Zahradní traktor Riwall PRO RLT 92 T - Recenze a porovnání | Arecenze
Menu

Recenze a porovnání Riwall PRO RLT 92 T

75,7 % Hodnocení
redakce

Klady a zápory

Klady

  • Nižší cena
  • Celkem přívětivá hmotnost
  • Dobrý rozsah výšky sečení

Zápory

  • Průměrný počet stupňů výšky sečení
  • Mechanická převodovka
49 000 Kč Orientační cena

Základní údaje

Riwall PRO RLT 92 T je dobrou volbou pro větší pozemky do rozlohy 5 000 m2. K tomu ho předurčuje hlavně záběr sečení 92 cm a celkem slušný objem sběrného koše 240 litrů. Stejně jako v případě objemu koše, i objem nádrže na pohonné hmoty 3,8 litru je v rámci kategorie celkem standardní (říjen 2020). 

Motor je jednoválcový s objemem 420 kubických centimetrů, což je v rámci střední třídy celkem časté. Pracovní výkon se pohybuje okolo 10,6 koňských sil (maximální přesahuje i 14 HP). Pořídíte i silnější stroje, ale zároveň si za ně dost připlatíte. 

Tento traktor má mechanickou převodovku, což je sice levnější varianta, ale častěji se už objevuje pohodlnější hydrostatická verze. Hmotnost celého traktoru se blíží 200 kilogramům.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Riwall

Počet válců

1

Výkon (HP)

10,6

Objem motoru (ccm)

420

Typ převodovky

Mechanická

Objem nádrže (l)

3,8

Šířka záběru (cm)

92

Výška sekání (mm)

30-95

Počet stupňů výšky sekání

5

Počet nožů

2

Objem sběrného koše (l)

240

Mulčování

Ano

Hmotnost (kg)

195

Funkce

Co se týče funkcí sečení, zvládne tento model zadní výhoz i mulčování, což je funkce nasekání trávy a zpětného výhozu na trávník za účelem hnojení. Výška sečení jde nastavit na pěti stupních od minimálních 30 mm až do 95 mm. Jde o poměrně běžné hodnoty v rámci kategorie, stejně jako dvounožový systém sečení. 

Naše hodnocení a závěr

U zahradního traktoru Riwall PRO RLT 92 T je dobré zmínit, že se hodí na sečení plochy do rozlohy okolo 5 000 m2. Zároveň jde ale o model se spíše průměrnými parametry, výhodou je přívětivá cena. Záběr sečení je 92 cm, o proces zkracování porostu se stará dvounožový systém s nastavitelnou výškou na pěti stupních (od 30 do 90 mm). Jednoválcový motor má pracovní výkon něco přes 10 koní a objem 420 cm3. Převodovka je mechanická, což některým uživatelům může vadit, pohodlnější variantou je spíše rozšířenější hydrostatický typ. Objem nádrže dosahuje necelých 4 litrů.

Pokud ovšem hledáte stroj vhodný pro práci na opravdu velkých zahradách a jiných travnatých plochách, zkuste si přečíst recenzi například na Stiga Estate 6102 HW se záběrem přes jeden metr.

49 000 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: Riwall PRO RLT 92 T | Hodnocení: 75,7 %
Jakub Gulec pojal za svou roli technického odborníka v naši redakci. Věnuje se srovnání zahradní techniky a náčiní. Studiu tématu zahradních traktorů a sekačk věnoval hodně času, bez obtíží vám tak v článku vysvětlí rozdíl mezi hydrostatickou a mechanickou převodovkou. Jeho recenze najdete také u vyžínačů, strunových i bubnových sekaček.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Poptávám zahradní traktor s nečínským motorem. Doporučíte mi nějaký? Děkuji.

Josef Nebesky

Dobrý den,
typickým zástupcem mezi výrobci hrdě produkujícími mimo Čínu je například společnost Cub Cadet. Její motory jsou vyráběny přímo v Americe, stejně jako majoritní podíl součástí sekaček tohoto výrobce. Doporučit vám tak mohu například model Cub Cadet LR2 NR76.

Jakub Gulec, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Riwall PRO RLT 92 T

Riwall PRO RLT 92 T

49 000 Kč Orientační cena