Menu

Recenze a porovnání Dakr Panter FD-5

81,0 % Celkové hodnocení

v kategorii Zahradní traktory

Klady

  • Univerzální pomocník
  • Poměrně výkonný motor
  • I na profesionální využití

Zápory

  • Pracovní nástavce nutné dokoupit
  • Pouze jednoválcový motor
  • Vyšší cena
122 000 Kč Orientační cena

Základní údaje

Sháníte multifunkční stroj vhodný k úpravě pozemku v letních i zimních měsících? Potřebujete kromě posečení trávy i zorat pole nebo odhrnout sníh? V případě modelu Dakr Panter FD-5 se nejedná vyloženě o zahradní traktor podobný těm v celém našem srovnání, jedná spíš o menší traktůrek obecně. Do srovnání jsme se ho v červnu 2021 rozhodli zařadit pro jeho multifunkčnost. Připojením zadních nebo předních náprav získáte pomocníka nejen při sečení zahrady, ale i při úpravě jiných zelených ploch, polí, vinic. Hodí se pro domácí i profesionální využití, možnosti jsou v podstatě neomezené. Má navíc poměrně vysoký výkon, takže by toho měl zvládnout opravdu hodně, a to i v náročnějším terénu.

Hodnocení parametrů sečení

Parametry sečení zde nelze hodnotit, jelikož žádné pracovní nástavce nejsou součástí a záleží tedy na vás, co vše si k traktoru značky Dakr pořídíte. Za zmínku však stojí výkon stroje. Ačkoli je motor pouze jednoválcový, nejsou jeho objem 500 kubických centimetrů ani výkon 15,5 koňských sil zanedbatelnými hodnotami. Potěší i kvalitnější, hydrostatickou převodovkou a vysokým objemem nádrže. Ta pojme až 8 litrů paliva, což je jedna z nejvyšších kapacit v našem srovnání.

 

Parametr Tento produkt
Výrobce

Dakr

Počet válců

1

Výkon (HP)

15,5

Objem motoru (ccm)

500

Typ převodovky

Hydrostatická

Objem nádrže (l)

8

Mulčování

Ano

Hmotnost (kg)

250

Hodnocení funkcí

Jak jsme již zmínili, tento traktor se vám může stát univerzálním pomocníkem v péči o zahradu, pole, vinohrad nebo i veřejné zelené plochy. V závislosti na nástavcích dokáže séct, provzdušňovat, shrabovat, odhrnovat sníh, kypřit, rozmetávat hnojiva nebo orat. Je možné k němu dokoupit a připojit pluh, brány, vyorávací radlici či valník, jako přední pracovní nápravu potom dvoububnovou sekačku, diskovou žací lištu, pásový obraceč píce, cepákový mulčovač, zametací kartáč a různé další příslušenství z řady Panter. Z tohoto hlediska je čistě na vás, jak si tento traktor přizpůsobíte.

Názory uživatelů

Model Panter FD-5 sklízí u uživatelů vesměs pozitivní hodnocení. Ti v recenzích zmiňují kompaktnost stroje v kontrastu s jeho bohatým příslušenstvím. Podle recenzí zvládá traktor i mírně svažitý terén, a to i při plně naloženém přívěsném vozíku. Tažná síla je tedy hodnocena kladně, stejně jako ovladatelnost celého stroje.

Klady a zápory

Za hlavní klady je vhodné považovat poměrně výkonný motor a objemnou palivovou nádrž. Jistým benefitem je také domácí i profesionální použití, s pomocí nejrůznějších nástavců a náprav si můžete stroj upravit k obrazu svému dle vašich potřeb. Je však nutné myslet na to, že za cenu převyšující 100 000 Kč získáte pouze samotný traktor bez jakéhokoli příslušenství.

Naše hodnocení a závěr

Koupí tohoto modelu si pořídíte univerzální stroj, který dle zakoupených nástavců můžete využít k nejrůznějším činnostem na zahradě, poli, vinici či veřejných zelených plochách. Kromě domácího použití se tedy hodí i na profesionální práci, zvládne například i odhrnovat sníh. V ceně však nejsou žádné nástavce, takže pro pomocníka alespoň k nějaké práci je nutné počítat s celkově vyšší částkou.

Traktor má poměrně silný i objemný motor, ačkoli je pouze jednoválcový. Potěšující je jeho objem palivové nádrže 8 litrů a hydrostatická převodovka. Pokud však sháníte stroj jen na sečení a rádi byste trochu ušetřili, doporučujeme zahradní traktor Stiga Estate 6102 HW vhodný na plochy i nad 5 000 m2.

 

122 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Dakr Panter FD-5 | Hodnocení: 81,0 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub pojal za svou roli technického odborníka v naši redakci. Věnuje se srovnání zahradní techniky a náčiní. Studiu tématu zahradních traktorů a sekačk věnoval hodně času, bez obtíží vám tak v článku vysvětlí rozdíl mezi hydrostatickou a mechanickou převodovkou. Jeho recenze najdete také u vyžínačů, strunových i bubnových sekaček.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Dakr Panter FD-5

Dakr Panter FD-5

122 000 Kč Orientační cena