Menu

Recenze a porovnání Stiga Estate 3084 H

v kategorii Zahradní traktory

Klady

  • Dobrý výkon
  • Velký sběrný koš
  • Široký záběr

Zápory

  • Vysoká cena
  • Vyšší hlučnost
53 000 Kč Orientační cena

Základní údaje

Zahradní traktor Stiga Estate 3084 H je potřeba v rámci určení pro menší zahrady pochválit za velmi dobré parametry sečení, včetně objemu sběrného koše a také síly motoru. Na druhou stranu ale je nutné počítat s vyšší cenovkou.

Hodnocení parametrů sečení

Traktor Stiga má sice pouze jednoválcový motor, ale v této kategorii má nadstandardně silný pohon. Objem motoru je 344 kubických centimetrů a disponuje 13,5 koňskými silami. Vhodný je pro menší plochy sečení, protože má šířku záběru pouze 84 cm.

Tento model má samozřejmě hydrostatickou převodovku, objem nádrže bohužel výrobce neuvádí. 

Parametr Tento produkt
Výrobce

Stiga

Počet válců

1

Výkon (HP)

13,5

Objem motoru (ccm)

344

Typ převodovky

Hydrostatická

Šířka záběru (cm)

84

Výška sekání (mm)

25-80

Počet stupňů výšky sekání

7

Počet nožů

2

Objem sběrného koše (l)

240

Mulčování

Ano

Hmotnost (kg)

190

Hodnocení funkcí

Traktoru nechybí klasické vybavení jako zadní výhoz a možnost mulčování, což je jeden ze způsobů hnojení trávy. Výšku vámi posekané trávy si můžete vybrat ze sedmi různých stupňů v rozmezí 25 až 80 mm, což jsou slušné hodnoty. Žací ústrojí se skládá ze dvou nožů a objem sběrného koše je až 240 litrů a to je v kategorii traktorů pro menší plochy opravdu více než dostačující.

Hodnocení uživatelů

Lidé, kteří už traktor vyzkoušeli, často zmiňují pohodlnost ovládání, dobrý záběr sečení a také kvalitu zpracování nebo hydrostatickou převodovku. Mezi negativy, která jsou spíše okrajová, se objevují zmínky o vyšší ceně nebo hlučnosti. Občas je prý také ostřejší start zpátečky.

Hlavní klady a zápory

Stiga Estate 3084 H je traktor pro menší zahrady, stále si ale zachovává slušný záběr sečení. K pohodlnosti přispívá hydrostatická převodovka a velký sběrný koš, nebo například funkce mulčování. Vzhledem k parametrům jde o kvalitní model, za který si ale poměrně připlatíte a je nutné počítat i s vyšší hlučností.

Naše hodnocení a závěr

Celkově můžeme říct, že zahradní traktor Stiga Estate 3084 H je v kategorii modelů vhodných pro sekání menších travnatých ploch jedním z nejlepších. Má silný jednoválcový motor s výkonem 13,5 koňských sil. Pohodlné ovládání zajistí hydrostatická převodovka. Určení výrobku pro menší travnaté plochy vychází z užšího záběru žacího ústrojí, který je 84 cm. Výšku posečené trávy si můžete volit na sedmi různých stupních od 25 do 80 mm.

Jestliže hledáte nadstandardní sekačku pro větší plochy, doporučujeme vám přečíst si recenzi na model Karsit K 22/102 HX s šířkou záběru 105 cm.

53 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Stiga Estate 3084 H
Dana Široká
Redaktorka
Dana je redaktorka, která žije prakticky celý život v domě se zahradou. Sekání trávy patří mezi její oblíbené kratochvíle, proto si udržuje dobrý přehled na trhu se sekačkami i zahradními traktory. Na této stránce vám doporučí, podle čeho vybrat vhodný zahradní traktor a jaký by měl mít ideální výkon, počet nožů a funkce. Stará se také o samostatnou kategorii robotických sekaček.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Stiga Estate 3084 H

Stiga Estate 3084 H

53 000 Kč Orientační cena