Menu

Recenze a srovnání ECG ZV 45

71,0 % Celkové hodnocení

v kategorii Cestovní žehličky na vlasy

Klady

  • Nízká pořizovací cena
  • Skladná
  • Ochranné pouzdro

Zápory

  • Nelze nastavit teplotu
  • Nízký příkon
  • Nemá zámek
200 Kč Orientační cena

Základní parametry a funkce

Žehlička na vlasy ECG ZV 45 mini se svou velikostí řadí mezi cestovní modely. Kompaktní rozměry ve spojení s nízkou cenou patří mezi její hlavní přednosti. Jinak se jedná o poměrně jednoduché zařízení, které nenabízí příliš možností nebo funkcí. Výrobce sice udává rozsah teplot, který se pohybuje mezi minimální teplotou 120 °C až 220 °, na žehličce si však konkrétní teplotu nastavit nemůžete, nebude tedy konstantní. Povrch destiček je z keramiky.

Oproti klasickým žehličkám má tahle poměrně nízký příkon 25 W, to bývá ale u cestovních žehliček docela běžné. Počítejte tak s tím, že budete trochu déle čekat na nahřátí. Velikost destiček odpovídá celkovým velikostem miniaturní žehličky. Nejsou ničím napuštěné a chybí také ionizační funkce. Může se tak stát, že vám během žehlení budou vlasy trochu elektrizovat.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Povrch žehlicích destiček

Keramika

Nastavení teploty

Ne

Počet stupňů nastavení teploty

1

Minimální teplota (°C)

120

Maximální teplota (°C)

220

Příkon (W)

25

Ionizační funkce

Ne

Parní funkce

Ne

Plovoucí destičky

Ano

Napuštěné destičky

Ne

Délka žehlicích destiček (mm)

65

Šířka žehlicích destiček (mm)

18

Zaoblené okraje

Ne

Uživatelský komfort

S žehličkou se vám bude jednoduše manipulovat především proto, že je zkrátka malá. Navíc váží pouhých 210 gramů, takže během používá v ruce neztěžkne a příliš vám nezatíží ani kabelku, když si ji vezmete na cesty. Kabel má dlouhý 170 centimetrů, což považujeme za dostačující. Některé cestovní žehličky fungují i na baterii bez nutnosti připojení do zásuvky, to ale není tenhle případ. Nepoznáte, zda je dostatečně nahřátá, nemá totiž displej ani jiný indikátor.

Při uskladnění i během cestování oceníte, že se dají kleště žehličky uzamknout v uzavřené poloze. Nezabere pak příliš místa. Navíc k ní dostanete průhledný plastový kryt, který ji chrání před poškozením.

 

Parametr Tento produkt
Délka přívodního kabelu (cm)

170

Otočný kabel

Ne

Displej

Ne

Indikace zahřátí

Ne

Uzamčení nastavené teploty

Ne

Žehlení mokrých vlasů

Ne

Zámek kleští

Ano

Hodnocení uživatelů

Podle většiny uživatelů produkt naprosto splnil jejich očekávání, to ale vzhledem k velmi nízké ceně nebylo moc velké. Chválí si především kompaktní rozměry a nízkou váhu. Ohlasy na dobu nahřívání jsou rozporuplné. Někteří tvrdí, že se nahřívá docela rychle, jiní si naopak stěžují na pomalé nahřívání. V tomto ohledu tak bude nejspíš záležet hlavně na tom, co od ní očekáváte a na co jste u ostatních žehliček zvyklí.

Hlavní klady a zápory

Primární výhoda této žehličky na vlasy spočívá v její kompaktnosti a ceně. Z funkcí nebo nastavení toho ale příliš nenabídne, spíš umí opravdu úplný základ. Hlavní nevýhodu vidíme v tom, že nelze nastavovat přesnou teplotu. Nemůžete tak žehlení přizpůsobit vašemu typu vlasů, což představuje problém hlavně tehdy, kdy máte například jemné vlasy a vysoká teplota by jim mohla ublížit.

Naše hodnocení a závěr

ECG ZV 45 má téměř všechny vlastnosti, na které se u cestovních žehliček klade důraz, což je kompaktnost, nízká váha a možnost uzamknutí kleští. Nechybí ji ani ochranné pouzdro, které minimalizuje šanci poškození během převážení. Tím ale pozitiva končí a v ostatních ohledech už nemá příliš co nabídnout. Nelze nastavit přesnou teplotu, nemá ionizační funkci, chybí jí displej, indikace zahřátí a další pokročilejší funkce. Pokud ale máte doma třeba plnohodnotnou velkou žehličku na vlasy a chcete ji doplnit pouze nějakou levnou na cestování, pak po téhle můžete klidně sáhnout.

Dnes už existují i cestovní žehličky, které fungují i bez potřeby zapojení do zásuvky, mají v sobě totiž zabudovanou baterii. Pokud jednu takovou hledáte, pak si přečtěte recenzi ETA Fenité 6337. U té ale už musíte počítat s vyšší cenou.

200 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: ECG ZV 45 | Hodnocení: 71,0 %
Martina Moresová
Redaktorka
Martina je redaktorka, která do srovnání vyhledává na webu ty nejzajímavější produkty. Pročítá sáhodlouhé recenze a komentáře, aby mohla zdůraznit všechny klady a zápory výrobků. Snaží se, abyste při nákupu měli všechny potřebné informace. Žehličky a péče o vlasy obecně patří mezi její oblíbená témata. S žehličkami a úpravou spíše nepoddajných vlasů má praktické zkušenosti. Dokáže tak poradit, který typ žehliček používat na různé typy vlasů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze ECG ZV 45

ECG ZV 45

200 Kč Orientační cena