Menu

Recenze a porovnání Riwall PRO RLT 92 TRD

v kategorii Zahradní traktory

Klady

  • Nižší cena
  • Přívětivá hmotnost
  • Slušný rozsah výšky sečení

Zápory

  • Průměrně stupňů výšky sečení
  • Mechanická převodovka
54 000 Kč Orientační cena

Základní údaje

Riwall PRO RLT 92 T je dobrou volbou pro větší pozemky do rozlohy 5 000 m2. K tomu ho předurčuje hlavně záběr sečení 92 cm a celkem slušný objem sběrného koše 245 litrů. Stejně jako v případě objemu koše, i objem nádrže na pohonné hmoty 7,5 litru je v rámci kategorie celkem standardní (duben 2023). 

Motor je čtyřtaktní s objemem 452 kubických centimetrů, což je v rámci střední třídy celkem časté. Pracovní výkon se pohybuje okolo 12,5 koňských sil (maximální přesahuje i 14 HP). Pořídíte i silnější stroje, ale zároveň si za ně dost připlatíte. Tento konkrétní nabízí výborný poměr ceny a výkonu. 

Tento traktor má mechanickou převodovku, což je sice levnější varianta, ale častěji se už objevuje pohodlnější hydrostatická verze. Hmotnost celého traktoru se blíží 200 kilogramům.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Riwall

Počet válců

1

Výkon (HP)

12,5

Objem motoru (ccm)

452

Typ převodovky

Mechanická

Objem nádrže (l)

7,5

Šířka záběru (cm)

92

Výška sekání (mm)

30–90

Počet stupňů výšky sekání

7

Počet nožů

2

Objem sběrného koše (l)

245

Mulčování

Ano

Hmotnost (kg)

192,5

Funkce

Co se týče funkcí sečení, zvládne tento model zadní výhoz i mulčování, což je funkce nasekání trávy a zpětného výhozu na trávník za účelem hnojení. Výška sečení jde nastavit na sedmi stupních od minimálních 30 mm až do 90 mm. Jde o poměrně běžné hodnoty v rámci kategorie, stejně jako dvounožový systém sečení. 

Naše hodnocení a závěr

U zahradního traktoru Riwall PRO RLT 92 T je dobré zmínit, že se hodí na sečení plochy do rozlohy okolo 5 000 m2. Zároveň jde ale o model se spíše průměrnými parametry, výhodou je přívětivá cena. Záběr sečení je 92 cm, o proces zkracování porostu se stará dvounožový systém s nastavitelnou výškou na sedmi stupních (od 30 do 90 mm). Čtyřtaktní motor má pracovní výkon přibližně 12,5 koní a objem 452 cm3. Převodovka je mechanická, což některým uživatelům může vadit, pohodlnější variantou je spíše rozšířenější hydrostatický typ. Objem nádrže dosahuje 7,5 litrů.

Pokud ovšem hledáte stroj vhodný pro práci na opravdu velkých zahradách a jiných travnatých plochách, zkuste si přečíst recenzi například na Stiga Estate 6102 HW se záběrem přes jeden metr.

54 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Riwall PRO RLT 92 TRD
Dana Široká
Redaktorka
Dana je redaktorka, která žije prakticky celý život v domě se zahradou. Sekání trávy patří mezi její oblíbené kratochvíle, proto si udržuje dobrý přehled na trhu se sekačkami i zahradními traktory. Na této stránce vám doporučí, podle čeho vybrat vhodný zahradní traktor a jaký by měl mít ideální výkon, počet nožů a funkce. Stará se také o samostatnou kategorii robotických sekaček.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Poptávám zahradní traktor s nečínským motorem. Doporučíte mi nějaký? Děkuji.

Josef Nebesky

Dobrý den,
typickým zástupcem mezi výrobci hrdě produkujícími mimo Čínu je například společnost Cub Cadet. Její motory jsou vyráběny přímo v Americe, stejně jako majoritní podíl součástí sekaček tohoto výrobce. Doporučit vám tak mohu například model Cub Cadet LR2 NR76.

Jakub Gulec, redaktor

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Riwall PRO RLT 92 TRD

Riwall PRO RLT 92 TRD

54 000 Kč Orientační cena