Recenze a test Stiga Estate 3084 H | Arecenze
Menu

Recenze a porovnání Stiga Estate 3084 H

93,7 % Hodnocení
redakce

Klady a zápory

Klady

  • Dobrý výkon
  • Velký sběrný koš
  • Široký záběr

Zápory

  • Vysoká cena
  • Vyšší hlučnost
53 000 Kč Orientační cena

Základní údaje

Zahradní traktor Stiga Estate 3084 H je potřeba v rámci určení pro menší zahrady pochválit za velmi dobré parametry sečení, včetně objemu sběrného koše a také síly motoru. Na druhou stranu ale je nutné počítat s vyšší cenovkou.

Hodnocení parametrů sečení

Traktor Stiga má sice pouze jednoválcový motor, ale v této kategorii má nadstandardně silný pohon. Objem motoru je 344 kubických centimetrů a disponuje 13,5 koňskými silami. Vhodný je pro menší plochy sečení, protože má šířku záběru pouze 84 cm.

Tento model má samozřejmě hydrostatickou převodovku, objem nádrže bohužel výrobce neuvádí. 

Parametr Tento produkt
Výrobce

Stiga

Počet válců

1

Výkon (HP)

13,5

Objem motoru (ccm)

344

Typ převodovky

Hydrostatická

Šířka záběru (cm)

84

Výška sekání (mm)

25-80

Počet stupňů výšky sekání

7

Počet nožů

2

Objem sběrného koše (l)

240

Mulčování

Ano

Hmotnost (kg)

190

Hodnocení funkcí

Traktoru nechybí klasické vybavení jako zadní výhoz a možnost mulčování, což je jeden ze způsobů hnojení trávy. Výšku vámi posekané trávy si můžete vybrat ze sedmi různých stupňů v rozmezí 25 až 80 mm, což jsou slušné hodnoty. Žací ústrojí se skládá ze dvou nožů a objem sběrného koše je až 240 litrů a to je v kategorii traktorů pro menší plochy opravdu více než dostačující.

Hodnocení uživatelů

Lidé, kteří už traktor vyzkoušeli, často zmiňují pohodlnost ovládání, dobrý záběr sečení a také kvalitu zpracování nebo hydrostatickou převodovku. Mezi negativy, která jsou spíše okrajová, se objevují zmínky o vyšší ceně nebo hlučnosti. Občas je prý také ostřejší start zpátečky.

Hlavní klady a zápory

Stiga Estate 3084 H je traktor pro menší zahrady, stále si ale zachovává slušný záběr sečení. K pohodlnosti přispívá hydrostatická převodovka a velký sběrný koš, nebo například funkce mulčování. Vzhledem k parametrům jde o kvalitní model, za který si ale poměrně připlatíte a je nutné počítat i s vyšší hlučností.

Naše hodnocení a závěr

Celkově můžeme říct, že zahradní traktor Stiga Estate 3084 H je v kategorii modelů vhodných pro sekání menších travnatých ploch jedním z nejlepších. Má silný jednoválcový motor s výkonem 13,5 koňských sil. Pohodlné ovládání zajistí hydrostatická převodovka. Určení výrobku pro menší travnaté plochy vychází z užšího záběru žacího ústrojí, který je 84 cm. Výšku posečené trávy si můžete volit na sedmi různých stupních od 25 do 80 mm.

Jestliže hledáte nadstandardní sekačku pro větší plochy, doporučujeme vám přečíst si recenzi na model Karsit K 22/102 HX s šířkou záběru 105 cm.

53 000 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: Stiga Estate 3084 H | Hodnocení: 93,7 %
Jakub Gulec pojal za svou roli technického odborníka v naši redakci. Věnuje se srovnání zahradní techniky a náčiní. Studiu tématu zahradních traktorů a sekačk věnoval hodně času, bez obtíží vám tak v článku vysvětlí rozdíl mezi hydrostatickou a mechanickou převodovkou. Jeho recenze najdete také u vyžínačů, strunových i bubnových sekaček.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Stiga Estate 3084 H

Stiga Estate 3084 H

53 000 Kč Orientační cena