Recenze a porovnání Honda HF 2417 HM

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii Traktory pro plochu nad 5000 m2

Datum doporučení: Květen 2018

Klady:

Silný motor

Objemná nádrž

Zápory:

Vysoká cena

Menší rozsah výšky sečení

110 000 Kč
orientační cena

Základní údaje

O výkon zahradního traktoru Honda HF 2417 HM se stará dvouválcový motor s výkonem okolo 17 koňských sil. Ačkoliv na první pohled tato hodnota není nikterak oslnivá, poradí si traktor v reálném provozu s variabilním terénem i hustými travnatými porosty. To podtrhuje i údaj o zdvihovém objemu motoru, protože 530 cm3 je rozhodně nadprůměrná hodnota. Dobrá je také hydrostatická převodovka.

Traktor je velmi dobře vybaven také co se týče objemu sběrného koše (300 l) a palivové nádrže (8,4 l). Díky těmto hodnotám nabídne traktor naprosto dostačující komfort pro zahrady běžných rozměrů a i při delším sečení vám tak pravděpodobně odpadne nutnost vyprazdňování koše nebo doplňování paliva během výkonu práce. Díky těmto charakteristikám a 102cm šířce záběru se traktor hodí kategorie strojů pro sečení ploch nad 5 000 m2.

Parametr Tento produkt
Výrobce Honda
Počet válců  2
Výkon (HP)  17
Objem motoru (ccm)  530
Typ převodovky  hydrostatická
Objem nádrže (l)  8,4
Šířka záběru (cm)  102
Výška sekání (mm)  30-90
Počet stupňů výšky sekání  7
Počet nožů  2
Objem sběrného koše (l)  300
Mulčování  Ano
Hmotnost (kg)  228

Funkce

Traktoru nechybí samozřejmé vybavení v podobě zadního výhozu a ani mulčování, které umožňuje rozházení posečené trávy zpět na trávník, díky čemuž je zajištěno jeho hnojení. Rozsah výšky sečení je poměrně omezený v porovnání s dalšími srovnávanými modely. V sedmi stupních nastavení výšky trávy nabízí rozsah od 30 do 90 mm.

Naše hodnocení a závěr

Celkově hodnotíme traktor Honda HF 2417 HM velmi pozitivně. Jeho hlavní doménou je celková vybavenost – silný motor, objemná nádrž i sběrný koš ho předurčují pro variabilní účely, měl uspokojit i nejnáročnější zahradníky se zahradami s větší rozlohou. Šířka záběru je 102 cm je vhodná pro zahrady nad 5 000 m2. S velmi dobrou parametrovou vybaveností se bohužel pojí také vyšší pořizovací cena, kterou lze považovat za jedinou větší překážku k jeho koupi. Spíše průměrný je i rozsah výšky sečení od 30 do 90 mm.

Pokud chcete velmi kvalitní zahradní traktor, ale hodláte sekat pouze menší plochy okolo 2 000 m2, doporučujeme vám například recenzi modelu Stiga Estate 3084 H.

Další recenze

Kompletní porovnání