Recenze a porovnání MTD LE 180/92 H

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii Traktory pro plochu do 5000 m2

Datum doporučení: Říjen 2017

Klady:

Skvělý výkon

Dvouválcový motor

Zápory:

Vyšší cena

Vysoká hmotnost

68 000 Kč
orientační cena

Základní údaje

Traktor MTD LE 180/92 H disponuje dvouválcovým motorem o objemu 656 cm3, což je vysoce nadprůměrná hodnota, která přináší velmi slušnou sílu stroje. Ta se projevuje i ve výkonu až 18 koňských sil, který by měl znamenat bezproblémové zdolávání i náročnějších terénů a hustého porostu. Pozitivem je i hydrostatická převodovka.

Traktor nabízí také slušnou kapacitu sběrného koše 240 l a odpovídající objem palivové nádrže 3,8 l. Oba tyto parametry lze považovat za naprosto dostačující pro sekání běžných zahradních ploch. Společně se šířkou záběru 92 cm předurčují výše zmíněné parametry traktor za vhodný pro plochy s rozlohou nad 3 000 m2, takže pro zahrádkáře, jejichž zahrada nemá zásadně větší rozměry bez problému postačí.

Parametr Tento produkt
Výrobce MTD
Počet válců  2
Výkon (HP)  18
Objem motoru (ccm)  656
Typ převodovky  hydrostatická
Objem nádrže (l)  3,8
Šířka záběru (cm)  92
Výška sekání (mm)  30-95
Počet stupňů výšky sekání  Neuvedeno
Počet nožů  2
Objem sběrného koše (l)  240
Mulčování  Ano
Hmotnost (kg)  249

Funkce

Standardem je mulčování, tedy hnojení za pomoci na drobno nasekané trávy, i zadní výhoz. Uživatel si může volit výšku sečení od 30 do 95 cm, bohužel ale výrobce neuvádí informaci o tom, kolik výškových stupňů daný stroj nabízí. 

Naše hodnocení a závěr

Celkově si traktor vede velmi dobře především v ohledu síly motoru a výkonu, v ostatních parametrech nabízí lehce nadprůměrné výsledky, což v součtu slibuje velmi kvalitní produkt. Pokud pro vás není překážkou vyšší cena, je tento traktor značky MTD dobrou volbou pro středně velké zahrady do 5 000 m2. Hlavním důvodem obsažení MTD LE 180/92 H do našeho žebříčku je jeho vysoký výkon, hydrostatická převodovka a dobrá kvalita komponent.

Pokud máte zájem o zahradní traktor pro podobnou sečnou plochu, ale chcete ušetřit několik tisíc, zkuste se podívat na recenzi traktoru CUB CADET LT2 NR92.

Další recenze

Kompletní porovnání