Menu

Recenze a porovnání Belatrix Mountine 120 Rattan

Doporučujeme Při nákupu v kategorii vířivek pro 2 osoby

Datum doporučení: Prosinec 2020

92,0 % Celkové hodnocení
  • Samonafukování
  • Vyšší počet trysek
  • Teplota vody až 42 °C
  • Menší objem
  • Slabší příkon
  • Nemá solinátor
12 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Vířivka Belatrix Mountine 120 oválného tvaru v provedení Rattan je vhodná pro dvě osoby. Její objem je 500 l, což je jedna z menších kapacit v době srovnání (prosinec 2020). Podprůměrný je také příkon topení, který činí 1 200 W, i přesto se voda ve vířivce dokáže ohřát o běžný 1,5 °C za hodinu. Maximální teplota dosahuje 42 °C, což je standardní pro méně objemné vířivky.

Typická je také kartušová filtrace, která ani v tomto případě nechybí. Jedná se o variantu společnou téměř všem mobilním vířivkám, při výběru je proto rozhodující spíše výkon čerpadla. Ten je u tohoto modelu značky Belatrix 30 W. Vířivka disponuje 130 vzduchovými tryskami, vyšší počet je obecně lepší na perličkovou masáž, kromě počtu záleží však i na jejich rozložení. Materiálem vířivky je polyester laminovaný PVC.

Parametr Tento produkt
Objem (l) 500
Tvar Ovál
Materiál Polyester laminovaný PVC
Napájení (V) 220-240
Příkon topení (W) 1 200
Rychlost ohřevu vody (°C/hod) 1,5
Maximální teplota ohřevu vody (°C) 42
Typ filtrace Kartušová
Výkon filtračního čerpadla (W) 30
Počet vzduchových trysek 130
Výkon perličkové masáže (W) 600

Vybavení a funkce

Belatrix Mountine 120 nabízí jen některé funkce vířivek, hodí se tak spíše pro nepříliš náročné uživatele. Svůj primární účel však splní. Nenajdete tu sice HWT ani SWS systémy, takže budete muset vodu změkčovat a čistit chemicky. Za to vás ale může potěšit samonafukování, takže vám s touto činností odpadnou starosti. I vyfouknutí bude jednoduché, stačí odšroubovat vzduchový ventil. Aby byla této mobilní vířivce poskytnuta alespoň nějaká ochrana před vnějšími vlivy, obsahuje i kryt proti znečištění vody a podložku na zem. Informace o teplotě vody naleznete na ovládacím panelu na boku vířivky.

Parametr Tento produkt
HWT Ne
SWS Ne
Displej Ano
Samonafukování Ano
Vrchní kryt Ano
Podložka na zem Ano
Šířka (m) 1,95
Délka (m) 1,2
Výška (m) 0,65
Hmotnost (kg) 30

Závěr

Belatrix Mountine 120 Rattan je vířivka oválného tvaru, jejíž delší strana má necelé dva metry. Objemem 500 litrů bude vhodná maximálně pro dva uživatele. Ty potěší samonafukováním, vysokou maximální teplotou 42 °C či 130 vzduchovými tryskami. Svým výkonem a vybavením je však vhodná pro méně náročné uživatele, dokáže sice vodu ohřát o 1,5 °C za hodinu, příkon topení je však nižších 1 200 W a podobně je na tom i výkon filtračního čerpadla či perličkové masáže; oba parametry jsou spíše podprůměrné.

Vířivka nedisponuje solinátorem ani systémem pro změkčování vody, vhod však jistě přijde její ovládací panel, vrchní kryt či podložka na zem. Pokud sháníte vířivku s podobnými parametry, ale čtvercového tvaru, může se vám hodit například Belatrix Sorrento 115.

12 000 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová, Kamila Lorenzová | Datum: | Produkt: Belatrix Mountine 120 Rattan | Hodnocení: 92,0 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Belatrix Mountine 120 Rattan

Belatrix Mountine 120 Rattan

12 000 Kč Orientační cena