Menu

Recenze a porovnání MTD Optima LG 200 H

Doporučujeme Při nákupu v kategorii traktorů pro plochu nad 5000 m2

Datum doporučení: Únor 2020

  • Nižší cena
  • Široký záběr
  • Nízká hmotnost
  • Malá nádrž na benzin
  • Koš není v základní výbavě
  • Méně nastavitelných stupňů výšky sečení
55 000 Kč Orientační cena

Základní údaje

Hlavní předností zahradního traktoru MTD Optima LG 200 H je zejména široký záběr. Při pohybu vpřed totiž sekáte až 107 centimetrů široký pás trávníku. Benzínový motor je dvouválcový s objemem 656 kubických centimetrů. Právě tyto charakteristiky jej řadí do kategorie traktorů pro velké plochy. Převodovka je hydrostatická, podobně jako u drtivé většiny produktů zařazených do našeho srovnání (únor 2020). Zarážející je ovšem poměrně malá nádrž na benzín, do které se vejde pouze 3,8 litru paliva. V dané kategorii je standardní hodnota okolo 6 až 8 litrů, dá se tedy předpokládat, že uživatel při práci musí o dost častěji doplňovat pohonné látky.

Za další negativum považujeme fakt, že v základní výbavě není sběrný koš, ten si musíte pořídit v dodatečném příslušenství, pokud o něj máte zájem. To vám na druhou stranu dává možnost vybrat si ideální objem, existuje víc variant. Hmotnost tohoto traktoru je poměrně nízká, 175 kilogramů v dané skupině strojů není moc. Počítat ale musíte s kilogramy navíc v případě připojení zmiňovaného koše.

Parametr Tento produkt
Výrobce MTD
Počet válců 2
Výkon (HP) 17,5
Objem motoru (ccm) 656
Typ převodovky Hydrostatická
Objem nádrže (l) 3,8
Šířka záběru (cm) 107
Výška sekání (mm) 30-95
Počet stupňů výšky sekání 5
Počet nožů 2
Objem sběrného koše (l) Neuvedeno
Mulčování Ano
Hmotnost (kg) 175

Funkce

S tímto zahradním traktorem můžete mulčovat, což znamená, že se jemně nasekaná tráva rozhazuje zpět na trávník, kde funguje jako hnojivo. Samozřejmostí je možnost nastavení výšky sečení, která se pohybuje od 3 do 9,5 centimetru. Malý hendikep pak spočívá v nižším počtu nastavitelných stupňů, kterých je pět. Většinou narazíte na číslo 7, někdy i více. Podobně jako u konkurence se o sečení stará hned dvojice žacích nožů.

Naše hodnocení a závěr

Zahradní traktor MTD Optima LG 200 H je v rámci kategorie strojů pro obhospodařování velké plochy k dostání za poměrně nízkou cenu. Pro sečení rozsáhlých ploch se hodí zejména díky poměrně výkonnému dvouválcovému motoru a hlavně širokému záběru 107 centimetrů. Hydrostatická převodovka napomáhá jednoduchému a plynulému provozu. Zápornou stránku objevíme při pohledu do specifikace benzínové nádrže, kam se vejde jen 3,8 litru paliva. Jde o nízké číslo, které indikuje budoucí nutnost častého doplňování. Pamatujte, že tento traktor nedisponuje sběrným košem v základní výbavě, musíte si jej přikoupit (můžete volit různé objemy). O sečení se stará dvounožové žací ústrojí, lze nastavit také výška sečení od 3 do 9,5 centimetru. Bohužel však traktor disponuje pouze pěti stupni nastavení, často se u konkurence objevuje vyšší číslo. S tímto přístrojem můžete také mulčovat. Pozitivní je, že je traktor v srovnání v dané kategorii spíše lehčím zařízením. Váží pouze 175 kilogramů.

Pokud hledáte stroj s podobnou šířkou záběru, ale trváte na přítomností sběrného koše a rádi byste si dopřáli silnější motor, musíte si připlatit. Jednou z variant je například zahradní traktor Stiga Estate 6102 HW.

55 000 Kč Orientační cena

Diskuze a poradna

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze MTD Optima LG 200 H

MTD Optima LG 200 H

55 000 Kč Orientační cena