Recenze Xiaomi Mi Box S (2nd Generation) - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Xiaomi Mi Box S (2nd Generation)

Výborné Celkové hodnocení

Vítěz srovnání v kategorii Multimediální centra

Klady

  • Podpora 4K Ultra HD
  • Plynulý obraz
  • Kvalitní zvuk
  • Ovládání hlasem
  • Příznivá cena

Zápory

  • Ovladač bez čísel
  • Ovládání bez češtiny
  • Krátký HDMI kabel
1 300 Kč Orientační cena

Xiaomi Mi Box S je dlouhodobě oblíbené multimediálním centrum, které jsme ostatně sami ocenili jako vítěze našeho srovnání. Aktuálně jej ovšem již nahradil model druhé generace, který ještě vylepšuje některé jeho vlastnosti. Proto je nyní populárnější právě toto řešení.

Základní charakteristiky

Xiaomi Mi Box S (2nd Generation) zajišťuje kvalitní obraz ve 4K Ultra HD rozlišení. Na vizuálním zážitku se navíc podílí i Dolby Vision a HDR10+. Dané technologie mají kladný vliv na jas, kontrast i barvy. S tímto multimediálním centrem si ovšem na své nepřijde pouze zrak. Technologie Dolby Atmos a DTS-HD totiž zajišťují i vysoce kvalitní audio zážitek při sledování filmů. Budete si je ostatně moci užít se špičkovým prostorovým zvukem.

Dané zařízení má rovněž výkonný čtyřjádrový procesor, který je dnes standardem. Společně s dostačující pamětí přitom zajišťuje plynulejší zážitek. Xiaomi Mi Box S druhé generace je možné ovládat za pomoci výkonného Bluetooth dálkového ovládání, ale využít je možné rovněž Google Assistant, který umožňuje hlasové ovládání. Funkce jako Chromecast Built-in navíc usnadňují promítání obsahu z chytrých zařízení do televize.

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Xiaomi Mi Box S druhé generace je hned od svého vydání uživateli hodnoceno velmi kladně. Kvitována je rychlost načítání, plynulý obraz bez sebemenšího zadrhávání, stejně jako jeho kvalita. Velmi dobře hodnocena je také příznivá cena, nenáročnost zapojení či snadné ovládání. Výtky na druhou stranu míří k ovladači bez čísel, krátkému HDMI kabelu (délka pouze jeden metr) a také ke skutečnosti, že hlasové ovládání nezná češtinu.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Multimediální centrum Xiaomi Mi Box S (2nd Generation) zaujme kvalitou obrazu i zvuku, ale také plynulostí bez zadrhávání, což je u podobných zařízení zásadní. Potěší rovněž rychlost načítání a od nákupu pochopitelně neodradí ani příznivá cena, neboť dané zařízení rozhodně patří k těm levnějším. Za zápory lze považovat pouze drobnější nedostatky, mezi které patří neznalost češtiny hlasového ovládání. To však skutečně není nijak zásadní.

Porovnání s alternativami

Jak už jsme zmínili výše (a napovídá to i sám název), recenzovaný produkt je nástupcem zařízení Xiaomi Mi Tv Box S, které bylo (minimálně v českých obchodech) dlouhodobě nejoblíbenější. Aktuálně už má ovšem např. nižší kvalitu obrazu („pouze“ 4K) než jeho nástupce, přičemž cenově je v podstatě srovnatelné. Mezi další vysoce kvalitní multimediální centra za příznivou cenu patří např. Strong SRT 41, což je přenosné minizařízení.

Závěrečné shrnutí

Xiaomi Mi Box S (2nd Generation) je plnohodnotným nástupcem svého předchůdce, který byl u českých uživatelů dlouhodobě nejoblíbenější. Přináší přitom opět vylepšenou kvalitu obrazu i zvuku, přičemž se budete moci spolehnout také na plynulý obraz bez sebemenšího zadrhávání. Přesto dané centrum seženete za velmi dobrou cenu. Ačkoli se nemůže rovnat některým (výrazně) dražším zařízením, aktuálně se v této oblasti zřejmě jedná o nejlepší možné řešení.

Parametr Tento produkt
Operační systém

Google TV

Operační paměť (GB)

2

Kapacita pevného disku (GB)

8

Full HD

Ano

Podpora 4K

Ano

Podpora 8K

Ne

Wi-Fi

Ano

HDMI

Ano

Google Assistant

Ano

Amazon Alexa

Ne

1 300 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Xiaomi Mi Box S (2nd Generation) | Hodnocení: Výborné
Petr Šindelář
Redaktor
Petr je redaktor, který se psaním textů živí více než 13 let. Věnoval se přitom rozmanitým tématům. Své zkušenosti zúročil i při srovnání nejlepších multimediálních center, která máte aktuálně k dispozici. Rozhodl se příliš nezohledňovat přítomný hardware, protože mu ne každý zájemce o koupi rozumí, ale spíše se zaměřil na konkrétní vlastnosti. Petr se navíc věnuje i příbuzným tématům z oblasti elektroniky, jako jsou set-topy boxy DVB-T2.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Xiaomi Mi Box S (2nd Generation)

Xiaomi Mi Box S (2nd Generation)

1 300 Kč Orientační cena