Recenze a test OmniJump 305

Hodnocení:

76,6 %

Klady:

Počet tyčí

Zápory:

Umístění tyčí držící ochrannou síť

4 000 Kč
orientační cena

Hodnocení bezpečnosti a stability
(max. 10)
Hodnocení nosnosti
(max. 10)
Hodnocení příslušenství
(max. 10)
Celkové
hodnocení
8,3 7,5 5,0 76,6 %

Konstrukce, bezpečnost a stabilita

Konstrukce u trampolín jsou nejlepší ocelové s ochrannou úpravou. Trampolíně OmniJump 305 úprava nechybí, ocel je pozinkovaná. Konstrukce je bytelná, unese až 150 kg, je ale na vašem zvážení, zda je to dostačující parametr. V našem srovnávacím testu jsou i trampolíny, které unesou 180 kg. Tím však u konstrukce nekončíme, zmíníme také pružiny, kterých je 64, což je velmi dostačující. Tyto pružiny jsou chráněné a zamezí zranění při pádu na ně. Čtyři páry noh do U zajistí dostatečnou stabilitu trampolíny, kterou ještě více podporuje osm tyčí držících horní ochrannou síť.

Když je řeč o horní ochranné síti, je v tomto případě, stejně jako u většiny trampolín z porovnání z června 2017, umístěna za pružinami. Z hlediska bezpečnosti to hodnotíme trošku hůře, nejde ale o žádnou extrémní chybu, když samotné pružiny mají ochranu. Co hodnotíme také mírně negativně, je umístění tyčí držící tuto ochrannou síť. Je jich totiž sice osm, končí ale nad zemí. Kdyby pokračovaly až k zemi, jako to má většina hodnocených trampolín, konstrukci by se zlepšila stabilita a i samotná síť by byla stabilnější a bezpečnější. 

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Typ  Venkovní 100 % Venkovní
Výrobce  OmniJump 20 % GoodJump, 10 % Marimex, 10 % G21, 10 % Aga Sport, 10 % inSportline, 10 % Fitness King, 10 % OmniJump, 10 % Masterjump, 10 % Acra
Materiál konstrukce  Ocel pozinkovaná 70 % Ocel galvanizovaná, 30 % Ocel pozinkovaná
Nosnost  150 145,00
Počet pružin  64 59,20
Ochrana pružin  Ano 100 % Ano
Počet noh  4 páry noh U 50 % 4 páry noh U, 50 % 3 páry noh U
Počet tyčí  8 50 % 8, 50 % 6
Ochrana tyčí  Ano 100 % Ano
Horní ochranná síť  Ano 100 % Ano
Umístění ochranné sítě  Za pružinami 70 % Za pružinami, 30 % Před pružinami
Umístění tyčí držící ochrannou síť  Končící nad zemí 60 % Vedoucí až k zemi, 40 % Končící nad zemí
Certifikace trampolíny  Ano 100 % Ano

Příslušenství trampolíny

Trampolíně OmniJump nechybí v základu žádný důležitý ochranný prvek. Za ty jsou považovány hlavně ochrana pružin a horní ochranná síť. Co trampolína v základu postrádá jsou schůdky či žebřík, které slouží k lepšímu přístupu na skákací plochu. 

Dalšími ochrannými prvky jsou spodní ochranná síť nebo kotvení, což ale není samozřejmě u žádné trampolíny v našem srovnávacím testu. Jsou to prvky, které si můžete pořídit zvlášť na základě svého uvážení, zda jsou nutné. Spodní ochrannou síť využijete například tehdy, máte-li zvířecí mazlíčky nebo menší děti, které by mohly lézt pod skákací plochu a tím zvýšit riziko úrazu nejen jich samotných, ale i těch, co zrovna skáčou. Kotvení zajistí lepší stabilitu trampolíny.

Dalším prvkem, které lze dokoupit, je ochranná krycí plachta. Ta zabrání sněhu, dešti, ale také třeba sluníčku, aby sužovalo materiál a snižovala se tak jeho životnost.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Ochrana pružin  Ano 100 % Ano
Horní ochranná síť  Ano 100 % Ano
Žebřík/schůdky  Ne 70 % Ne, 30 % Ano
Spodní ochranná síť  Ne 100 % Ne
Krycí plachta  Ne 90 % Ne, 10 % Ano
Kotvení  Ne 100 % Ne

Rozměry trampolíny

Trampolína OmniJump se těší průměrné hodnotě co se týče celkového průměru konstrukce, činí totiž 305 cm. Jde o klasickou velikost, na kterou je ale potřeba vymezit alespoň 6 m prostoru. To proto, aby k ní nedoléhaly zdi, a aby nebyly poblíž ani stromy či keře, které by trampolínu mohly poškodit. Skákací plocha má průměr 263 cm, což je také takový častější parametr u trampolín z našeho srovnávacího testu, máme ale i větší, pokud by vám to nestačilo. 

Skákací plocha je od země 65 cm, což je jedna z menších hodnot a vůbec ničemu to nevadí. Celá trampolína dosahuje výšky 230 cm i se sítí, která má zvlášť 165 cm. To může stačit a nemusí – když budou na trampolíně dospělí a vyšší děti, je zde větší riziko přepadnutí. 

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Průměr celé trampolíny (cm)  305 298,90
Průměr skákací plochy (cm)  263 263,44
Výška skákací plochy od země (cm)  65 70,80
Výška celé trampolíny včetně sítě (cm)  230 238,70
Výška sítě na trampolíně (cm)  165 168,40

Naše hodnocení a závěr

Konstrukčně trampolíně OmniJump 305 vytýkáme hlavně tyče držící ochrannou síť, těch je sice osm, což je moc hezké, ale končí nad zemí, což snižuje stabilitu sítě i celkové konstrukce. Stabilitu ale dodatečně podporují 4 páry noh, takže lze říci, že se to vyváží. Trampolína jinak nepostrádá žádné důležité ochranné prvky, bez kterých by se ani do našeho srovnání nedostala. U příslušenství ztrácí trampolína body kvůli absenci schůdků/žebříku. Celkově je trampolína vhodná spíše pro děti, nasvědčuje tomu nosnost, výška skákací plochy i výška ochranné sítě. Pro dospělé bychom doporučili spíše trampolínu Marimex 305 cm.

Datum:
Produkt: OmniJump 305
Hodnocení: 76,6 % 100 % 0 %

Další recenze

Kompletní test