Recenze a srovnání ECG ZV 115

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii Žehličky s keramickým povrchem

Datum doporučení: Červenec 2018

Klady:

Nízká pořizovací cena

Rychlé nahřívání

Zápory:

Nelze uzamknout nastavenou teplotu

400 Kč
orientační cena

Základní parametry a funkce 

Žehlička ECG ZV 115 je vybavena keramickými žehlicími destičkami a má zaoblené okraje. Teplotu lze nastavit mezi 120 °C a 220°C v šesti stupních. Díky nízké teplotě je tato žehlička vhodná i pro majitelky a majitele velmi jemných a citlivých vlasů. Na provozní teplotu se žehlička zahřeje za 30 sekund. Ráno tedy nebudete zbytečně ztrácet čas čekáním. Tento model není vybavený iontovou ani parní funkcí. Plovoucí deštičky zajišťují rovnoměrné rozložení tlaku na vlasy a zamezují tahání a trhání. Destičky nejsou napuštěné žádným olejem ani kondicionérem. 

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Povrch žehlicích destiček  Keramika
Nastavení teploty  Ano
Počet stupňů nastavení teploty  6
Minimální teplota (°C)  120
Maximální teplota (°C)  220
Doba zahřátí (s)  30
Ionizační funkce  Ne
Parní funkce  Ne
Plovoucí destičky  Ano
Napuštěné destičky  Ne
Zaoblené okraje  Ano

Uživatelský komfort

Díky otočné koncovce kabelu se s žehličkou snadno manipuluje. Nastavená teplota se zobrazuje na několika diodách, stejně jako informace, zda už je žehlička nahřátá. Nevýhodou je, že nelze uzamknout nastavenou teplotu. Během žehlení tak může dojít k náhodnému přenastavení žehličky. Bezpečnost zajišťuje funkce automatického vypnutí. V případě, že žehličku zapomenete vypnout, sama to udělá po 30 minutách nepoužívání. Touto žehličkou není možné žehlit mokré vlasy, před úpravou je nutné je vždy důkladně vysušit. Pohodlnější skladování a přenášení zajišťuje zámek kloubu, který drží žehličku zavřenou. Tuto žehličku lze používat pouze v síti s napětím 230 V.

Parametr Tento produkt
Otočný kabel   Ano
Displej  Ne
Indikace zahřátí  Ano
Uzamčení nastavené teploty   Ne
Automatické vypnutí  Ano
Žehlení mokrých vlasů  Ne
Zámek kleští  Ano
Příkon (W) 40
Duální napětí  Ne

Závěr

Žehlička ECG ZV 115 je vhodná pro ty, kdo chtějí přístroj s keramickými destičkami. Její výhodou je nízká provozní teplota, kterou mohou používat i majitelky velmi jemných a citlivých vlasů. Nastavení šesti různých teplotních stupňů vyhoví všem majitelům různých typů vlasů. Další výhodou je nízká pořizovací cena. Nevýhodou je nemožnost uzamčení nastavené teploty a provoz pouze s napětím 230 V. Pokud byste chtěli žehličku se keramickými destičkami, displejem a duálním napětím, doporučujeme Remington S8500 Shine Therapy.