Menu

Recenze a porovnání Belatrix Luxury 155

73,8 % Celkové hodnocení

Pro nenáročné v kategorii Vířivky pro 6 a více osob

Klady

  • Nízká cena
  • Samonafukovací systém
  • Lehká konstrukce

Zápory

  • Nemá solinátor
  • Docela nízká
  • Nižší výkon perličkové masáže
10 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Nafukovací vířivka Belatrix Luxury 155 má tvar osmiúhelníku a mělo by se do ní vejít až 6 dospělých osob. Zkosený tvar nabízí užitečné „koutky“, do kterých se pohodlně usadíte a opřete. Vířivka je tvořená z laminovaného PVC materiálu, což bývá poměrně běžná varianta. Zapojuje se klasicky do napájení 220-240 V, takže ji lze jednoduše připojit do standardní zásuvky a umístit do interiéru i exteriéru.

Milovníky teplé vody určité potěší integrovaný ohřev. Ten zvládne za jednu hodinu zvednout teplotu vody o zhruba 1,5 stupně. Není to moc, ale vzhledem k velkému objemu vody zkrátka musíte počítat s delším vyhříváním. Doporučujeme zapnout vyhřívání několik hodin před použitím a nebo napouštět přímo teplou vodu. Samotným ohříváním vodu zahřejete maximálně na 42 stupňů, což už je opravdu horká koupel.

Příjemnou masáž zajistí 130 vzduchových trysek, výkon perličkové masáže dosahuje 600 W.

Parametr Tento produkt
Objem (l)

930

Tvar

Osmiúhelník

Materiál

Laminované PVC

Napájení (V)

220-240

Příkon topení (W)

1 200

Rychlost ohřevu vody (°C/hod)

1,5

Maximální teplota ohřevu vody (°C)

42

Typ filtrace

Kartušová

Počet vzduchových trysek

130

Výkon perličkové masáže (W)

600

Vybavení a funkce

Vířivka Belatrix má především základní výbavu. Nechybí vrchní kryt pro snadnější uchovávání teploty i ochranu před napadáním nečistot z okolí. Samozřejmostí je také černá izolační fólie na zem, na kterou vířivku postavíte. Nastavování teploty a intenzity masáže provádíte pomocí integrovaných tlačítek a malého displeje. Žádné pokročilejší funkce ovšem nečekejte. Chybí například změkčování vody nebo systém, který by umožnil napustit vířivku slanou vodou.

I když je vířivka určená pro 6 dospělých osob, její rozměry nejsou nijak extrémně velké. Na jednu stranu to můžeme považovat za výhodu, protože alespoň nezabere moc místa a vejde se všude. Na druhou stranu ale musíte počítat s tím, že v šesti dospělých by už mohlo být uvnitř poměrně těsno. Konstrukce je navíc poměrně nízká, takže si pravděpodobně neponoříte celé tělo, pokud si do ní sednete. Naopak chválíme nízkou hmotnost, díky které se bude snadno přenášet a instalovat.

Parametr Tento produkt
Změkčovač vody (HWT)

Ne

Solinátor (SWS)

Ne

Displej

Ano

Samonafukování

Ano

Manometr

Ne

Vrchní kryt

Ano

Podložka na zem

Ano

Šířka (m)

1,85

Délka (m)

1,85

Výška (m)

0,65

Hmotnost (kg)

29

Závěr

I když výrobce uvádí, že by se do Belatrix Luxury 155 mělo pohodlně vejít až 6 dospělých osob, její rozměry nejsou nijak velké. Nezabere vám proto tolik místa jako ostatní velké modely, na druhou stranu v ní může být ve více lidech trochu těsno. Doporučujeme ji proto především do rodin s dětmi nebo těm, kteří chtějí maximální kapacitu využít jen občas a nechtějí kvůli tomu utrácet hodně peněz za provoz objemné vířivky.

Vhledem k její velikosti lze pořizovací cenu označit za poměrně přijatelnou. Dostanete za ni kvalitní model s průměrnými parametry, žádná ze základních funkcí mu ovšem nechybí. Někomu by mohl vadit nižší výkon perličkové masáže nebo absence systému pro změkčení vody, v takovém případě se ale musíte poohlédnout po mnohem dražších modelech. Jedním z nich může být například Intex 28462 PureSpa Jet & Bubble Deluxe Octagon.

10 000 Kč Orientační cena
Autor: Kristýna Hašková | Datum: | Produkt: Belatrix Luxury 155 | Hodnocení: 73,8 %
Kristýna Hašková
Kristýna je redaktorka, která se tématu vířivek věnuje dlouhodobě. Podrobně zná jejich fungování, typy i výrobce, takže dokáže poradit s jejich výběrem. Kromě odborných zdrojů čerpá z diskuzních fór uživatelů vířivek. Zná proto všechny záludnosti a ví, pro koho se daný typ vířivky hodí nejvíc. Kromě vířivek se zabývá i tématem infrasaun a oblastem zdraví a krásy.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Jakou chemii mohu použít na čištění vody?

Stanislav Šedivý

Dobrý den, doporučujeme používat speciální chemii na údržbu vířivek, běžně ji najdete u prodejců vířivek a v dalších obchodech. K nejpoužívanějším prostředkům patří regulátor pH, dezinfekce, odpěňovač a přípravek proti řasám, mohou být k sehnání i v balíčku. Doporučujeme také pravidelně měnit kartuši ve filtraci.

Eliška Srncová, redaktor

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Belatrix Luxury 155

Belatrix Luxury 155

10 000 Kč Orientační cena