Recenze a test Stiga Combi 1066 HQ | Arecenze
Menu

Recenze a porovnání Stiga Combi 1066 HQ

83,2 % Celkové hodnocení

Hydrostatická převodovka v kategorii Zahradní traktory

Klady

  • Dobrá manipulovatelnost
  • Mulčování
  • Hydrostatická převodovka

Zápory

  • Nižší výkon
  • Výška sečení končí na 76 mm
  • Jeden nůž
50 000 Kč Orientační cena

Základní údaje

Stiga Combi 1066 HQ je uživatelsky oblíbený zahradní rider vhodný pro plochy do 1 500 m2, čemuž odpovídá i jeho nižší výkon, na druhou stranu ale i dobrá manipulovatelnost. Tento model tak přijde vhod na menší zahrady s překážkami v podobě stromků, keřů nebo zahradního vybavení.

Hodnocení parametrů sečení 

Rider značky Stiga nabídne menší výkon motoru, který dosahuje 4,8 HP. To znamená, že rider by mohl mít problém s příliš vysokou trávou nebo náročným terénem. Objem motoru dosahuje podprůměrné hodnoty v době srovnání (červen 2021), činí 224 kubických centimetrů. S nižším výkonem souvisí i méně objemná nádrž s kapacitou 3,8 litru. Potěší však hydrostatickou převodovkou, která je považována za kvalitnější variantu oproti mechanické.

Šířka záběru 66 cm by měla pomoci k dobrému manipulování při sečení, to by mělo být pohodlné například i kolem překážek. K dispozici máte šest stupňů sečení. Minimální výška začíná na 30 mm a končí už na 76 mm, což není příliš obvyklé, jiné modely umožňují sečení i o dva centimetry vyšší. S riderem značky Stiga tak docílíte opravdu krátkého porostu, což může být vhodné pro rodiny s menšími dětmi nebo psy, protože rider by měl posekat i nízké kvetoucí rostliny, oblíbené u včel.

O sečení se postará jeden nůž, dva jsou sice účinnější, u menších strojů určených na domácí použití je však běžný jen jeden. Sběrný koš má objem 150 litrů, kromě sbírání posečené trávy je ale možné ji vracet zpět na zem a trávník tak hnojit.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Stiga

Počet válců

1

Výkon (HP)

4,8

Objem motoru (ccm)

224

Typ převodovky

Hydrostatická

Objem nádrže (l)

3,8

Šířka záběru (cm)

66

Výška sekání (mm)

30-76

Počet stupňů výšky sekání

6

Počet nožů

1

Objem sběrného koše (l)

150

Mulčování

Ano

Hmotnost (kg)

131

Hodnocení funkcí

Z hlediska systému sečení zde najdete poměrně rozšířenou variantu tři v jednom: sečení se sběrem, boční výhoz i funkci mulčování. Jak již bylo zmíněno, převodovka je hydrostatická a ovládá se pedálem. Vyprazdňování koše probíhá manuálně, rider nabídne i odkládací přihrádku.

Názory uživatelů

Tento model se těší oblibě mezi uživateli a sklízí poměrně dobré recenze. Zákazníci, kteří si model značky Stiga zakoupili, zmiňují v recenzích kvalitu stroje a opravdu dobrou obratnost a ovladatelnost i v prostorově náročnějším terénu. Stroj je však menší a poměrně slabý, hodí se proto na menší plochy a nižší porosty. V případě sečení vyšší nebo příliš suché trávy může rider vibrovat.

Klady a zápory

Benefitem budiž dobrá ovladatelnost a funkce mulčování, která není standardní u všech zahradních riderů na trhu. Stiga Combi 1066 HQ má hydrostatickou převodovku, ta je kvalitnější variantou než mechanická. Za nedostatky považujeme nízký výkon, který se může projevit při sekání vyšší trávy, dále pouze jeden nůž. Máte sice možnost si zvolit ze šesti stupňů výšky sečení, nejvyšší ale končí už na 76 mm. Na druhou stranu tento model můžeme doporučit například k domku se zahradou, kde bydlí rodina s malými dětmi a chce mít jistotu, že trávník bude nízký natolik, aby v něm dítě nic neštíplo.

Naše hodnocení a závěr

Model Combi 1066 HQ značky Stiga je vhodný pro méně náročné uživatele jako drobný pomocník při sečení ve výškově nenáročném terénu. Zvládne si však poradit s hustě osázenými nebo jinak bohatě zařízenými zahradami; pro své menší rozměry i nižší šířku záběru je dobře ovladatelný. Umí mulčovat, výkon motoru je však slabší, proto ho nedoporučujeme například jen do občasně obývaných míst, vysokou, dlouho neupravovanou trávu by měl problém zkrátit. Pokud hledáte silnější zahradní rider, doporučujeme Cub Cadet LR2 NR76.

50 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Stiga Combi 1066 HQ | Hodnocení: 83,2 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub pojal za svou roli technického odborníka v naši redakci. Věnuje se srovnání zahradní techniky a náčiní. Studiu tématu zahradních traktorů a sekačk věnoval hodně času, bez obtíží vám tak v článku vysvětlí rozdíl mezi hydrostatickou a mechanickou převodovkou. Jeho recenze najdete také u vyžínačů, strunových i bubnových sekaček.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Stiga Combi 1066 HQ

Stiga Combi 1066 HQ

50 000 Kč Orientační cena