Menu

XP DEUS II 28 FMF RC WS6 – Recenze, testy a srovnání

Výborné Celkové hodnocení

Pro náročné v kategorii Detektory kovů pro pokročilé

Klady

  • Špičkové provedení a funkčnost
  • Śiroké možnosti nastavení
  • Vodotěsnost do 20 m
  • Bezdrátová sluchátka
  • Pětiletá záruka

Zápory

  • Vysoká cena
  • Náročnější na ovládání
33 300 Kč Orientační cena

Podíváte-li se na cenu tohoto detektoru kovu, možná se vám bude zdát poněkud vysoká. Dané zařízení od společnosti XP je ovšem opravdu špičkové a splní snad všechny požadavky náročných uživatelů. Samotný detektor dostanete navíc i s velmi kvalitními sluchátky WS6, která mohou fungovat i jako samostatná jednotka.

Základní charakteristiky

U zařízení XP DEUS II je možné propojit cívku, hlavní jednotku, sluchátka a dohledávačku, a to bezdrátově, přičemž spolu komunikují bez jakéhokoli zpoždění. Cívka FMF má přitom průměr 28 cm a lze zvolit jednu ze 49 pracovních frekvencí od 4 to 45 kHz. Dokáže tedy najít velmi variabilní předměty, a to i ve větších hloubkách. Zařízení je navíc kompletně vodotěsné až do hloubky 20 m, takže se jedná o vhodné vybavení i pro hledače pokladů pod vodou.

XP DEUS II 28 FMF RC WS6 umožňuje využít 12 továrních a 12 uživatelských nastavení. Tento detektor kovů samozřejmě dává možnost nastavit citlivost a zaujme i schopností diskriminovat železo, což je praktická funkce. Součástí balení je navíc i příslušenství na nabíjení a aktualizaci detektoru. Na veškeré vybavení (vyjma baterie) navíc budete mít prodlouženou 5letou záruku, takže můžete o produktu uvažovat bez obav o své finance.

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Detektor kovů XP DEUS II i další doplňky byly vyrobeny ve Francii, což už může být jistá záruka kvality. Samotní uživatelé vyzdvihují absenci kabelů, multifrekvenčnost, možnost nastavení vlastních programů, vysoce kvalitní provedení a velmi dobrou funkčnost. Podle některých názorů může na druhou stranu chvíli trvat, než se s daným zařízením naučíte plně pracovat. To ale rozhodně není určeno pro začátečníky, ale pro zkušené hledače pokladů.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Dané zařízení umožňuje bezdrátové hledání na souši i ve vodě, a to až do hloubky 20 m. Díky provedení cívky navíc umožňuje nacházet velmi variabilní předměty, což mnohé další detektory nedovedou. Zaujme rovněž širokými možnostmi nastavení, a to včetně vlastních programů, stejně jako výběrem pracovních frekvencí a kvalitními sluchátky. Musíte ovšem počítat s vysokou pořizovací cenou i s nevhodností pro začátečníky.

Porovnání s alternativami

Detektor kovů XP DEUS II 28 FMF RC WS6 aktuálně patří k nejlepším zařízením na trhu pro pokročilé a náročné uživatele. Jako nejbližší alternativu můžeme uvést XP DEUS II 28 FMF RC WSA II, což je v podstatě totožné zařízení, jen je opatřeno sluchátky WSA II. Pořídit si je možné rovněž XP DEUS II 22 FMF RC WS6, což je stejný detektor jako recenzovaný produkt, jen má menší cívku (22 cm). Zároveň je ale o něco levnější.

Závěrečné shrnutí

XP DEUS II 28 FMF RC WS6 je detektor kovu s kvalitními sluchátky, na který získáte již při nákupu prodlouženou 5letou záruku. Navíc velmi dobře funguje, umožňuje hledat variabilní předměty, je vodotěsný a nabízí i široké možnosti nastavení. Vzhledem k tomu je ovšem vhodný pro uživatele s dostatečnými zkušenostmi. Začátečníci by tedy o něm přemýšlet neměli, a to i vzhledem k vysoké pořizovací ceně. V našem výčtu najdou vhodnější produkty.

Parametr Tento produkt
Typ

Digitální

Průměr cívky (cm)

28

Frekvence (kHz)

4 až 45

Hmotnost (kg)

1,1

Nastavení citlivosti

Ano

Nastavení detekce druhu kovu

Ano

Nastavení hlasitosti

Ano

Diskriminace

Ano

Pinpoint

Ano

33 300 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: XP DEUS II 28 FMF RC WS6 | Hodnocení: Výborné
Petr Šindelář
Redaktor
Petr je dlouholetý redaktor, který se soustředí na oblast e-marketingu, tedy na obchod probíhající v elektronickém prostředí. Své letité zkušenosti zohlednil i při výběru aktuálně nejlepších detektorů kovů, které slouží k hledání objektů pod zemí. Tuto aktivitu si navíc sám několikrát vyzkoušel, a to s různými přístroji, takže vám dokáže srozumitelně vysvětlit, jaký je rozdíl mezi analogovým a digitálním zařízením, nebo jakou roli hraje diskriminace, frekvence, ale také další důležité parametry.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze XP DEUS II 28 FMF RC WS6

XP DEUS II 28 FMF RC WS6

33 300 Kč Orientační cena