Menu

Recenze a porovnání MTD LE 180/92 H

Nejlepší cena/výkon v kategorii Zahradní traktory

Klady

  • Vysoký výkon
  • Dvouválcový motor
  • Dobrý rozsah výšky sečení

Zápory

  • Vysoká cena
  • Vysoká hmotnost
  • Neuvedený počet stupňů výšky sečení
90 000 Kč Orientační cena

Základní údaje

Traktor MTD LE 180/92 H osloví uživatele, kteří hledají střední cestu, co se týče rozsahu sečení. Jeho výhodou je silný motor a také velký rozsah nastavení výšky sečené trávy. 

Hodnocení parametrů sečení

Tento model disponuje dvouválcovým motorem o objemu 656 cm3, což je vysoce nadprůměrná hodnota, která přináší velmi slušnou sílu stroje. Ta se projevuje i ve výkonu až 18 koňských sil, který by měl znamenat bezproblémové zdolávání i náročnějších terénů a hustého porostu. Pozitivem je i hydrostatická převodovka.

Traktor nabízí také slušnou kapacitu sběrného koše 240 l a odpovídající objem palivové nádrže 3,8 l. Oba tyto parametry lze považovat za naprosto dostačující pro sekání běžných zahradních ploch. Společně se šířkou záběru 92 cm předurčují výše zmíněné parametry traktor za vhodný pro plochy s rozlohou nad 3 000 m2, takže pro zahrádkáře, jejichž zahrada nemá zásadně větší rozměry bez problému postačí.

Parametr Tento produkt
Výrobce

MTD

Počet válců

2

Výkon (HP)

18

Objem motoru (ccm)

656

Typ převodovky

Hydrostatická

Objem nádrže (l)

3,8

Šířka záběru (cm)

92

Výška sekání (mm)

30-95

Počet nožů

2

Objem sběrného koše (l)

240

Mulčování

Ano

Hmotnost (kg)

249

Hodnocení funkcí

Standardem je mulčování, tedy hnojení za pomoci na drobno nasekané trávy, i zadní výhoz. Uživatel si může volit výšku sečení od 30 do 95 cm, bohužel ale výrobce neuvádí informaci o tom, kolik výškových stupňů daný stroj nabízí. 

Hodnocení uživatelů

Podle uživatelů, kteří traktor vyzkoušeli, jde o opravdu povedený kousek a pějí na něj chválu. Podle nich je traktor silný a zvládne i velmi svažitý terén. Oceňují také dobrou ovladatelnost a kvalitu zpracování. Občas se objevují komentáře, které zmiňují trochu vyšší spotřebu benzínu.

Hlavní klady a zápory

V dané kategorii strojů pro středně rozlehlé pozemky jde o velmi dobrý traktor se silným dvouválcovou pohonnou jednotkou, což není úplně běžná motorizace. Potěší také větší rozsah nastavení výšky sečení. Naopak je potřeba dodat, že v dané skupině strojů najdete i levnější kusy. Občas může být považovaná za nevýhodu i vyšší hmotnost.

Naše hodnocení a závěr

Celkově si traktor vede velmi dobře především v ohledu síly motoru a výkonu, v ostatních parametrech nabízí lehce nadprůměrné výsledky, což v součtu slibuje velmi kvalitní produkt. Pokud pro vás není překážkou vyšší cena, je tento traktor značky MTD dobrou volbou pro středně velké zahrady do 5 000 m2. Hlavním důvodem obsažení MTD LE 180/92 H do našeho žebříčku je jeho vysoký výkon, hydrostatická převodovka a dobrá kvalita komponent.

Pokud máte zájem o zahradní traktor pro podobnou sečnou plochu, ale chcete ušetřit několik tisíc, zkuste se podívat na recenzi traktoru CUB CADET LT2 NR92.

90 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: MTD LE 180/92 H
Dana Široká
Redaktorka
Dana je redaktorka, která žije prakticky celý život v domě se zahradou. Sekání trávy patří mezi její oblíbené kratochvíle, proto si udržuje dobrý přehled na trhu se sekačkami i zahradními traktory. Na této stránce vám doporučí, podle čeho vybrat vhodný zahradní traktor a jaký by měl mít ideální výkon, počet nožů a funkce. Stará se také o samostatnou kategorii robotických sekaček.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze MTD LE 180/92 H

MTD LE 180/92 H

90 000 Kč Orientační cena