Recenze a test MTD Optima LG 200 H | Arecenze
Menu

Recenze a porovnání MTD Optima LG 200 H

80,2 % Celkové hodnocení

Pro nenáročné v kategorii Traktory pro plochu nad 5000 m2

Klady

  • Nižší cena
  • Široký záběr
  • Nízká hmotnost

Zápory

  • Malá nádrž na benzin
  • Koš není v základní výbavě
  • Méně nastavitelných stupňů výšky sečení
80 000 Kč Orientační cena

Základní údaje

Hlavní předností zahradního traktoru MTD Optima LG 200 H je zejména široký záběr. Při pohybu vpřed totiž sekáte až 107 centimetrů široký pás trávníku. Benzínový motor je dvouválcový s objemem 656 kubických centimetrů. Právě tyto charakteristiky jej řadí do kategorie traktorů pro velké plochy. Převodovka je hydrostatická, podobně jako u drtivé většiny produktů zařazených do našeho srovnání (únor 2020). Zarážející je ovšem poměrně malá nádrž na benzín, do které se vejde pouze 3,8 litru paliva. V dané kategorii je standardní hodnota okolo 6 až 8 litrů, dá se tedy předpokládat, že uživatel při práci musí o dost častěji doplňovat pohonné látky.

Za další negativum považujeme fakt, že v základní výbavě není sběrný koš, ten si musíte pořídit v dodatečném příslušenství, pokud o něj máte zájem. To vám na druhou stranu dává možnost vybrat si ideální objem, existuje víc variant. Hmotnost tohoto traktoru je poměrně nízká, 175 kilogramů v dané skupině strojů není moc. Počítat ale musíte s kilogramy navíc v případě připojení zmiňovaného koše.

Parametr Tento produkt
Výrobce

MTD

Počet válců

2

Výkon (HP)

17,5

Objem motoru (ccm)

656

Typ převodovky

Hydrostatická

Objem nádrže (l)

3,8

Šířka záběru (cm)

107

Výška sekání (mm)

30-95

Počet stupňů výšky sekání

5

Počet nožů

2

Mulčování

Ano

Hmotnost (kg)

175

Funkce

S tímto zahradním traktorem můžete mulčovat, což znamená, že se jemně nasekaná tráva rozhazuje zpět na trávník, kde funguje jako hnojivo. Samozřejmostí je možnost nastavení výšky sečení, která se pohybuje od 3 do 9,5 centimetru. Malý hendikep pak spočívá v nižším počtu nastavitelných stupňů, kterých je pět. Většinou narazíte na číslo 7, někdy i více. Podobně jako u konkurence se o sečení stará hned dvojice žacích nožů.

Naše hodnocení a závěr

Zahradní traktor MTD Optima LG 200 H je v rámci kategorie strojů pro obhospodařování velké plochy k dostání za poměrně nízkou cenu. Pro sečení rozsáhlých ploch se hodí zejména díky poměrně výkonnému dvouválcovému motoru a hlavně širokému záběru 107 centimetrů. Hydrostatická převodovka napomáhá jednoduchému a plynulému provozu. Zápornou stránku objevíme při pohledu do specifikace benzínové nádrže, kam se vejde jen 3,8 litru paliva. Jde o nízké číslo, které indikuje budoucí nutnost častého doplňování. Pamatujte, že tento traktor nedisponuje sběrným košem v základní výbavě, musíte si jej přikoupit (můžete volit různé objemy). O sečení se stará dvounožové žací ústrojí, lze nastavit také výška sečení od 3 do 9,5 centimetru. Bohužel však traktor disponuje pouze pěti stupni nastavení, často se u konkurence objevuje vyšší číslo. S tímto přístrojem můžete také mulčovat. Pozitivní je, že je traktor v srovnání v dané kategorii spíše lehčím zařízením. Váží pouze 175 kilogramů.

Pokud hledáte stroj s podobnou šířkou záběru, ale trváte na přítomností sběrného koše a rádi byste si dopřáli silnější motor, musíte si připlatit. Jednou z variant je například zahradní traktor Stiga Estate 6102 HW.

80 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: MTD Optima LG 200 H | Hodnocení: 80,2 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub pojal za svou roli technického odborníka v naši redakci. Věnuje se srovnání zahradní techniky a náčiní. Studiu tématu zahradních traktorů a sekačk věnoval hodně času, bez obtíží vám tak v článku vysvětlí rozdíl mezi hydrostatickou a mechanickou převodovkou. Jeho recenze najdete také u vyžínačů, strunových i bubnových sekaček.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze MTD Optima LG 200 H

MTD Optima LG 200 H

80 000 Kč Orientační cena