Recenze Cub Cadet XT3 QR106 - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a porovnání Cub Cadet XT3 QR106

96,1 % Celkové hodnocení

Vítěz srovnání v kategorii Traktory pro plochu nad 5000 m2

Klady

  • Velice výkonný motor Kawasaki
  • Velký objem nádrže a větší záběr nože
  • Široký rozsah nastavitelné výšky ve 12 úrovních

Zápory

  • Velmi vysoká cena
  • Pouze tříletá záruka od výrobce
140 000 Kč Orientační cena

 

Základní údaje

Americký výrobce Cub Cadet patří mezi špičku na trhu, je proto často doporučován i odbornými prodejci. Recenzovaný zahradní traktor Cub Cader XT3 QR106 má záběr široký nadstandardních 106 centimetrů, umožní přitom výhoz do sběrného koše, do stran i mulčování. Traktor je ostatně nadstandardní po všech stránkách, vyhoví přitom na plochách i 8 000 m2. Takový trávník je už opravdu rozsáhlý, pro představu tato hodnota přibližně odpovídá fotbalovému hřišti (7 140 m2).

Hodnocení parametrů sečení

Pod karoserií najdete vysoce kvalitní dvouválcový čtyřtakt Kawasaki s objemem 725 kubických centimetrů. To už samo o sobě napovídá hodně o výsledném výkonu. Ten slibuje výrobce až na úrovni 21,5 koňských sil, ve srovnání s většinou produktů na trhu se jedná o hodnotu nadstandardní. Nemusíte se tak vůbec obávat svažitého terénu a na traktor se spolehnete i při tahání těžších břemen na vozíku. Přední náprava je přitom litinová, takže má pevnost skutečně vysokou.

V cenové hladině, ve které se Cub Cadet XT3 pohybuje, by byla mechanická převodovka neodpustitelná. Výrobce to ví, osadil do traktoru kvalitní převodovku hydraulickou. Uzávěrka diferenciálu je klasicky mechanická. Zajímavá je možnost nastavit výšku sečení už od 25 mm, maximálně pak na 100 mm. Většina zahradních traktorů seče až od 30 mm. Výškových poloh je přitom k nastavení 12. Sběrný koš pojme až 360 litrů, plná nádrž odpovídá 11,4 litrům paliva.

 

Parametr Tento produkt
Výrobce

Cub-Cadet

Počet válců

2

Výkon (HP)

21,5

Objem motoru (ccm)

725

Typ převodovky

Hydrostatická

Objem nádrže (l)

11,4

Šířka záběru (cm)

106

Výška sekání (mm)

25-100

Počet stupňů výšky sekání

12

Počet nožů

2

Objem sběrného koše (l)

360

Mulčování

Ano

Hmotnost (kg)

268

Hodnocení funkcí

Mezi funkcemi najdete nejen mulčování, které je pro opravdu zdravý trávník nezbytné, ale také další vymoženosti dražších zahradních traktorů. Jedná se kupříkladu o elektrické vysypávání sběrného koše. Standardem jsou LED světlomety i nárazník. Dočkáte se ale také Bluetooth připojení, které vám do telefonů přenese počítadlo motohodin i servisní intervaly. Potěší i sedadlo s područkami, to je pro pohodlné řízení vítaným doplňkem.

Názory uživatelů a dalších expertů

V době psaní této recenze (červenec 2022) nebyly dostupné žádné recenze uživatelů. Pro tento konkrétní model jsme nedohledali ani hodnocení odborníků. Na videu níže se ale můžete podívat, jak si traktor v testu poradil s opravdu vysokou trávou.

Na druhém videu je test jednoho z prodejců. Ve videu testuje traktor stejné třídy v odlehčené variantě. Konkrétně se můžete podívat na manévrovací schopnosti traktoru Cub Cader XT3 QR106 a jeho dobrou schopnost jízdy v náročném terénu.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Z našeho pohledu je tím nejpřínosnějším, co traktor nabízí, kombinace vysokého výkonu a kvalitní hydrostatické převodovky. Motory Kawasaki nejsou světoznámé náhodou, kombinují v sobě totiž vysokou kvalitu dílenského zpracování s velkou silou. Objem nádrže na 11,4 litru je nadstandardní, dokonce i v poměru k objemu motoru. Stejně tak potěší velký záběr nožů a široký rozsah nastavení výšky sečení ve 12 úrovních.

Trochu nás zarazila pouze tříletá záruka výrobce. V cenové hladině produktu se setkáte spíše s pětiletou zárukou. Na druhou stranu jsou na tom kvalitativně traktory Cub Cadet dlouhodobě opravdu dobře, nemusíte tak mít nějaké větší obavy z poruch. Co ale nepotěší je vysoká cena. Pokud hledáte traktůrek na zahradu, nemusí být tato varianta optimální. Jestliže ale sháníte kvalitní stroj na velké plochy, cenu si snadno zdůvodníte. Traktor se vám totiž osvědčí svou pracovitostí.

Porovnání s alternativami

Jako zajímavá alternativa s podstatně nižší pořizovací cenou se nabízí model Stiga Estate 6102 HW. S nižší cenou ale přichází také kompromisy. Oproti traktoru Cub Cadet XT3 obdržíte motor s výkonem pouze 14 koňských sil, což vám na běžné zahradě rozhodně postačí, do svažitého terénu nebo pro velké pozemky ale potřebujete spíše více.

Také výška sečení je nastavitelná jen v rozsahu 30–90 milimetrů a to pouze v 7 výškových úrovních. Co ale zůstává je hydrostatická převodovka, velký objem sběrného koše i vysoká kvalita provedení. Suma sumárum pro běžnou úpravu větší zahrady doporučujeme spíše model Stiga Estate 6102 HW, který vašim požadavkům pravděpodobně výborně vyhoví. Na velké plochy, svažitý terén či nárazově udržované pozemky doporučujeme ale volit výkonnější a kvalitnější Cub Cadet XT3.

Závěrečné shrnutí

Cub Cadet XT3 QR106 je americký zahradní traktor s výkonným a vysoce kvalitním motorem Kawasaki. Pyšní se 23 koňskými silami, záběrem 106 centimetrů, elektricky vysypatelným košem a hydrostatickou převodovkou. Vyhoví všem uživatelům, kteří hledají spolehlivý traktor se silným motorem na velké či svažité plochy. Dostupné je také širší spektrum doplňkového vybavení. Pokud ale hledáte výborný traktor na běžnou zahradu, pravděpodobně si bohatě vystačíte s modelem Stiga Estate 6102 HW.

140 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Cub Cadet XT3 QR106 | Hodnocení: 96,1 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub pojal za svou roli technického odborníka v naši redakci. Věnuje se srovnání zahradní techniky a náčiní. Studiu tématu zahradních traktorů a sekačk věnoval hodně času, bez obtíží vám tak v článku vysvětlí rozdíl mezi hydrostatickou a mechanickou převodovkou. Jeho recenze najdete také u vyžínačů, strunových i bubnových sekaček.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Cub Cadet XT3 QR106

Cub Cadet XT3 QR106

140 000 Kč Orientační cena