Recenze vířivky Belatrix Luxury 155 | Arecenze
Menu

Recenze a porovnání Belatrix Luxury 155

73,8 % Hodnocení
redakce

Klady a zápory

Klady

  • Nízká cena
  • Samonafukovací systém
  • Lehká konstrukce

Zápory

  • Nemá solinátor
  • Docela nízká
  • Nižší výkon perličkové masáže
15 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Nafukovací vířivka Belatrix Luxury 155 má tvar osmiúhelníku a mělo by se do ní vejít až 6 dospělých osob. Zkosený tvar nabízí užitečné „koutky“, do kterých se pohodlně usadíte a opřete. Vířivka je tvořená z laminovaného PVC materiálu, což bývá poměrně běžná varianta. Zapojuje se klasicky do napájení 220-240 V, takže ji lze jednoduše připojit do standardní zásuvky a umístit do interiéru i exteriéru.

Milovníky teplé vody určité potěší integrovaný ohřev. Ten zvládne za jednu hodinu zvednout teplotu vody o zhruba 1,5 stupně. Není to moc, ale vzhledem k velkému objemu vody zkrátka musíte počítat s delším vyhříváním. Doporučujeme zapnout vyhřívání několik hodin před použitím a nebo napouštět přímo teplou vodu. Samotným ohříváním vodu zahřejete maximálně na 42 stupňů, což už je opravdu horká koupel. Příjemnou masáž zajistí 130 vzduchových trysek, výkon perličkové masáže dosahuje 600 W.

Parametr Tento produkt
Objem (l)

930

Tvar

Osmiúhelník

Materiál

Laminované PVC

Napájení (V)

220-240

Příkon topení (W)

1 200

Rychlost ohřevu vody (°C/hod)

1,5

Maximální teplota ohřevu vody (°C)

42

Typ filtrace

Kartušová

Počet vzduchových trysek

130

Výkon perličkové masáže (W)

600

Vybavení a funkce

Model má především základní výbavu. Nechybí mu vrchní kryt pro snadnější uchovávání teploty i ochranu před napadáním nečistot z okolí. Samozřejmostí je také černá izolační fólie na zem, na kterou vířivku postavíte. Nastavování teploty a intenzity masáže provádíte pomocí integrovaných tlačítek a malého displeje. Žádné pokročilejší funkce ovšem nečekejte. Chybí například změkčování vody nebo systém, který by umožnil napustit vířivku slanou vodou.

I když je vířivka určená pro 6 dospělých osob, její rozměry nejsou nijak extrémně velké. Na jednu stranu to můžeme považovat za výhodu, protože alespoň nezabere moc místa a vejde se všude. Na druhou stranu ale musíte počítat s tím, že v šesti dospělých by už mohlo být uvnitř poměrně těsno. Konstrukce je navíc poměrně nízká, takže si pravděpodobně neponoříte celé tělo, pokud si do ní sednete. Naopak chválíme nízkou hmotnost, díky které se bude snadno přenášet a instalovat.

Parametr Tento produkt
Změkčovač vody (HWT)

Ne

Solinátor (SWS)

Ne

Displej

Ano

Samonafukování

Ano

Manometr

Ne

Vrchní kryt

Ano

Podložka na zem

Ano

Šířka (m)

1,85

Délka (m)

1,85

Výška (m)

0,65

Hmotnost (kg)

29

Závěr

I když výrobce uvádí, že by se do Belatrix Luxury 155 mělo pohodlně vejít až 6 dospělých osob, její rozměry nejsou nijak velké. Nezabere vám proto tolik místa jako ostatní velké modely, na druhou stranu v ní může být ve více lidech trochu těsno. Doporučujeme ji proto především do rodin s dětmi nebo těm, kteří chtějí maximální kapacitu využít jen občas a nechtějí kvůli tomu utrácet hodně peněz za provoz objemné vířivky.

Vhledem k její velikosti lze pořizovací cenu označit za poměrně přijatelnou. Dostanete za ni kvalitní model s průměrnými parametry, žádná ze základních funkcí mu ovšem nechybí. Někomu by mohl vadit nižší výkon perličkové masáže nebo absence systému pro změkčení vody, v takovém případě se ale musíte poohlédnout po mnohem dražších modelech. Jedním z nich může být například Intex 28462 PureSpa Jet & Bubble Deluxe Octagon.

15 000 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová | Datum: | Produkt: Belatrix Luxury 155 | Hodnocení: 73,8 %
Eliška Srncová nasbírala za léta působení v naší redakci bohaté zkušenosti s výběrem a srovnáváním produktů. Každé téma má pečlivě nastudované z českých i zahraničních odborných zdrojů, poradí vám tak nejen, jak vířivku vybrat, ale také jaké budou přibližné náklady na její provoz nebo jaký vliv může mít na vaše zdraví. Pro milovníky relaxace připravila také obsáhlý výběr knih, mezi její témata potom patří i velké domácí spotřebiče nebo potřeby pro děti.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Belatrix Luxury 155

Belatrix Luxury 155

15 000 Kč Orientační cena