Recenze a test Cub Cadet LR2 NR76 | Arecenze
Menu

Recenze a porovnání Cub Cadet LR2 NR76

Doporučujeme Při nákupu v kategorii traktorů pro plochu do 2500 m2

Datum doporučení: Červen 2021

91,5 % Celkové hodnocení
  • Vysoký objem motoru
  • Dokáže mulčovat
  • Velká palivová nádrž
  • Minimální výška sečení 38 mm
  • Průměrný počet stupňů výšky sečení
  • Průměrný výkon motoru
57 000 Kč Orientační cena

Základní údaje

Cub Cadet LR2 NR76 je zahradní rider, který potěší i náročnější uživatele, svým výkonem se může rovnat i traktorům vhodným na větší plochy. Tento model je doporučován do 3 000 m2 a díky silnějšímu motoru by mohl dobře obstát i v náročnějším, například mírně kopcovitém terénu. Nabídne množství pokročilých funkcí za poměrně adekvátní cenu.

Hodnocení parametrů sečení 

Jednoválcový, čtyřtaktový motor o objemu 420 ccm nabídne v době srovnání (červen 2021) nadprůměrně vysoký výkon 11,6 HP a vyvine 2 900 otáček za minutu. Do palivové nádrže se najednou vejde téměř 5 l paliva, proto by nemuselo být nutné nádrž příliš často doplňovat, záleží samozřejmě na využití rideru. Díky ukazateli však budete vědět, kdy je potřeba nádrž doplnit.

Převodovka je hydrostatická, rider je opatřen jen jedním nožem, což je ale u podobných modelů typické. Výšku sečení je možné nastavit v pěti stupních od 38 do 95 mm, zejména spodní hranice je vyšší oproti konkurenčním modelům, kde může nejnižší hodnota začínat i na 2 cm. Objem sběrného koše dosahuje 200 l, což představuje průměr a koš by tak nemuselo být potřeba příliš často vysypávat. Ukazatel potřeby vyprázdnění najdete i zde.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Cub Cadet

Počet válců

1

Výkon (HP)

11,6

Objem motoru (ccm)

420

Typ převodovky

Hydrostatická

Objem nádrže (l)

4,9

Šířka záběru (cm)

76

Výška sekání (mm)

38-95

Počet stupňů výšky sekání

5

Počet nožů

1

Objem sběrného koše (l)

200

Mulčování

Ano

Hmotnost (kg)

145


Hodnocení funkcí

Z hlediska funkcí toho dokáže rider Cub Cadet nabídnout vcelku hodně. Kromě sbírání do koše je možné sečenou trávu také odhazovat bočním výhozem a dostupná je také funkce mulčování, která se postará o péči o váš trávník v podobě jeho hnojení. Potěší také nejmenšími detaily, jako je schránka na uložení pití.

Klady a zápory

Za hlavní benefity rideru LR2 NR76 považujeme vysoký objem motoru 420 ccm. Jelikož se však jedná pouze o jednoválcový motor, je celkový výkon rideru 11,6 průměrnou hodnotou. Výhodou je možnost mulčování, kterou nenabízí všechny podobné stroje na trhu, a díky objemnější palivové nádrži by nemělo být nutné ji často dolévat. Za negativa potom můžeme označit průměrný počet stupňů výšky sečení, kterých je pět, nejnižší navíc začíná až na 38 mm.

Naše hodnocení a závěr

Tento zahradní rider můžeme doporučit i náročnějším uživatelům, kteří si potrpí na kvalitního pomocníka v péči o zahradu. Cena stroje poměrně odpovídá jeho funkcím a výkonu, potěší například funkcí mulčování, objemným košem i palivovou nádrží. Motor má vysoký objem, ale vzhledem k jen jednomu válci je celkový výkon průměrný, i tak by však měl dostačovat i do svažitých terénů. Maximální doporučovaná plocha dosahuje 3 000 m2. Sháníte-li levnější model, doporučujeme Hecht 5161.

57 000 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: Cub Cadet LR2 NR76 | Hodnocení: 91,5 %
Jakub Gulec pojal za svou roli technického odborníka v naši redakci. Věnuje se srovnání zahradní techniky a náčiní. Studiu tématu zahradních traktorů a sekačk věnoval hodně času, bez obtíží vám tak v článku vysvětlí rozdíl mezi hydrostatickou a mechanickou převodovkou. Jeho recenze najdete také u vyžínačů, strunových i bubnových sekaček.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Cub Cadet LR2 NR76

Cub Cadet LR2 NR76

57 000 Kč Orientační cena