Recenze vířivky Belatrix Mountine 120 Rattan | Arecenze
Menu

Recenze a porovnání Belatrix Mountine 120 Rattan

90,1 % Celkové hodnocení

Vítěz srovnání v kategorii Vířivky pro 2 osoby

Klady

  • Samonafukování
  • Vyšší počet trysek
  • Teplota vody až 42 °C

Zápory

  • Menší objem
  • Slabší příkon
  • Nemá solinátor
14 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Vířivka Belatrix Mountine 120 oválného tvaru v provedení Rattan je vhodná pro dvě osoby. Její objem je 500 l, což je jedna z menších kapacit v době srovnání (prosinec 2020). Podprůměrný je také příkon topení, který činí 1 200 W, i přesto se voda ve vířivce dokáže ohřát o běžný 1,5 °C za hodinu. Maximální teplota dosahuje 42 °C, což je standardní pro méně objemné vířivky.

Typická je také kartušová filtrace, která ani v tomto případě nechybí. Jedná se o variantu společnou téměř všem mobilním vířivkám, při výběru je proto rozhodující spíše výkon čerpadla. Ten je u tohoto modelu značky Belatrix 30 W. Vířivka disponuje 130 vzduchovými tryskami, vyšší počet je obecně lepší na perličkovou masáž, kromě počtu záleží však i na jejich rozložení. Materiálem vířivky je polyester laminovaný PVC, opět běžný materiál.

Parametr Tento produkt
Objem (l)

500

Tvar

Ovál

Materiál

Polyester laminovaný PVC

Napájení (V)

220-240

Příkon topení (W)

1 200

Rychlost ohřevu vody (°C/hod)

1,5

Maximální teplota ohřevu vody (°C)

42

Typ filtrace

Kartušová

Výkon filtračního čerpadla (W)

30

Počet vzduchových trysek

130

Výkon perličkové masáže (W)

600

Vybavení a funkce

Belatrix Mountine 120 nabízí spíš základní funkce a výbavu vířivek, hodí se tak hlavně pro nepříliš náročné uživatele. Svůj primární účel však splní. Nenajdete u ní sice HWT ani SWS systémy, takže budete muset vodu změkčovat a čistit chemicky. Za to vás ale může potěšit samonafukování, díky kterému vám s touto činností odpadnou starosti. I vyfouknutí bude jednoduché, stačí odšroubovat vzduchový ventil. Aby byla této mobilní vířivce poskytnuta alespoň nějaká ochrana před vnějšími vlivy, obsahuje i kryt proti znečištění vody a podložku na zem. Informace o teplotě vody naleznete na ovládacím panelu na boku vířivky.

Parametr Tento produkt
Změkčovač vody (HWT)

Ne

Solinátor (SWS)

Ne

Displej

Ano

Samonafukování

Ano

Vrchní kryt

Ano

Podložka na zem

Ano

Šířka (m)

1,95

Délka (m)

1,2

Výška (m)

0,65

Hmotnost (kg)

30

Klady a zápory

Mezi pozitiva vířivky Belatrix patří vysoká maximální teplota 42 °C, poměrně slušný počet masážních trysek a pro řadu uživatelů jistě také design, tvar je optimální pro dvě osoby a vzhledově bude ladit s ratanovým nábytkem, který je populární volbou na zahrady a terasy.

Závěr

Belatrix Mountine 120 Rattan je vířivka oválného tvaru, jejíž delší strana má necelé dva metry. Objemem 500 litrů bude vhodná maximálně pro dva uživatele. Ty potěší samonafukováním, vysokou maximální teplotou 42 °C či 130 vzduchovými tryskami. Její výkon je víceméně odpovídající menší kapacitě, dokáže ohřát vodu o 1,5 °C za hodinu.

Výbava je také vcelku standardní. Vířivka nedisponuje solinátorem ani systémem pro změkčování vody, vhod však jistě přijde její ovládací panel, vrchní kryt či podložka na zem. Pokud sháníte vířivku s podobnými parametry, ale čtvercového tvaru, může se vám hodit například Belatrix Sorrento 115.

14 000 Kč Orientační cena
Autor: Kristýna Hašková | Datum: | Produkt: Belatrix Mountine 120 Rattan | Hodnocení: 90,1 %
Kristýna Hašková
Kristýna je redaktorka, která se tématu vířivek věnuje dlouhodobě. Podrobně zná jejich fungování, typy i výrobce, takže dokáže poradit s jejich výběrem. Kromě odborných zdrojů čerpá z diskuzních fór uživatelů vířivek. Zná proto všechny záludnosti a ví, pro koho se daný typ vířivky hodí nejvíc. Kromě vířivek se zabývá i tématem infrasaun a oblastem zdraví a krásy.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Dobry den,
Chtel bych se zeptat jestli existuje podobna (tedy rozmerove) virivka se solinatorem
Dekuji, Moravec

Petr Moravec

Dobrý den, podobnou vířivku se solinátorem jsme bohužel nenašli, momentálně se na našem trhu prodává jen několik málo modelů vybavených touto technologií a všechny jsou určené pro 4 osoby.

Eliška Srncová, redaktor

Takže koupí této výřivky nemusím již nic dokupovat pro její funkčnost?

Roman Bryxí

Dobrý den, pro používání vířivky je nutné ještě dokoupit vhodnou chemii na úpravu vody, jinak je vše potřebné již v balení.

Eliška Srncová, redaktor

Zdravím a prosím o informaci, zda tato vířivka je vhodná i na venkovní terasu a zda je možné ji ponechat na terase i v zimě. Děkuji Bretyšová

Táňa Bretyšová

Dobrý den, vířivka je vhodná i k venkovnímu využití, zejména v létě by ale měla být krytá před sluncem, jinak hrozí její přetlakování a poškození. K poškození vířivky může dojít i vlivem mrazu, v zimě by proto venku zůstávat neměla. K celoročnímu používání jsou vhodné pouze modely se speciální úpravou proti mrazu, nejčastěji ji najdete pod názvem Freeze Shield nebo Freeze Guard.

Eliška Srncová, redaktor

Dobrý den,mám vířivku na přímém slunci,který vzduchový ventil mám uvolnit pro snížení tlaku v plášti.

Jana Nýchová

Dobrý den, doporučujeme uvolnit ventil, kterým se vířivky nafukuje/vyfukuje. Upusťte dostatečné množství vzduchu pro uvolnění tlaku.

Kamila Lorenzová, redaktor

Existuje filtr, kde by šly doplnit filtrační kuličky?

Věra Žižková

Dobrý den, pravděpodobně všechny nafukovací vířivky na českém trhu mají filtraci kartušovou.

Eliška Srncová, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Belatrix Mountine 120 Rattan

Belatrix Mountine 120 Rattan

14 000 Kč Orientační cena