Menu

Warmpeace Viking 1200 – Recenze, testy a srovnání

Velmi dobré Celkové hodnocení

Vítěz srovnání v kategorii Zimní spacáky

Klady

  • Velmi teplý do sněhu
  • Pevný a odolný
  • Široké rozpětí teplot
  • Tři varianty délek

Zápory

  • Vyšší pořizovací cena
  • Nemá v balení skladovací pytel
  • Velký ve sbaleném stavu
8 500 Kč Orientační cena

Spacák Warmpeace Viking 1200 je vhodným řešením pro chladné zimní měsíce, neboť jeho komfortní teplota činí -10 °C, nicméně extrémní teplota je -38 °C. I v takových podmínkách je tedy možné tento spací pytel (nicméně pouze v dobrém oblečení!) ještě použít. Uplatnění přitom umožňuje i na sněhu.

Základní charakteristiky

Warmpeace Viking 1200 je zimní spacák plněný kachním peřím s poměrem prachového peří a pírek 90/10, přičemž tento poměr má kladný vliv na jeho izolační vlastnosti, na nichž se pozitivně projevuje i mumiový tvar. Plnivost přitom činí 600 CUIN, což je standardní hodnota u kvalitních spacích pytlů. Daný model má také kapuci s pružnou tkanicí, jež umožňuje stažení kolem hlavy, a opatřen je také stahovacím límcem kolem ramen. To spolehlivě zabraňuje úniku tepla.

Tento spacák, který má praktickou kapsičku, je také pevný a odolný, a to i díky materiálu Loft Nylon DWR+., který navíc velmi dobře odpuzuje vodu. Warmpeace Viking 1200 si lze pořídit ve třech délkách – 170, 180 a 195 cm. Hmotnost jednotlivých variant činí 1 560, 1 720 a 1 900 g, nejedná se tedy ani zdaleka o nejtěžší řešení na trhu. Se spacákem dostanete i kompresní pytel, přesto má po sbalení rozměry 54 × 26 cm. Jedná se tedy o rozměrnější variantu, s čímž je třeba počítat.

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Warmpeace Viking 1200 patří k nejlépe hodnoceným zimním spacákům mezi samotnými uživateli. Konkrétně jsou kvitovány jeho izolační vlastnosti, díky kterým je tento model často využíván i na sněhu. Navíc je dle řady zkušeností vnější a vnitřní materiál příjemný na dotyk. Kladně hodnocena je rovněž kvalita zpracování. Někteří uživatelé mají výtky k vyšší pořizovací ceně, u spacího pytel do zimních podmínek se ovšem určitě nevyplatí šetřit.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Tento spací pytel sice není ani zdaleka nejlevnější, na druhou stranu jej můžete použít na sněhu, a to i při dosti nízkých teplotách. Hodí se tedy do zimních podmínek. Zaujme také kvalitním zpracováním, širokým rozpětím teplot, třemi variantami délek či příjemným vnějším materiálem. Navíc má praktickou kapsičku a umožňuje jednoduše stáhnout límec a kapuci. Nemá ovšem v balení skladovací pytel a po sbalení je poměrně dost objemný.

Porovnání s alternativami

Spacáky Warmpeace Viking patří k jednoznačně nejoblíbenějším řešením na trhu. K dispozici přitom máte i letní model 300, případně třísezónní varianty 600 a 900. Pokud ovšem hledáte vyloženě zimní spacák, recenzovaný produkt si můžete pořídit i ve variantě Wide, která má větší šířku v ramenou i v nohách. Pokud by pro vás byly i tyto rozměry stále příliš úzké, zaměřit se můžete na Warmpeace Extender, což je vpínací klín pro rozšíření péřových spacáků s touto značkou.

Závěrečné shrnutí

Zimní spacák Warmpeace Viking 1200 je vhodným řešením pro všechny, kteří hledají vak ke spaní vhodný i pro nízké teploty a použití na sněhu. Tento model je kvalitní, má výborné izolační vlastnosti a rozhodně neodradí ani svým komfortem. Vzhledem k vyšší ceně si nicméně musíte dobře rozmyslet, zda jeho vlastnosti skutečně využijete. Při nákupu je třeba počítat také s většími rozměry po sbalení, což nemusí být při zimních expedicích dvakrát praktické.

8 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Warmpeace Viking 1200 | Hodnocení: Velmi dobré
Petr Šindelář
Redaktor

Petr pracuje jako externí copywriter a redaktor již 14 let, takže má se psaním článků opravdu bohaté zkušenosti. Na Arecenzích se věnuje zejména outdoorovým a sportovním tématům. Ve volném čase se věnuje literatuře, historii, psychologii, kinematografii, sportu a zdravému životnímu stylu.


Diskuze a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud máte důležitou zprávu a očekáváte naši odpověď, oslovte nás přes e-mail.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Warmpeace Viking 1200

Warmpeace Viking 1200

8 500 Kč Orientační cena