Menu

Recenze a porovnání MTD LE 180/92 H

Doporučujeme Při nákupu v kategorii traktorů pro plochu do 5000 m2

Datum doporučení: Říjen 2017

  • Vysoký výkon
  • Dvouválcový motor
  • Dobrý rozsah výšky sečení
  • Vysoká cena
  • Vysoká hmotnost
  • Neuvedený počet stupňů výšky sečení
66 000 Kč Orientační cena

Základní údaje

Traktor MTD LE 180/92 H disponuje dvouválcovým motorem o objemu 656 cm3, což je vysoce nadprůměrná hodnota, která přináší velmi slušnou sílu stroje. Ta se projevuje i ve výkonu až 18 koňských sil, který by měl znamenat bezproblémové zdolávání i náročnějších terénů a hustého porostu. Pozitivem je i hydrostatická převodovka.

Traktor nabízí také slušnou kapacitu sběrného koše 240 l a odpovídající objem palivové nádrže 3,8 l. Oba tyto parametry lze považovat za naprosto dostačující pro sekání běžných zahradních ploch. Společně se šířkou záběru 92 cm předurčují výše zmíněné parametry traktor za vhodný pro plochy s rozlohou nad 3 000 m2, takže pro zahrádkáře, jejichž zahrada nemá zásadně větší rozměry bez problému postačí.

Parametr Tento produkt
Výrobce MTD
Počet válců 2
Výkon (HP) 18
Objem motoru (ccm) 656
Typ převodovky Hydrostatická
Objem nádrže (l) 3,8
Šířka záběru (cm) 92
Výška sekání (mm) 30-95
Počet stupňů výšky sekání Neuvedeno
Počet nožů 2
Objem sběrného koše (l) 240
Mulčování Ano
Hmotnost (kg) 249

Funkce

Standardem je mulčování, tedy hnojení za pomoci na drobno nasekané trávy, i zadní výhoz. Uživatel si může volit výšku sečení od 30 do 95 cm, bohužel ale výrobce neuvádí informaci o tom, kolik výškových stupňů daný stroj nabízí. 

Naše hodnocení a závěr

Celkově si traktor vede velmi dobře především v ohledu síly motoru a výkonu, v ostatních parametrech nabízí lehce nadprůměrné výsledky, což v součtu slibuje velmi kvalitní produkt. Pokud pro vás není překážkou vyšší cena, je tento traktor značky MTD dobrou volbou pro středně velké zahrady do 5 000 m2. Hlavním důvodem obsažení MTD LE 180/92 H do našeho žebříčku je jeho vysoký výkon, hydrostatická převodovka a dobrá kvalita komponent.

Pokud máte zájem o zahradní traktor pro podobnou sečnou plochu, ale chcete ušetřit několik tisíc, zkuste se podívat na recenzi traktoru CUB CADET LT2 NR92.

66 000 Kč Orientační cena

Diskuze a poradna

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze MTD LE 180/92 H

MTD LE 180/92 H

66 000 Kč Orientační cena