Menu

Recenze a srovnání ECG ZV 45

71,0 % Celkové hodnocení

v kategorii Cestovní žehličky na vlasy

Klady

  • Nízká pořizovací cena
  • Skladná
  • Ochranné pouzdro

Zápory

  • Nelze nastavit teplotu
  • Nízký příkon
  • Nemá zámek
200 Kč Orientační cena

Základní parametry a funkce

Žehlička na vlasy ECG ZV 45 mini se svou velikostí řadí mezi cestovní modely. Kompaktní rozměry ve spojení s nízkou cenou patří mezi její hlavní přednosti. Jinak se jedná o poměrně jednoduché zařízení, které nenabízí příliš možností nebo funkcí. Výrobce sice udává rozsah teplot, který se pohybuje mezi 120 °C až 220 °C, na žehličce si však konkrétní teplotu nastavit nemůžete, nebude tedy konstantní. Povrch destiček je z keramiky, hodí se pro všechny typy vlasů.

Oproti klasickým žehličkám má tahle poměrně nízký příkon 25 W, to bývá ale u cestovních žehliček docela běžné. Počítejte tak s tím, že budete trochu déle čekat na nahřátí. Velikost destiček odpovídá celkovým velikostem miniaturní žehličky. Nejsou ničím napuštěné a chybí také ionizační funkce. Jedná se tak model na občasné použití, když zrovna jedete na dovolenou nebo služební cestu. Není totiž k vlasům příliš šetrný.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Povrch žehlicích destiček

Keramika

Nastavení teploty

Ne

Počet stupňů nastavení teploty

1

Minimální teplota (°C)

120

Maximální teplota (°C)

220

Příkon (W)

25

Ionizační funkce

Ne

Parní funkce

Ne

Plovoucí destičky

Ano

Napuštěné destičky

Ne

Délka žehlicích destiček (mm)

65

Šířka žehlicích destiček (mm)

18

Zaoblené okraje

Ne

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Uživatelé u žehličky oceňují její lehkost a skladnost, což ji činí skvělým modelem na cesty. Pozitivně hodnocená je i nízká cena žehličky. Zaplatíte za ni jen pár set korun. Na druhou stranu ale lidé zmiňují, že se jedná o model pouze na občasné použití. Žehlička je totiž malá a třeba úprava dlouhých vlasů zabere více času.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Mezi hlavní pozitiva žehličky se řadí její skladnost a nízká cena. Velmi levně tak seženete cestovní model na úpravu vlasů. Na druhou stranu ale nepočítejte s žádnými funkcemi navíc, jako je ionizace nebo destičky napuštěné oleji. Žehlička se také kvůli svým rozměrům nehodí na úpravu dlouhých a hustých vlasů.

Parametr Tento produkt
Délka přívodního kabelu (cm)

170

Otočný kabel

Ne

Displej

Ne

Indikace zahřátí

Ne

Uzamčení nastavené teploty

Ne

Žehlení mokrých vlasů

Ne

Zámek kleští

Ano

Porovnání s alternativami

Pokud vám vyloženě nezáleží na ceně a chtěli byste investovat i do cestovní žehličky, podívejte se na model ETA Fenité 6337. Funguje na akumulátorovou baterii, tudíž ji můžete používat i bez zapojení do zdroje. Na plné nabití vydrží až 45 minut. Můžete si také vybrat ze tří teplotních stupňů (160, 180 a 200). Nižší teploty ocení zejména ti, kdo mají jemné vlasy. Stále však mějte na paměti, že klasickou žehličku ani tímto modelem nenahradíte.

Závěrečné shrnutí

Cestovní žehličku ECG ZV 45 doporučujeme všem nenáročným uživatelům. Lze ji snadno kamkoli přenést a disponuje i krytem, aby se žehlicí destičky (třeba v tašce) nepoškodily. Vzhledem k jejím rozměrům se jedná o model pro občasné použití. Nehodí se proto ani pro úpravu dlouhých a hustých vlasů. Pokud byste chtěli vybavenější cestovní žehličku, podívejte se na Remington S1510. Má antistatický povrch a poradí si i s delšími vlasy.

200 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: ECG ZV 45 | Hodnocení: 71,0 %
Martina Moresová
Redaktorka
Martina je redaktorka, která do srovnání vyhledává na webu ty nejzajímavější produkty. Pročítá sáhodlouhé recenze a komentáře, aby mohla zdůraznit všechny klady a zápory výrobků. Snaží se, abyste při nákupu měli všechny potřebné informace. Žehličky a péče o vlasy obecně patří mezi její oblíbená témata. S žehličkami a úpravou spíše nepoddajných vlasů má praktické zkušenosti. Dokáže tak poradit, který typ žehliček používat na různé typy vlasů.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze ECG ZV 45

ECG ZV 45

200 Kč Orientační cena