Recenze Travelite Skaii 4w S - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Travelite Skaii 4w S

84,0 % Celkové hodnocení

Top cena/výkon v kategorii Malé/palubní kufry

Klady

  • Nízká hmotnost
  • Přihrádka na košile
  • Popruh k nasunutí na madlo většího zavazadla

Zápory

  • Pouze základní záruka
  • Nemá expandér
2 600 Kč Orientační cena

Základní parametry

Travelite Skaii 4w S patří k textilním kufrům a jeho rozměry odpovídají obvyklým požadavkům na palubní zavazadlo (v listopadu 2022). Výrobce na kufr poskytuje pouze základní dvouletou záruku, u některých dražších modelů se mnohdy dočkáte prodloužení záruky o rok nebo i více let. Výhodou tohoto kufru je poměrně nízká hmotnost pod 2 kg, které nemůže jen tak někdo konkurovat. Např. u skořepinových kufrů stejné velikosti se hmotnost standardně pohybuje okolo 2,5 kg.

Jako materiál byl k výrobě kufru použitý recyklovaný polyester. Recyklace pomáhá šetřit přírodu a polyester je v podstatě nejčastějším materiálem, se kterým se u textilních kufrů můžete setkat, zejména díky jeho odolnosti.

Parametr Tento produkt
Značka

Travelite

Typ

Textilní

Materiál

Recyklovaný polyester

Záruka (roky)

2

Výška (cm)

55

Šířka (cm)

40

Hloubka (cm)

20

Hmotnost (kg)

1,9

Expandér

Ne

Počet koleček

4

Kombinační zámek

Ano

TSA zámek

Ano

Rukojeť s aretací

Ano

Vybavení

Ze základních prvků výbavy nepostrádá kufr Travelite nic. To znamená, že můžete počítat se čtyřmi otočnými kolečky, teleskopickou rukojetí s aretací a kombinačním zámkem. Ten je doplněný také TSA zámkem, který nebývá u palubních zavazadel úplně standardem. Navíc má více než dostatek různých madel, včetně jednoho naspodu, díky kterým se vám kufr bude vždy dobře zvedat. Bonusem navíc je potom popruh, který vám umožní uchytit kufr na rukojeť většího zavazadla.

Na rozdíl od některých jiných textilních kufrů nemá tento model expandér, rozhodně ale nejde o něco, s čím byste se setkali u většiny zavazadel.

Vnitřní uspořádání

Kufr Travelite má horní otevírání, typické pro textilní modely. To znamená, že celý vnitřek kufru tvoří jeden spojený prostor. Pozitivem je přítomnost kompresních popruhů, které udrží vaše oblečení lépe na místě. S uspořádáním vám pomůže také několik kapes ve víku a uvnitř kufru, které slouží k uložení drobnějších věcí. Specialitou je potom zvláštní kapsa na košile, ta není u kufrů až tak obvyklá.

Klady a zápory

Pozitivem kufru Tavelite je bezpochyby jeho nízká hmotnost. Oceňujeme také přítomnost TSA zámku a zajímavé možnosti uspořádání, včetně speciální kapsy na košile. Pozitivem je i množství madel ke zvedání a přenášení. Jako negativum vnímáme snad jen základní záruční lhůtu, ta je u některých konkurentů prodloužená. U textilních modelů se také někdy objevuje expandér, tento kufr jej ale nemá.

Porovnání s alternativami

Pokud chcete nějakou tu stovku ušetřit, možná se vám jako alternativa bude hodit kufr Travelite Orlando S 37l. Ten má oproti modelu Skaii vyšší hmotnost a pouze dvě kolečka. Postrádá také kombinační i TSA zámek. Na druhou stranu možnostmi uspořádání a množstvím úchytů jsou oba kufry na velmi podobné úrovni.

Dražší, ale v některých ohledech vychytanější variantou potom může být kufr American Tourister Airconic 34l. Ten je skořepinový a jako takový má o něco vyšší hmotnost. Nenajdete u něj také přihrádku na košile nebo některé úchyty. Na druhou stranu potěší prodlouženou zárukou, velmi odolným provedením s nepromokavými zipy a přihrádkou na elektroniku, která je doplněná USB portem.

Závěr

Palubní kufr Travelite Skaii 4w S můžeme doporučit jako variantu s dobrým poměrem ceny a výkonu. Potěší nízkou hmotností a velkým množstvím různých přihrádek a kapes, včetně samostatné kapsy na košile. Má také, pro textilní palubní kufry ne zcela typický, TSA zámek. Jeho výhodou je i velké množství madel, které usnadní manipulaci s kufrem. Díky speciálnímu popruhu jej můžete připevnit i na větší zavazadlo. Pokud vám ale cena za tento model přece jen přijde příliš vysoká, podívejte se také na kufr Travelite Orlando S 37l.

2 600 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Travelite Skaii 4w S | Hodnocení: 84,0 %
, naše seniorní redaktorka, spojila svou vášeň pro cestování a bohaté zkušenosti se srovnáváním produktů a vytvořila pro vás výběr kufrů. Napoví vám třeba, po jakých materiálech se poohlédnout, jaké bezpečnostní prvky vyžadovat i jak si efektivně zabalit. Pro milovníky turistiky a různých zážitků zpracovala také srovnání zážitkových agentur.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Travelite Skaii 4w S

Travelite Skaii 4w S

2 600 Kč Orientační cena