Trampolína OmniJump 305 - Recenze a test | Arecenze
Menu

Recenze a test OmniJump 305

76,6 % Celkové hodnocení
 • Počet tyčí
 • Umístění tyčí držící ochrannou síť
3 500 Kč Orientační cena
 • 8,3/10
  Hodnocení bezpečnosti a stability
 • 7,5/10
  Hodnocení nosnosti
 • 5,0/10
  Hodnocení příslušenství
 • 76,6 %
  Celkové
  hodnocení

Konstrukce, bezpečnost a stabilita

Konstrukce trampolíny Omnijump je ocelová s pozinkováním, což je úprava zajišťující ochranu před vlivy počasí i před mechanickým poškozením. Je bytelná, nosnost dosahuje 150 kg. Zvážit ale už musí uživatel sám, zda jde o dostačující parametr. Některé trampolín unesou až 180 kg a jsou tak vhodné pro skákání i více osob najednou. Zmínit musíme pružiny, těch je 64, to je velmi dostačující a platí čím více, tím lépe. Pružiny jsou překryty ochrannou bariérou, takže se k nim nelze dostat. Předchází se tak zranění. Čtyři páry noh do U zajistí stabilitu trampolíny, kterou podporuje navíc osm tyčí držící síť, která vede kolem trampolíny.

Když je řeč o horní ochranné síti, je v tomto případě, stejně jako u většiny trampolín z porovnání z června 2017, umístěna až za pružinami. To není z hlediska bezpečnosti nic tak špatného, výhodou je, že to neubírá prostoru na skákání. Nicméně sítě umístěné ještě před pružinami zajišťují maximální bezpečnost, proto, máte-li možnost si vybrat tuto variantu, se k ní přikláníme i my. Tyčím držící síť musíme vytknout to, že končí nad zemí. Ideální jsou ty, které vedou až k zemi. Opět ale nejde o tak závadnou chybu, kvůli které byste měli například na tuto trampolínu zanevřít. V našem srovnání tehdy byly obě řešení téměř půl na půl.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Typ

Venkovní

100 % Venkovní
Výrobce

OmniJump

33 % Marimex, 22 % GoodJump, 11 % Aga Sport, 11 % Fitness King, 11 % Exit Toys, 11 % Acra
Materiál konstrukce

Ocel pozinkovaná

56 % Ocel galvanizovaná, 44 % Ocel pozinkovaná
Nosnost

150

154,44
Počet pružin

64

60,00
Ochrana pružin

Ano

100 % Ano
Počet noh

4 páry noh U

56 % 4 páry noh U, 33 % 3 páry noh U, 11 % Neuvedeno
Počet tyčí

8

56 % 8, 44 % 6
Ochrana tyčí

Ano

100 % Ano
Horní ochranná síť

Ano

100 % Ano
Umístění ochranné sítě

Za pružinami

56 % Za pružinami, 44 % Před pružinami
Umístění tyčí držících ochrannou síť

Končící nad zemí

56 % Vedoucí až k zemi, 44 % Končící nad zemí
Certifikace trampolíny

Ano

89 % Ano, 11 % Neuvedeno

Příslušenství trampolíny

Trampolíně OmniJump nechybí v základu žádný důležitý ochranný prvek. Za ty jsou považovány hlavně ochrana pružin a horní ochranná síť. Co trampolína v základu postrádá jsou schůdky či žebřík, které slouží k lepšímu přístupu na skákací plochu.

Ochrannými prvky, které lze dokoupit, jsou ochranná síť na spodní část trampolíny a kotvení. Spodní síť zamezí dětem nebo zvířatům, aby vlezly pod skákací plochu a kotvení zajistí, že ani vichřice vaši trampolínu neodnese. Navíc tím dodáte ještě větší stabilitu trampolíně. Dokoupit lze ale také například ochranná plachta. Ta ochrání trampolínu před vlivy počasí, ať už jde o to slunečné nebo zamračené. Časem materiály použité na trampolíně mohou nejen vlivem sluníčka, ale i vlivem dešťů zteřet.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Ochrana pružin

Ano

100 % Ano
Horní ochranná síť

Ano

100 % Ano
Žebřík/schůdky

Ne

44 % Ano, 44 % Ne, 11 % Neuvedeno
Spodní ochranná síť

Ne

89 % Ne, 11 % Neuvedeno
Krycí plachta

Ne

78 % Ne, 22 % Ano
Kotvení

Ne

100 % Ne

Rozměry trampolíny

Trampolíně Omnijump chválíme velkou skákací plochu, je sice průměrná, rozhodně se setkáte ale i s menšími průměry. Doporučujeme vymezit si celkově na trampolínu prostor o průměru 6 metrů. K trampolíně nesmí doléhat stromy, keře a ani zdi by neměly být v bezprostřední blízkosti, to kvůli bezpečnosti. Skákací plocha má sama o sobě 263 cm v průměru. Je od země 65 cm, což je jedna z nižších hodnot, což ale ničemu nevadí. Výhodu to přináší v dostupnosti trampolíny, jelikož k ní není v základu žebřík. Trampolína měří do výšky 230 m i se sítí, ta má potom sama o sobě 165 cm. To může stačit dětem, dospělí uživatelé by měli dbát na bezpečnost, aby neskákali příliš blízko okraji. To aby se zamezilo přepadnutí.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Průměr celé trampolíny (cm)

305

305,00
Průměr skákací plochy (cm)

263

261,86
Výška skákací plochy od země (cm)

65

67,78
Výška celé trampolíny včetně sítě (cm)

230

243,33
Výška sítě na trampolíně (cm)

165

176,11

Naše hodnocení a závěr

Modelu OmniJump 305 vytýkáme hlavně tyče držící ochrannou síť, těch je sice osm, což je moc hezké, ale končí nad zemí, což snižuje stabilitu sítě i celkové konstrukce. Stabilitu ale dodatečně podporují 4 páry noh, takže lze říci, že se to vyváží. Trampolína nepostrádá jinak žádné bezpečnostní prvky. Do našeho srovnání by se nedostaly modely bez ochrany tyčí nebo pružin, na obojí se tak můžete spolehnout. U příslušenství ztrácí trampolína body kvůli absenci schůdků/žebříku. Jde o kousek hodící se spíše pro děti, nasvědčuje tomu nosnost, výška skákací plochy i výška ochranné sítě. Pro dospělé bychom doporučili spíše trampolínu Marimex 305 cm.

3 500 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: OmniJump 305 | Hodnocení: 76,6 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze OmniJump 305

OmniJump 305

3 500 Kč Orientační cena