Recenze a test Honda HF 2417 HM | Arecenze
Menu

Recenze a porovnání Honda HF 2417 HM

91,1 % Celkové hodnocení

v kategorii Traktory pro plochu nad 5000 m2

Klady

  • Silný motor
  • Objemná palivová nádrž
  • Objemný koš

Zápory

  • Vysoká cena
  • Menší rozsah výšky sečení
115 000 Kč Orientační cena

Základní údaje

Honda HF 2417 HM je velmi kvalitní stroj pro sečení rozlehlých travnatých ploch, a to hlavně díky širokému záběru sečení a silnému motoru. I odborníci kvitují velmi dobrou kvalitu zpracování, to vše se odráží na vyšší ceně. Jde o prémiový výrobek pro náročné uživatele.

Hodnocení parametrů sečení

O výkon zahradního traktoru se stará dvouválcový motor s výkonem okolo 17 koňských sil. Ačkoliv na první pohled tato hodnota není nikterak oslnivá, poradí si traktor v reálném provozu s variabilním terénem i hustými travnatými porosty. To podtrhuje i údaj o zdvihovém objemu motoru, protože 530 cm3 je rozhodně nadprůměrná hodnota. Dobrá je také hydrostatická převodovka.

Traktor je velmi dobře vybaven také co se týče objemu sběrného koše (300 l) a palivové nádrže (8,4 l). Díky těmto hodnotám nabídne traktor naprosto dostačující komfort pro zahrady běžných rozměrů a i při delším sečení vám tak pravděpodobně odpadne nutnost vyprazdňování koše nebo doplňování paliva během výkonu práce. Díky těmto charakteristikám a 102cm šířce záběru se traktor hodí kategorie strojů pro sečení ploch nad 5 000 m2.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Honda

Počet válců

2

Výkon (HP)

17

Objem motoru (ccm)

530

Typ převodovky

Hydrostatická

Objem nádrže (l)

8,4

Šířka záběru (cm)

102

Výška sekání (mm)

30-90

Počet stupňů výšky sekání

7

Počet nožů

2

Objem sběrného koše (l)

300

Mulčování

Ano

Hmotnost (kg)

228

Hodnocení funkcí

Traktoru nechybí samozřejmé vybavení v podobě zadního výhozu a ani mulčování, které umožňuje rozházení posečené trávy zpět na trávník, díky čemuž je zajištěno jeho hnojení. Rozsah výšky sečení je poměrně omezený v porovnání s dalšími srovnávanými modely. V sedmi stupních nastavení výšky trávy nabízí rozsah od 30 do 90 mm.

Hodnocení uživatelů a odborníků

Uživatelských recenzí k tomuto traktoru není nějak moc, ale lidé se shodnou, že jde o velmi kvalitní a spolehlivý stroj. Občas samozřejmě zmiňují také vyšší cenu, se kterou je potřeba počítat.

I odborníci v recenzích upozorňují, že jde o dražší stroj, avšak v prémiové kvalitě. Velkou výhodou je, že si traktor poradí i v těžkém terénu a jeho ovládání i sezení je pohodlné. Přední náprava dobře kopíruje terén. Koš je prostorný a v plnění trávou pomáhají ventilátory u žacího ústrojí. To je navíc opatřeno kolečky a šasi se tak dobře přizpůsobí různým nerovnostem. Stroj má mulčovací ucpávku.

Hlavní klady a zápory

Jak jsme už zmínili, největší výhodou traktoru Honda je velmi dobrý záběr sečení, kvalitní zpracování všech komponent, silný motor, ale také například objemný koš na trávu a velká nádrž na palivo. Mezi negativa lze zařadit vyšší cena, která je ale opodstatněná. Na trhu také narazíte na traktory s větším rozsahem nastavení výšky sečení.

Naše hodnocení a závěr

Celkově hodnotíme traktor Honda HF 2417 HM velmi pozitivně. Jeho hlavní doménou je celková vybavenost – silný motor, objemná nádrž i sběrný koš ho předurčují pro variabilní účely, měl uspokojit i nejnáročnější zahradníky se zahradami s větší rozlohou. Šířka záběru je 102 cm je vhodná pro zahrady nad 5 000 m2. S velmi dobrou parametrovou vybaveností se bohužel pojí také vyšší pořizovací cena, kterou lze považovat za jedinou větší překážku k jeho koupi. Spíše průměrný je i rozsah výšky sečení od 30 do 90 mm.

Pokud chcete velmi kvalitní zahradní traktor, ale hodláte sekat pouze menší plochy okolo 2 000 m2, doporučujeme vám například recenzi modelu Stiga Estate 3084 H.

115 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Honda HF 2417 HM | Hodnocení: 91,1 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub pojal za svou roli technického odborníka v naši redakci. Věnuje se srovnání zahradní techniky a náčiní. Studiu tématu zahradních traktorů a sekačk věnoval hodně času, bez obtíží vám tak v článku vysvětlí rozdíl mezi hydrostatickou a mechanickou převodovkou. Jeho recenze najdete také u vyžínačů, strunových i bubnových sekaček.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Honda HF 2417 HM

Honda HF 2417 HM

115 000 Kč Orientační cena