Menu

Recenze a porovnání Hecht 5161

75,7 % Celkové hodnocení

Pro nenáročné v kategorii Zahradní traktory

Klady

  • Nízká cena
  • Dobrá manévrovatelnost
  • Nízká hmotnost

Zápory

  • Nižší rozmezí výšky sečení
  • Malý objem nádrže
  • Neumí mulčovat
33 000 Kč Orientační cena

Základní údaje

Zahradní rider značky Hecht je vhodný pro méně náročné uživatele na domácí použití. Hodí se na menší zahrady, jejichž doporučovaná plocha by se měla pohybovat v rozmezí 1 500 až 2 000 m2. V době srovnání (červen 2021) se jedná o méně vybavený model, který však potěší svou poměrně nízkou cenou vzhledem ke konkurenci.

Hodnocení parametrů sečení 

Jako většina menších zahradních riderů má i tento jednoválcový motor. Výkon motoru potom činí 6,5 HP, což značí spíše slabší motor vhodný do nenáročného, ideálně rovnějšího terénu. Tomu odpovídá i objem nádrže, který činí pouhé 2 litry, bude ji tedy třeba častěji doplňovat.

Šířka záběru dosahuje 61 cm, což sice není mnoho, na druhou stranu se s riderem můžete dostat i do užších prostor například kolem stromů, záhonů nebo zástavby. Výšku sečení je pak možné nastavit v rozmezí od 35 do 75 mm, výrobce ale neuvádí, z kolika stupňů si můžete vybrat. O sečení se postará jeden nůž, ačkoli dva by byly výkonnější, u menších strojů se příliš neobjevují. Nižší je i objem sběrného koše.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Hecht

Počet válců

1

Výkon (HP)

6,5

Objem motoru (ccm)

196

Objem nádrže (l)

2

Šířka záběru (cm)

61

Výška sekání (mm)

35-75

Počet nožů

1

Objem sběrného koše (l)

150

Mulčování

Ne

Hmotnost (kg)

115

Hodnocení funkcí

Rider disponuje čtyřmi rychlostmi vpřed v rozmezí od 1,5 do 4,6 km/h a také jednou rychlostí vzad (2,3 km/h). Z hlediska funkcí není příliš bohatě vybaven a kromě sečení vlastně nic navíc neumí; funkci mulčování zde nenajdete. Potěší elektický startér usnadňující nastartování stroje.

Názory uživatelů

Tento model zahradního rideru není u uživatelů příliš rozšířený, i přesto sklidil několik pozitivních recenzí, nadprůměrně vysoká hodnocení a uživatelé jej mohou doporučit.

Klady a zápory

Zmiňujeme-li klady a zápory, je nutné si připomenout, že se jedná opravdu o drobnější zahradní rider vhodný pro menší plochy, čemuž odpovídá jeho nízká cena, ale také chudší vybavení. Za přednosti považujeme dobrou manévrovatelnost, rider značky Hecht má sice užší záběr, umožňuje ale proto obratný pohyb i na hůře dostupných místech. Benefitem je i nižší hmotnost 115 kg. Modelu 5161 ale chybí funkce mulčování, má pouze dvoulitrovou nádrž a rozmezí nastavení výšky sečení také není jedno z nejširších.

Naše hodnocení a závěr

Zahradní rider Hecht 5161 se hodí na zahrady do 2 000 m2, je určen výhradně k domácímu použití. Mohl by vyhovovat méně náročným uživatelům, kteří ocení jeho kratší šířku záběru, díky ní je totiž možné posekat trávu i na užších a hůře dostupných místech. Jelikož se jedná o cenově dostupný model, připravte se na nízký objem nádrže, absenci mulčování a menší rozpětí výšky sečení. Náročnějším uživatelům by mohl padnout do oka například Stiga Combi 1066 HQ.

33 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Hecht 5161 | Hodnocení: 75,7 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub pojal za svou roli technického odborníka v naši redakci. Věnuje se srovnání zahradní techniky a náčiní. Studiu tématu zahradních traktorů a sekačk věnoval hodně času, bez obtíží vám tak v článku vysvětlí rozdíl mezi hydrostatickou a mechanickou převodovkou. Jeho recenze najdete také u vyžínačů, strunových i bubnových sekaček.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Hecht 5161

Hecht 5161

33 000 Kč Orientační cena