Recenze a porovnání CUB CADET LT2 NR92

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii Traktory pro plochu do 5000 m2

Datum doporučení: Říjen 2017

Klady:

Dobrý motor

Poměr ceny a výkonu

Zápory:

Průměrný počet stupňů výšky sečení

50 000 Kč
orientační cena

Základní údaje

Zahradní traktor CUB CADET LT2 NR92 disponuje jednoválcovým motorem o objemu 420 cm3, který nabízí průměrnou sílu. Podobně je na tom i výkon až 12,7 koňských, který řadí stroj také mezi průměrné v dané kategorii. Celkově lze tedy konstatovat, že by měl traktor stačit pro zdolávání běžného až středně těžkého terénu a sečení i poněkud hustších porostů. K jeho překonání pomůže i hydrostatická převodovka.

Co se týče šířky záběru, která činí 92 cm, je pro sečení běžně velkých ploch okolo 3 až 4 tisíc m2 zcela dostačující. Nezklame ani objem sběrného koše sběrného koše 240 l a objem palivové nádrže 3,8 l, i u těchto parametrů je možné konstatovat, že pro běžného zahrádkáře jsou naprosto dostačující. 

Parametr Tento produkt
Výrobce Cub-Cadet
Počet válců  1
Výkon (HP)  12,7
Objem motoru (ccm)  420
Typ převodovky  hydrostatická
Objem nádrže (l)  3,8
Šířka záběru (cm)  92
Výška sekání (mm)  30-95
Počet stupňů výšky sekání  5
Počet nožů  2
Objem sběrného koše (l)  240
Mulčování  Ano
Hmotnost (kg)  195

Funkce

Z pohledu funkcí si stroj vede dobře, nechybí mu možnost mulčování, které umožní hnojení trávníku posekanou trávou, ani klasický zadní výhoz. Minimální výška sečení je 30 mm, maximální pak 95 mm. Jde tedy o standardní rozsah hodnot. Na výběr máte z pěti výškových stupňů, což je průměr. 

Naše hodnocení a závěr

Celkově se řadí CUB CADET LT2 NR92 do kategorie zahradních traktorů pro průměrně rozlehlé zahrady okolo 3 až 4 tisíc m2, čemuž odpovídá také jeho cena. Je možné konstatovat, že poměr ceny a výkonu je u tohoto stroje zcela v pořádku a může být dobrou zákaznickou volbou. Hlavním důvodem umístění traktoru do našeho žebříčku je jeho slušná využitelnost, i přes jeho poměrně nízkou cenu. 

Jestliže hledáte stroj pro sekání středně rozlehlých ploch s vyšším výkonem a silou motoru, můžeme vám doporučit výrobek MTD LE 180/92 H.

Další recenze

Kompletní porovnání