Menu

Recenze a porovnání MTD LE 180/92 H

94,8 % Celkové hodnocení

Nejlepší cena/výkon v kategorii Zahradní traktory

Klady

  • Vysoký výkon
  • Dvouválcový motor
  • Dobrý rozsah výšky sečení

Zápory

  • Vysoká cena
  • Vysoká hmotnost
  • Neuvedený počet stupňů výšky sečení
90 000 Kč Orientační cena

Základní údaje

Traktor MTD LE 180/92 H osloví uživatele, kteří hledají střední cestu, co se týče rozsahu sečení. Jeho výhodou je silný motor a také velký rozsah nastavení výšky sečené trávy. 

Hodnocení parametrů sečení

Tento model disponuje dvouválcovým motorem o objemu 656 cm3, což je vysoce nadprůměrná hodnota, která přináší velmi slušnou sílu stroje. Ta se projevuje i ve výkonu až 18 koňských sil, který by měl znamenat bezproblémové zdolávání i náročnějších terénů a hustého porostu. Pozitivem je i hydrostatická převodovka.

Traktor nabízí také slušnou kapacitu sběrného koše 240 l a odpovídající objem palivové nádrže 3,8 l. Oba tyto parametry lze považovat za naprosto dostačující pro sekání běžných zahradních ploch. Společně se šířkou záběru 92 cm předurčují výše zmíněné parametry traktor za vhodný pro plochy s rozlohou nad 3 000 m2, takže pro zahrádkáře, jejichž zahrada nemá zásadně větší rozměry bez problému postačí.

Parametr Tento produkt
Výrobce

MTD

Počet válců

2

Výkon (HP)

18

Objem motoru (ccm)

656

Typ převodovky

Hydrostatická

Objem nádrže (l)

3,8

Šířka záběru (cm)

92

Výška sekání (mm)

30-95

Počet nožů

2

Objem sběrného koše (l)

240

Mulčování

Ano

Hmotnost (kg)

249

Hodnocení funkcí

Standardem je mulčování, tedy hnojení za pomoci na drobno nasekané trávy, i zadní výhoz. Uživatel si může volit výšku sečení od 30 do 95 cm, bohužel ale výrobce neuvádí informaci o tom, kolik výškových stupňů daný stroj nabízí. 

Hodnocení uživatelů

Podle uživatelů, kteří traktor vyzkoušeli, jde o opravdu povedený kousek a pějí na něj chválu. Podle nich je traktor silný a zvládne i velmi svažitý terén. Oceňují také dobrou ovladatelnost a kvalitu zpracování. Občas se objevují komentáře, které zmiňují trochu vyšší spotřebu benzínu.

Hlavní klady a zápory

V dané kategorii strojů pro středně rozlehlé pozemky jde o velmi dobrý traktor se silným dvouválcovou pohonnou jednotkou, což není úplně běžná motorizace. Potěší také větší rozsah nastavení výšky sečení. Naopak je potřeba dodat, že v dané skupině strojů najdete i levnější kusy. Občas může být považovaná za nevýhodu i vyšší hmotnost.

Naše hodnocení a závěr

Celkově si traktor vede velmi dobře především v ohledu síly motoru a výkonu, v ostatních parametrech nabízí lehce nadprůměrné výsledky, což v součtu slibuje velmi kvalitní produkt. Pokud pro vás není překážkou vyšší cena, je tento traktor značky MTD dobrou volbou pro středně velké zahrady do 5 000 m2. Hlavním důvodem obsažení MTD LE 180/92 H do našeho žebříčku je jeho vysoký výkon, hydrostatická převodovka a dobrá kvalita komponent.

Pokud máte zájem o zahradní traktor pro podobnou sečnou plochu, ale chcete ušetřit několik tisíc, zkuste se podívat na recenzi traktoru CUB CADET LT2 NR92.

90 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: MTD LE 180/92 H | Hodnocení: 94,8 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub pojal za svou roli technického odborníka v naši redakci. Věnuje se srovnání zahradní techniky a náčiní. Studiu tématu zahradních traktorů a sekačk věnoval hodně času, bez obtíží vám tak v článku vysvětlí rozdíl mezi hydrostatickou a mechanickou převodovkou. Jeho recenze najdete také u vyžínačů, strunových i bubnových sekaček.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze MTD LE 180/92 H

MTD LE 180/92 H

90 000 Kč Orientační cena