Menu

Recenze a srovnání Xiaomi Mi Electric Shaver S500

Dobré Celkové hodnocení

v kategorii Frézkové holicí strojky

Klady

  • Nabíjení přes USB-C
  • Slušná výdrž baterie
  • Rychlonabíjení

Zápory

  • Nemá ergonomický tvar
  • Nemá zastřihovač
  • Nelze použít ve sprše
1 100 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Xiaomi nepatří mezi typické výrobce holicích strojků, portfolio výrobků této značky se však neustále rozšiřuje, a tak není překvapením, že se pustila i do této oblasti. Model Xiaomi Mi Electric Shaver S500 zaujme nízkou cenou a dobrými základními parametry, nechybí mu však u některé pokročilejší funkce. V základu se jedná o frézkový strojek, takže by měl zvládnout i delší vousy. Nabídne 3 holicí hlavice, stejně jako drtivá většina ostatních strojků na trhu.

Funguje na dobíjecí akumulátor, což je dnes nejběžnější způsob napájení holicích strojků. Plné nabití trvá 120 minut, výdrž baterie se pohybuje okolo 60 minut, ve srovnání to můžeme označit za lepší průměr. Lze ho použít i zapojený do elektrické sítě, což nelze u vodotěsných modelů. Jedná se o výhodu i nevýhodu zároveň, nemusíte čekat na dobití, ale zase si ho s sebou nevezmete do sprchy.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Xiaomi

Způsob holení

Suché/mokré

Napájení

Akumulátor / ze sítě

Doba nabíjení (min)

120

Výdrž baterie (min)

60

Počet holicích hlav/planžet

3

Spotřeba energie (W/h)

3

Hmotnost (g)

360

Hodnocení funkcí a vybavení

Jak už napovídá způsob napájení, strojek není přímo vodotěsný. Konkrétně se sice chlubí voděodolností označenou jako IPX7, výrobce ho ale nedoporučuje brát s sebou do sprchy. Na druhou stranu ho ale můžete s klidem omýt pod vodou, což výrazně ulehčí proces čištění. Pro všechny případy najdete v balení také čisticí kartáček, což bývá standardem téměř vždy. Dnes už existují i strojky se speciální samočisticí stanicí, ty už se ale pohybují v mnohem vyšší cenové kategorii.

Z klasických funkcí nabídne cestovní zámek, který se hodí při převážení. Cestovní pouzdro v balení nenajdete, díky zámku a krytu ale nebude úplně potřeba. Strojek se dá nabíjet skrze USB-C, takže s sebou na cesty nemusíte brát adaptér, stačí zabalit samotný strojek.

Parametr Tento produkt
Vodotěsnost

Ne

Samočisticí stanice

Ne

Čisticí kartáček v balení

Ano

Omyvatelnost vodou

Ano

Cestovní zámek

Ano

Zastřihovač

Ne

Rychlonabíjení

Ano

Cestovní pouzdro v balení

Ne

Hodnocení ostatních uživatelů

Jelikož má značka Xiaomi na trhu s holicími strojky pouze několikaletou historii, nestihli její produkty nasbírat velké množství hodnocení. Ty existující jsou však převážně kladné a zákazníci si pochvalují, že holicí strojek splnil jejich očekávání. Mezi výhodami v recenzích uvádí hezký design, nízkou cenu a oceňují nabíjení skrze USB-C. Na druhou stranu se jim nelíbí, že v balení nedostali nabíjecí adaptér, který si musíte zajistit samostatně. Všechny uživatelské recenze najdete na portálu Heureka.

Hlavní výhody a nevýhody

Mezi výhody holicího strojku Xiaomi Mi Electric Shaver S500 patří nízká cena a slušné základní parametry. Tím máme na mysli poměrně dlouhou výdrž na jedno nabití 60 minut, nízkou spotřebu a standardní hmotnost. Na strojku se zkrátka nízká cena nijak výrazně neprojevuje v jeho negativních vlastnostech. Musíme však zmínit absenci zastřihovače, který většina ostatních strojků nabízí a hodí se pro vytváření kontur. Jeho tělo nemá navíc ergonomický tvar a žádné protiskluzové prvky, takže by se někomu mohl hůře držet.

Porovnání s alternativami

Holicí strojek Xiaomi patří do podobné cenové kategorie jako Philips Series 1000 S1231/41, ten má i stejný počet hlavic. Philips patří mezi zavedené značky a na trhu má své čestné místo, spousta uživatelů na něj nedá dopustit. Máte tak větší šanci, že v případě poruchy na strojek seženete náhradní díly a mnohem snadněji se vám budou hledat i náhradní hlavice. Musíte se ale smířit s o něco nižší výdrží baterie pouze 40 minut a přijdete o funkci rychlonabíjení. U strojků, které lze používat zapojené do sítě, ji ale považujeme za poněkud zbytečnou.

Závěr

Xiaomi Mi Electric Shaver S500 je zajímavým produktem od ne příliš typického výrobce holicích strojků. Nabídka slušnou výdrž baterie, můžete ho umývat pod vodou a v základních parametrech nijak nezaostává. Můžete ho použít na suché i mokré holení, takže se hodí i pro muže s citlivější pokožkou. Musíte se však smířit s chybějícím zastřihovačem, nemá cestovní pouzdro a nemůžete ho používat ve sprše. Pokud ale hledáte cenově dostupný strojek s minimalistickým designem, pak by vám mohl vyhovovat.

Je-li pro vás vodotěsnost strojku důležitá, pak doporučujeme sáhnout po modelu Philips Series 5000 S5583/38, za který si ale musíte trochu připlatit.

1 100 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Xiaomi Mi Electric Shaver S500 | Hodnocení: Dobré
Martina Moresová
Redaktorka
Martina je redaktorka, která v hlubinách internetu ráda pátrá po zajímavých produktech. Dohledává si i další fakta a recenze, aby vše mohla dát do souvislostí. Poskytne tak čtenářům ucelený přehled. Holení se na našich stránkách věnuje i v dalších tématech. Poradí, jaké kroky by lidé měli před a po holení dodržovat, aby pokožka utrpěla co nejméně. Dokáže také říci, které strojky nejlépe oholí dohladka nebo naopak upraví i několikadenní strniště.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Xiaomi Mi Electric Shaver S500

Xiaomi Mi Electric Shaver S500

1 100 Kč Orientační cena