uživatelé si pochvalují možnost využít přístroj jak k čištění a vysávání koberců, a také úklidu parket. Pozitivně hodnotí také jednoduchou obsluhu a možnost nastavení sacího výkonu. Nevýhodou je podle nich vysoká hmotnost.

Hlavní výhody a nevýhody

Největší výhodou tohoto modelu je jeho multifunkčnost. Využít jej můžete jak k čištění koberců a čalounění, tak k vysávání suchých i mokrých nečistot. Kromě koberců s ním můžete udržovat také parkety. Alergici ocení také HEPA filtr. Nevýhodou je vysoká hmotnost přístroje.

Závěr

Čistič koberců Thomas Multi Clean X10 Parquet je vhodný pro všechny, kdo hledají multifunkční stroj, který umožňuje úklid koberců i parket. Je možné s ním vysávat suché i mokré nečistoty. Díky HEPA filtru je přístroj vhodný i pro alergiky. Nevýhodou by mohla být vyšší cena a také vyšší hmotnost.

Parametr Tento produkt
Příkon (W)

1 600

Objem nádoby na čistou vodu (l)

1,8

Objem nádoby na špinavou vodu (l)

1,9

Sáček

Ano

Délka kabelu (m)

8

Hmotnost (kg)

8

Výška (cm)

30,6

Šířka (cm)

31,8

Hloubka (cm)

48,6

11 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Thomas Multi Clean X10 Parquet | Hodnocení: Velmi dobré
Petr Šindelář
Redaktor
Petr je dlouholetý redaktor, který věnuje pozornost produktům z různých oblastí. Nyní se zaměřil i na čističe koberců. Doma má totiž nejen tuto podlahovou krytinu, ale také kocoura, takže právě tepovač pravidelně používá. Při výběru těch nejlepších zařízení, která máte aktuálně k dispozici, proto zohlednil vlastnosti, jež sám považuje za podstatné. Nejde tedy jen o výkon, ale třeba také o náročnost čištění tepovače, jež může být poněkud otravné.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Thomas Multi Clean X10 Parquet

Thomas Multi Clean X10 Parquet

11 000 Kč Orientační cena