Menu

Recenze a porovnání Stiga Estate 6102 HW

Nejlepší cena/výkon v kategorii Zahradní traktory

Klady

  • Poměrně silný motor
  • Objemný koš
  • Bohatá výbava

Zápory

  • Poměrně vysoká cena
  • Menší rozsah výšky sečení
  • Nádrž by mohla být větší
110 000 Kč Orientační cena

Základní údaje

Díky výkonu 14 koňských sil můžete od traktoru Stiga Estate 6102 HW s dvouválcovým motorem očekávat sílu, která by si měla poradit i s náročnějším terénem a vysokou trávou. Dopomůže tomu také hydrostatická převodovka.

Velmi pozitivní jsou také čísla týkající se objemu sběrného koše (300 l) a palivové nádrže (7 l), obě tyto hodnoty zajistí celkem dlouhé sekání bez nutnosti vyprázdnění koše nebo dolévání pohonné hmoty během sečení. Odtud také ve spojení se 102cm šířkou záběru pramení určení stroje pro sečné plochy nad 5 000 m2, což je hodnota, která překračuje požadavky většiny běžných zákazníků se zahradami klasických rozměrů.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Stiga

Počet válců

2

Výkon (HP)

14

Typ převodovky

Hydrostatická

Objem nádrže (l)

7

Šířka záběru (cm)

102

Výška sekání (mm)

30-90

Počet stupňů výšky sekání

7

Počet nožů

2

Objem sběrného koše (l)

300

Mulčování

Ano

Hmotnost (kg)

240

Funkce

Traktor disponuje standardní funkcí zadního výhozu a nechybí mu ani možnost mulčování, která rozhodí posečenou trávu zpět na trávník, čímž zajistí jeho hnojení. U výšky sečení si můžete vybrat ze sedmi stupňů, rozsah sečení se pak pohybuje od 30 do 90 mm. Nejde tedy o nijak nadstandardní hodnoty. 

Naše hodnocení a závěr

Celkově je možné hodnotit tento zahradní traktor od firmy Stiga jako velmi slušně vybavený a všeobecně nadprůměrný stroj, který nemá žádné podstatnější slabiny, což je také hlavní důvod jeho obsažení v našem výběru. Překážkou může být pro běžné domácí využití snad jen vysoká cena, která ale plně odpovídá skutečným kvalitám a také kategorii traktorů pro velké plochy. Silný motor a 102 cm široký záběr vám zajistí dobrou činnosti i na plochách nad 5 000 m2. Omezenější je rozsah výšky sečení od 30 do 90 mm v sedmi různých stupních. 

Pokud trváte na vysokém výkonu a širokém záběru, zároveň ale chcete větší rozsah výšky sečení a jste ochotní si trochu připlatit, podívejte se na recenzi produktu Cub Cadet XT3 QR106.

110 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Stiga Estate 6102 HW
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub pojal za svou roli technického odborníka v naši redakci. Věnuje se srovnání zahradní techniky a náčiní. Studiu tématu zahradních traktorů a sekačk věnoval hodně času, bez obtíží vám tak v článku vysvětlí rozdíl mezi hydrostatickou a mechanickou převodovkou. Jeho recenze najdete také u vyžínačů, strunových i bubnových sekaček.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Stiga Estate 6102 HW

Stiga Estate 6102 HW

110 000 Kč Orientační cena