Recenze a porovnání MTD LE 180/92 H

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii pro plochu do 2500 m2

Datum doporučení: Říjen 2017

Klady:

Skvělý výkon, silný motor

Zápory:

Vyšší cena a hmotnost

69 000 Kč
orientační cena

Základní údaje

Traktor MTD LE 180/92 H disponuje dvouválcovým motorem o objemu 656 cm3, což je vysoce nadprůměrná hodnota, která přináší velmi slušnou sílu stroje. Ta se projevuje i ve výkonu 13,4 kW, který by měl znamenat bezproblémové zdolávání i náročnějších terénů a hustého porostu.

Traktor nabízí také slušnou kapacitu sběrného koše 240 l a odpovídající objem palivové nádrže 3,8 l. Oba tyto parametry lze považovat za naprosto dostačující pro sekání běžných zahradních ploch. Společně se šířkou záběru 92 cm předurčují výše zmíněné parametry traktor za vhodný pro plochy s rozlohou zhruba 2500 m2, což není nikterak závratná hodnota, ale pro zahrádkáře, jejichž zahrada nemá zásadně větší rozměry bez problému postačí.

Parametr Tento produkt
Počet válců 2
Objem motoru (cm3)  656
Šířka záběru (cm)  92
Objem sběrného koše (l)  240
Objem nádrže (l)  3,8
Mulčování  Ano
Hmotnost (kg)  249

Funkce

Traktoru nechybí funkce mulčování, která umožňuje rozhoz posekané trávy zpět na trávník, aby zapříčinila jeho hnojení nebo standardní zadní výhoz. Chybí mu posilovač řízení, ale ten není k mání u většiny srovnatelných strojů, takže tuto absenci nelze považovat za žádnou katastrofu.

Naše hodnocení a závěr

Celkově si traktor vede velmi dobře především v ohledu síly motoru a výkonu, v ostatních parametrech nabízí lehce nadprůměrné výsledky, což v součtu slibuje velmi kvalitní produkt. Pokud pro vás není překážkou vyšší cena, je tento traktor značky MTD dobrou volbou. Hlavním důvodem obsažení MTD LE 180/92 H do našeho žebříčku je jak bylo již řečeno jeho perfektní výkon a nadprůměrná kvalita téměř všech komponent.

Další recenze

Kompletní porovnání