Recenze a test VeGA V 12577 | Arecenze
Menu

Recenze a porovnání VeGA V 12577

80,6 % Celkové hodnocení

v kategorii Zahradní traktory

Klady

  • Slušná cena
  • Široký rozsah nastavení výšky sečení
  • Přívětivá hmotnost

Zápory

  • Mechanická převodovka
  • Průměrný počet stupňů výšky sečení
40 000 Kč Orientační cena

Základní údaje

Zahradní traktor VeGA V 12577 se řadí mezi rozměrově menší stroje, které jsou také často označovány jako ridery. Jedná se zkrátka o drobnější traktůrek určený pro menší sečené plochy, avšak svou práci si jistě odvede. Model má jednoválcový motor o objemu 344 kubických centimetrů, což se dá označit za poměrně běžný parametr v dané skupině strojů (říjen 2020). Výkon se pohybuje okolo 12,5 koňských sil a záběr sečení je spíše průměrných 77 cm. I z těchto charakteristik vyplývá, že je tento traktor určený pro zahrady či travnaté plochy do rozlohy okolo 2 500 m2. Oproti tomu objem nádrže 4,2 litru je spíše nadstandardní hodnota, což potěší, protože si ušetříte časté dolévání pohonných hmot. 

Převodovka tohoto traktoru je mechanická, což je sice levnější varianta, avšak oproti tomu hydrostatický mechanismus u jiných strojů nabízí pohodlnější ovládání. Celý traktor váží okolo 160 kilogramů, což je v rámci kategorie malých traktorů celkem dobré. Do sběrného koše se vejde objem trávy až 200 litrů.

Parametr Tento produkt
Výrobce

VeGA

Počet válců

1

Výkon (HP)

12,5

Objem motoru (ccm)

344

Typ převodovky

Mechanická

Objem nádrže (l)

4,2

Šířka záběru (cm)

77

Výška sekání (mm)

20-90

Počet stupňů výšky sekání

5

Počet nožů

1

Objem sběrného koše (l)

200

Mulčování

Ano

Hmotnost (kg)

160

Funkce

O samotné sečení se stará mechanismus s jedním nožem a můžete si nastavit výšku sečení od 20 do 90 milimetrů (5 nastavitelných stupňů). To považujeme za velmi dobrý parametr, rozpětí maximální a minimální délky je poměrně velké. S tímto traktorem můžete dokonce mulčovat, což je proces, kdy je sečená tráva rozsekána na jemné kousky a vyhazována zpět na trávník, což pomáhá hnojení. Stroj zvládá boční i zadní výhoz trávy. 

Naše hodnocení a závěr

VeGA V 12577 je menší zahradní traktor. Dá se označit za takzvaný rider určený pro menší plochy do 2 500 m2. Výhodou je přívětivá cena a slušný standard parametrů. Tento model pohání jednoválcový motor o objemu 344 cm3 s výkonem přes 12 koňských sil, sečení obstarává jeden nůž a můžete si zvolit široký rozptyl výšky sečení (20 až 90 mm) na pěti stupních. Záběr sečení je 77 centimetrů, převodovka je mechanická, což je levnější, ale méně pohodlná varianta. Do sběrného koše se vejde objem až 200 litrů trávy. Celková hmotnost stroje dosahuje 160 kg.

Jestliže ale hledáte zahradní traktor pro větší plochy, pak byste měli zamířit do vyšší kategorie. Jednou z variant je například model MTD LE 180/92 H.

40 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: VeGA V 12577 | Hodnocení: 80,6 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub pojal za svou roli technického odborníka v naši redakci. Věnuje se srovnání zahradní techniky a náčiní. Studiu tématu zahradních traktorů a sekačk věnoval hodně času, bez obtíží vám tak v článku vysvětlí rozdíl mezi hydrostatickou a mechanickou převodovkou. Jeho recenze najdete také u vyžínačů, strunových i bubnových sekaček.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze VeGA V 12577

VeGA V 12577

40 000 Kč Orientační cena