Menu

Recenze a porovnání Cub Cadet LT2 NR92

81,0 % Celkové hodnocení

v kategorii Zahradní traktory

Klady

  • Kvalitní motor
  • Poměrně nízká hmotnost
  • Dobrý rozsah výšky sečení

Zápory

  • Spíš průměrný výkon
  • Průměrný počet stupňů výšky sečení
  • Občas hlasitejší provoz
72 000 Kč Orientační cena

Základní údaje

Zahradní traktor Cub Cadet LT2 NR92 disponuje jednoválcovým motorem o objemu 420 cm3, který nabízí průměrnou sílu. Podobně je na tom i výkon až 12,7 koňských, který řadí stroj také mezi průměrné v dané kategorii. Celkově lze tedy konstatovat, že by měl traktor stačit pro zdolávání běžného až středně těžkého terénu a sečení i poněkud hustších porostů. K jeho překonání pomůže i hydrostatická převodovka.

Co se týče šířky záběru, která činí 92 cm, je pro sečení běžně velkých ploch okolo 3 až 4 tisíc m2 zcela dostačující. Nezklame ani objem sběrného koše sběrného koše 240 l a objem palivové nádrže 3,8 l, i u těchto parametrů je možné konstatovat, že pro běžného zahrádkáře jsou naprosto dostačující. 

Parametr Tento produkt
Výrobce

Cub-Cadet

Počet válců

1

Výkon (HP)

12,7

Objem motoru (ccm)

420

Typ převodovky

Hydrostatická

Objem nádrže (l)

3,8

Šířka záběru (cm)

92

Výška sekání (mm)

30-95

Počet stupňů výšky sekání

5

Počet nožů

2

Objem sběrného koše (l)

240

Mulčování

Ano

Hmotnost (kg)

195

Funkce

Z pohledu funkcí si stroj vede dobře, nechybí mu možnost mulčování, které umožní hnojení trávníku posekanou trávou, ani klasický zadní výhoz. Minimální výška sečení je 30 mm, maximální pak 95 mm. Jde tedy o standardní rozsah hodnot. Na výběr máte z pěti výškových stupňů, což je průměr. 

Naše hodnocení a závěr

Celkově se řadí Cub Cadet LT2 NR92 do kategorie zahradních traktorů pro průměrně rozlehlé zahrady okolo 3 až 4 tisíc m2, čemuž odpovídá také jeho cena. Je možné konstatovat, že poměr ceny a výkonu je u tohoto stroje zcela v pořádku a může být dobrou zákaznickou volbou. Hlavním důvodem umístění traktoru do našeho žebříčku je jeho slušná využitelnost, i přes jeho poměrně nízkou cenu. 

Jestliže hledáte stroj pro sekání středně rozlehlých ploch s vyšším výkonem a silou motoru, můžeme vám doporučit výrobek MTD LE 180/92 H.

72 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Cub Cadet LT2 NR92 | Hodnocení: 81,0 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub pojal za svou roli technického odborníka v naši redakci. Věnuje se srovnání zahradní techniky a náčiní. Studiu tématu zahradních traktorů a sekačk věnoval hodně času, bez obtíží vám tak v článku vysvětlí rozdíl mezi hydrostatickou a mechanickou převodovkou. Jeho recenze najdete také u vyžínačů, strunových i bubnových sekaček.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Cub Cadet LT2 NR92

Cub Cadet LT2 NR92

72 000 Kč Orientační cena