Menu

Recenze a porovnání Stiga Estate 6102 HW

Doporučujeme Při nákupu v kategorii traktorů pro plochu nad 5000 m2

Datum doporučení: Říjen 2017

  • Velmi silný motor
  • Objemný koš
  • Bohatá výbava
  • Poměrně vysoká cena
  • Menší rozsah výšky sečení
  • Nádrž by mohla být větší
80 000 Kč Orientační cena

Základní údaje

Díky výkonu 22 koňských sil můžete od traktoru Stiga Estate 6102 HW s dvouválcovým motorem očekávat velkou sílu, která by si měla poradit i s náročnějším terénem a vysokou trávou. Dopomůže tomu také hydrostatická převodovka

Velmi pozitivní jsou také čísla týkající se objemu sběrného koše (300 l) a palivové nádrže (7 l), obě tyto hodnoty zajistí celkem dlouhé sekání bez nutnosti vyprázdnění koše nebo dolévání pohonné hmoty během sečení. Odtud také ve spojení se 102cm šířkou záběru pramení určení stroje pro sečné plochy nad 5 000 m2, což je hodnota, která překračuje požadavky většiny běžných zákazníků se zahradami klasických rozměrů.

Parametr Tento produkt
Výrobce Stiga
Počet válců 2
Výkon (HP) 22
Objem motoru (ccm) Neuvedeno
Typ převodovky Hydrostatická
Objem nádrže (l) 7
Šířka záběru (cm) 102
Výška sekání (mm) 30-90
Počet stupňů výšky sekání 7
Počet nožů 2
Objem sběrného koše (l) 300
Mulčování Ano
Hmotnost (kg) 240

Funkce

Traktor disponuje standardní funkcí zadního výhozu a nechybí mu ani možnost mulčování, která rozhodí posečenou trávu zpět na trávník, čímž zajistí jeho hnojení. U výšky sečení si můžete vybrat ze sedmi stupňů, rozsah sečení se pak pohybuje od 30 do 90 mm. Nejde tedy o nijak nadstandardní hodnoty. 

Naše hodnocení a závěr

Celkově je možné hodnotit tento zahradní traktor od firmy Stiga jako velmi slušně vybavený a všeobecně nadprůměrný stroj, který nemá žádné podstatnější slabiny, což je také hlavní důvod jeho obsažení v našem výběru. Překážkou může být pro běžné domácí využití snad jen vysoká cena, která ale plně odpovídá skutečným kvalitám a také kategorii traktorů pro velké plochy. Silný motor a 102 cm široký záběr vám zajistí dobrou činnosti i na plochách nad 5 000 m2. Omezenější je rozsah výšky sečení od 30 do 90 mm v sedmi různých stupních. 

Pokud trváte na vysokém výkonu a širokém záběru, zároveň ale chcete větší rozsah výšky sečení a jste ochotní si trochu připlatit, podívejte se na recenzi produktu Karsit K 22/102 HX.

80 000 Kč Orientační cena

Diskuze a poradna

Zeptejte se na cokoliv co vás zajímá a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Stiga Estate 6102 HW

Stiga Estate 6102 HW

80 000 Kč Orientační cena