Recenze a test STIGA Estate 7102 HWSY | Arecenze
Menu

Recenze a porovnání STIGA Estate 7102 HWSY

93,6 % Celkové hodnocení

v kategorii Zahradní traktory

Klady

  • Poměrně silný motor
  • Objemný koš i nádrž
  • Mulčování

Zápory

  • Vysoká cena
  • Průměrný rozsah výšky sečení
110 000 Kč Orientační cena

Základní údaje

Tento zahradní traktor značky Stiga patří mezi špičku na trhu. Disponuje silným motorem, širokým záběrem 102 cm a bohatým vybavením, které umožňuje i mulčování. Hodí se pro sečení opravdu rozlehlých ploch, protože je vybaven objemnou nádrží na palivo i velkým sběrným košem. Výrobcem doporučená velikost plochy, kterou můžete upravovat, je až 7 000 m2, v době psaní recenze (červen 2021) se tak jedná o jeden z mála modelů vhodných i na tak rozlehlý trávník.

Hodnocení parametrů sečení

STIGA Estate 7102 HWSY disponuje dvouválcovým motorem o vysokém objemu 688 kubických centimetrů, což by mělo dohromady zajistit opravdu silný stroj použitelný i v náročnějším terénu nebo ve vyšší trávě. Udávaný výkon motoru je však „jen“ 16,9 HP, rozhodně se nejedná o nízkou hodnotu, u takto velkých zahradních traktorů ale můžete najít i modely s výkonem nad 20 HP.

Jak je tomu u kvalitnějších strojů zvykem, i zde najdete hydrostatickou převodovku a dva nože. Objem nádrže se potom vyšplhal až na 8 litrů, což je vůbec nejvíc v našem srovnání. Díky tomu tak nádrž pojme hodně paliva bez nutnosti jeho častého doplňování. Objemný je i sběrný koš, do něj se vejde až 320 litrů posekaného materiálu. Výška sečení začíná na 30 mm a v rozmezí 7 stupňů je možné jít až na 90 mm. Toto rozmezí je vcelku běžné, očekávali bychom ale nižší spodní hranici, u jiných modelů můžete jít i na dva centimetry.

 

Parametr Tento produkt
Výrobce

Stiga

Počet válců

2

Výkon (HP)

16,9

Objem motoru (ccm)

688

Typ převodovky

Hydrostatická

Objem nádrže (l)

8

Šířka záběru (cm)

102

Výška sekání (mm)

30-90

Počet stupňů výšky sekání

7

Počet nožů

2

Objem sběrného koše (l)

320

Mulčování

Ano

Hmotnost (kg)

252

Hodnocení funkcí

Jak jsme již zmínili v úvodním odstavci, kromě sečení a následného sběru trávy do koše umí tento přístroj i mulčovat. To se hodí pro zvýšení kvality porostu, ponecháním posekané trávy na místě jej v podstatě hnojíte. Hydrostatická převodovka se ovládá pedálem, na traktoru najdete i barevný displej zobrazující funkce. Na něm je možné nastavit funkci udržování stálé rychlosti. K dobré orientaci i v horších světelných podmínkách dopomohou přední LED světlomety.

Názory uživatelů

Recenzí k traktoru Estate 7102 HWSY nenajdete mnoho, pokud je ale několik málo uživatelů napsalo, byly vždy téměř stoprocentní. Uživatelé na tomto modelu oceňují především silný motor a pochvalují i přehlednost ohledně chodu traktoru, což zobrazuje prostorný displej.

Klady a zápory

Za klady oproti konkurenčním modelům považujeme poměrně silný motor, kde výrazně vysokých hodnot dosáhl především objem motoru. Motor je navíc dvouválcový, celkový udávaný výkon traktoru 16,9 HP sice není nejvyšší, podle uživatelů je ale výkonný. Předností je potom vysoký objem palivové nádrže i sběrného koše, který pojme až 320 l. Traktor navíc zvládne i mulčování.

Nedostatky vidíme zejména ve vysoké ceně a nižších možnostech při nastavování výšky sečení. Zde máte k dispozici rozmezí od 30 do 90 mm v sedmi stupních, zejména spodní hranice ale mohla být i nižší.

Naše hodnocení a závěr

Tento model se hodí na opravdu rozlehlé plochy, a to až do 7 000 metrů čtverečních. Díky svému výkonnému motoru by měl zvládnout i náročnější terén či vyšší, déle neposekanou trávu. Tu sbírá do koše o velmi vysokém objemu 320 litrů a dokáže i mulčovat. Nádrž na palivo je také objemná, pojme 8 litrů benzínu. Nedostatkem je kromě vysoké ceny průměrný rozsah výšky sečení. Pokud chcete posekat trávu i na více než 90 mm, doporučujeme model MTD Optima LG 200 H, který je podobně výkonný, ale nabídne nižší cenu i o něco širší záběr.

 

110 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: STIGA Estate 7102 HWSY | Hodnocení: 93,6 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub pojal za svou roli technického odborníka v naši redakci. Věnuje se srovnání zahradní techniky a náčiní. Studiu tématu zahradních traktorů a sekačk věnoval hodně času, bez obtíží vám tak v článku vysvětlí rozdíl mezi hydrostatickou a mechanickou převodovkou. Jeho recenze najdete také u vyžínačů, strunových i bubnových sekaček.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze STIGA Estate 7102 HWSY

STIGA Estate 7102 HWSY

110 000 Kč Orientační cena